گسترش و تعمیق فرهنگ قصه نویسی و شعر سرایی و رشد شخصیت و پرورش فکری کودکان و نوجوانان

گسترش و تعمیق فرهنگ قصه نویسی و شعر سرایی و رشد شخصیت و پرورش فکری کودکان و نوجوانان

به گزارش سراج24، نشست زیر گنبد کبود به منظور گسترش و تعمیق فرهنگ قصه نویسی و شعر سرایی و رشد شخصیت و پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز انجام شد،

شاعران و نویسندگان به شعر خوانی و داستان خوانی پرداختند. در این نشست که  با حضور علاقه‌مندان این حوزه و با عنوان کارگاه نقد و برسی رمان کودک برگزار شد، علاوه بر نشانه‌های تفکیک شده‌ شعر و داستان کودک و نوجوان با بزرگسال، به وجوب کشف و بازآفرینی در ادبیات کودک و نوجوان اشاره شد.

ضعف تألیف در آثار کودکان بی توجهی به قواعد دستور زبان است

سالمومه‌سادات شریفی در خصوص شعر کودک گفت: ضعف تألیف در آثار کودکان بی توجهی به قواعد دستور زبان است که از آن جمله می‌توان استفاده از کلمات وزن‌‌ پرکن و اضافی، تکرار بی‌جای ضمایر، کاربرد بی‌جای واژه‌ها در شعر اشاره کرد.

در این نشست خانم لیلا بهرامی به معرفی رمان «سه‌گانه مردگان» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی پرداخت. او گفت: رمان سه گانه دروازه مردگان که به تازگی جلد نخست آن با نام قبرستان عمودی از سوی نشر افق منتشر شده است، رمانی است سه‌گانه‌ در ژانر وحشت که ویژه نوجوانان نوشته شده است.  وقایع اصلی داستان‌ها در دوره قاجار می‌گذرد و طی آن‌ها جزئیاتی از قبرهای عمودی، تاریخ تهران قدیم و آدم‌های آن دوران برای خوانندگان روایت می‌شود.

بعد از آن اعضای خانه‌ی ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری  استان البرز به شعر خوانی و داستان خوانی پرداختند که آثارشان توسط اعضا نقد و برسی شد. لازم به ذکر است که جلسان خانه‌ ادبیات کودک و نوجوان دوشنبه اول و سوم هر ماه در حوزه هنری استان البرز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

برگزاری کارگاه مجازی «داستان آینده نگارانه و آخرالزمانی»

برنامه‌های فرهنگی و هنری دهه فجر انقلاب اسلامی حوزه هنری استان البرز

نخستین کنگره سراسری شعر «واژه‌های منتظر» برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha