رییس سازمان بسیج رسانه:

نقش بانوان در ایجاد فرهنگ خودباوری بسیار مهم است

نقش بانوان در ایجاد فرهنگ خودباوری بسیار مهم است

به گزارش سراج24، مسعود بصیری رییس سازمان بسیج رسانه در جلسه بانوان فعال در عرصه رسانه که به مناسبت یوم الله دهه فجر برگزار شد، با اشاره به این نکته که پیروزی شیعه امری مبارک است، افزود: مقام معظم رهبری به ایام دهه فجر نگاه ویژه دارند.

وی دریافت ایده از اهالی خانواده هنر و رسانه را امری مهم دانست و بیان کرد: خواهران می‌توانند کمک قابل توجهی در حوزه آموزش که موجب اعتلای خانواده‌ها می‌شود داشته باشند و راه و روش‌های جدیدی را برای اجرای بهبود فعالیت‌های اجتماعی و آموزشی موثر پیشنهاد دهند.

رئیس سازمان بسیج رسانه در ادامه به رواج گفتمان ناامیدی از سوی رسانه‌های غربی که مبتنی بر تکنیک‌های پیشرفته رسانه‌ای است اشاره کرد و گفت: رسانه‌های غربی مدام در تلاش برای ترویج گفتمان منفی و ناامیدی هستند و مشکلات داخل کشور را بزرگ‌نمایی و سیاه‌نمایی می‌کنند، امروز فاصله مطالبه‌گری و سیاه‌نمایی بسیار کم شده است.   

بصیری به سخن برنی‌سندرز برای کاهش وعده غذایی دانشجویان آمریکا اشاره کرد و ادامه داد: آمریکا که هژمونی برتر تاریخ است و در اقتصاد و سیاست نقش تعیین‌کننده داشته است، آمریکا تصویری خوب از خود عرضه می‌کند تا مشکلات داخلی آن منعکس نشود. آمریکا می‌کوشد با انتشار تصاویری غیرواقعی به دنیا القاء کند که ایران کشوری ضعیف است تا این اتفاق باعث کاهش اعتماد جامعه ایران شود. به همین دلیل آمریکا ۱۱۰ میلیون پوند برای شبکه من‌وتو خرج می‌کند و برای ارسال چند بسته دارو کار وسیع رسانه‌ای انجام می‌دهد تا به جهان القاء کنند که ایران با کمبود شدید دارو مواجه است.

وی ارائه تصویر سیاه از ایران را که سینمای داخلی و رسانه‌های خارجی به نمایش می‌گذارند غلط دانست و خاطرنشان کرد: تصویر جمهوری اسلامی در جهان به مدد سینمای داخلی و رسانه‌های خارجی با سیاه‌نمایی ارائه می‌شود. این در حالی است که فاصله طبقاتی جامعه ما بسیار کاهش یافته و ۷۰ درصد مردم جامعه امروز صاحب خانه هستند. رسانه‌ها در غرب به عمد تصویری غم‌انگیز از جمهوری اسلامی ارائه می‌کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| مشت نمونه خروار؛ بحران در اروپا اما اسم ایران در تیتر خبرها

غرب در حوزه رسانه وارد عرصه مهدی‌ستیزی عیان شده است

کلیپ نوشت| جدیدترین لاف در غریبی آمریکایی‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha