نماینده مردم مشهد:

دیوار تحریم‌ها با دستیابی ما به دانش فضایی شکسته شد

دیوار تحریم‌ها با دستیابی ما به دانش فضایی شکسته شد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب اظهارداشت: کشورما ظرفیت اقلیمی - جغرافیایی خوبی در عرصه هوافضا دارد و براین اساس با اتکاء به ظرفیت علمی محققان و دانشمندان ایرانی نه تنها توانسته ایم نیازهای داخلی کشور را پاسخگو باشیم بلکه امروز آمادگی داریم خدمات فنی و دانشی خود را به کشورهای منطقه هم ارائه نماییم.

وی با بیان اینکه غربی ها نمی خواهند و نمی توانند پیشرفت های علمی ما در عرصه های متعدد دانش و فناوری را ببینند، ادامه داد: کسانی که فضای تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی درست کرده اند به خوبی می دانند ایران هیچ پنهان کاری در اقداماتش ندارد و اگر بخواهد در حوزه های مختلف اقدامی انجام دهد هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای خود قائل نیست.

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس مبنای فعالیت ها و انجام پروژه های فضایی را دانش بنیان و علمی توصیف کرد و افزود: آنچه مسلم است پرتاب ماهواره های علمی - تحقیقاتی به فضا کار برجسته علمی و در راستای نیازهای کشور بوده و اینکه دشمنان این پروژه ها را نظامی جلوه داده و یا کوچک می شمارند، حاکی از اهمیت بالای علمی این کار بوده و خباثت و بدخواهی دشمنان نسبت به پیشرفت های ایران را نشان می دهد.

وی اضافه کرد: امروز برخی همسایگان که تحت فشارهای بی حساب و کتاب زورگویان و مستکبران هستند برای نیازهای خود در عرصه های علمی و فناوری با چالش های جدی مواجه بوده و لذا می توانیم با توجه به توانمندی های علمی مان در عرصه هایی مثل علوم فضایی، به این نیازها که بعضا به طور غیر رسمی اعلام می شود پاسخ دهیم.

پژمانفر با اشاره به هیاهوی تبلیغاتی دشمن مبنی بر ساخت بمب اتم توسط ایران، گفت: جمهوری اسلامی صراحتا اعلام کرد بر اساس عقاید و باورهای دینی و فتوای رهبرمعظم انقلاب ما این کار را غیرمشروع می دانیم اما متاسفانه دشمن درصدد است با این دستاویزها و ترفندهای پلید خود ملت ایران را تحت فشار و تحریم های بیشتر قرار دهد.

وی رسیدن به فناوری علمی پرتاب ماهواره فضایی را نتیجه تکیه بر توان داخلی و ظرفیت جوانان انقلابی کشورمان عنوان کرد وافزود: بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم حرکت به سمت علمی شدن و دستیابی به قله های علم، سعی مان براین است که سهم خود از دستیابی به علوم و تکنولوزی های برتر دنیا را با اتکا به ظرفیت های بومی ارتقاء دهیم که دراین مسیر هم به فضل الهی موفقیت های بزرگی را کسب نموده ایم.

نماینده مردم مشهد درمجلس شورای اسلامی درپایان با تأکید بر حفظ استقلال علمی و لزوم پیشرفت های روزافزون در عرصه های علمی مورد نیاز کشور، تصریح کرد: سهم قابل قبولی در علوم روز و تکنولوژی های نوین کسب کرده ایم اما لازم است سرعت حرکت های علمی مثل همین پیشرفت های علوم فضایی و ساخت و پرتاب ماهواره بومی، بیشتر شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دولت و مجلس غیر از حرف‌های شعاری، آن‌طور که باید به مباحث بیانیه گام دوم ورود اثرگذاری نداشتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha