احسان قاضی‌زاده هاشمی:

امیدواریم در انتخابات 1400 یک نگاه تحول‌گرا روی کار بیاید تا ثمرات اجرای بیانیه‌ی گام دوم را ببینیم

امیدواریم در انتخابات 1400 یک نگاه تحول‌گرا روی کار بیاید تا ثمرات اجرای بیانیه‌ی گام دوم را ببینیم

احسان قاضی‌زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 در خصوص بیانیه‌ی گام دوم رهبر انقلاب اسلامی گفت: بیانیه‌ی گام دوم تقویت شعار "ما می‌توانیم" در تمام عرصه‌ها است. در این بیانیه نگاه به جوان مومن انقلابی با در نظر گرفتن مبانی عقیدتی و اخلاقی و ارزش‌های انقلاب اسلامی به صورت ویژه دیده می‌شود.

وی افزود: مطمئن هستم اجرای این بیانیه و توجه به آن در همه‌ی نهادها اثربخش خواهد بود. به این صورت که ما بتوانیم یک جریان مومن انقلابی با نگاه جوانانه در همه‌ی بخش‌های کشور داشته باشیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: ذات این بیانیه پیام فرهنگی دارد و یک نگاه ویژه به افق‌های فرهنگی کشور در عین حفظ اصول دارد. در بیانیه به آرمان‌خواهی تاکید شده است که مطالبه‌گری آن از جانب نسل جوان کشور انتظار می‌رود. جوانان باید آن را به واقعیت تبدیل کنند و در صحنه‌ی عمل به اجرا درآورند.

وی ادامه داد: اهداف این بیانیه در آمیخته با مباحث فرهنگی است و از این موضوع جدا نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: در بستر کار فرهنگی فضای خوبی در زمینه‌ی اجرایی شدن بیانیه انجام شد اما انتظار می‌رفت رسانه‌ها از جمله صداوسیما آن را بهتر و بیشتر تبیین کنند. اجرای بیانیه به عزم و همت جدی نیاز دارد. باید همه‌ی دستگاه‌ها و قوای مختلف بر اجرای این بیانیه در صحنه‌ی عمل همت کنند. صرف اعلام بیان زبانی و موضع‌گیری کافی نیست و باید در عرصه‌ی عمل هم خود را بروز و ظهور دهد.

قاضی‌زاده هاشمی در پایان خاطر نشان کرد: در مجلس و فراکسیون جوانان طرح‌هایی داشتیم که مرتبط با بیانیه بود اما جای کار بیشتری در مجلس دارد و باید بیشتر به آن توجه شود. در دولت اقدام عملی آن‌چنانی برای اجرای بیانیه دیده نشده است و امیدواریم در انتخابات 1400 یک نگاه تحول‌گرا روی کار بیاید تا نتایج بهتری از اجرای این بیانیه شاهد باشیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دو نکته‌ای که جریان انقلابی باید مراقبت آن باشد

برگزاری سلسه همایش‌های گام دوم تبلیغ در شهرستان‌های آذربایجان شرقی

گام دوم انقلاب اسلامی با تداوم راه امثال شهید بهشتی (ره) ممکن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha