عضو کمیسیون امنیت ملی:

مجلس از حرکت‌های فناورانه و علمی کشور حمایت می‌کند

مجلس از حرکت‌های فناورانه و علمی کشور حمایت می‌کند

به گزارش سراج24، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام آبادغرب در مجلس شورای اسلامی ورود به عرصه‌های جدید علم و فناوری را لازمه و اصل اساسی موفقیت کشورها برشمرد و اظهارداشت: در دنیای امروز کشورهایی که موج آینده را پیش‌بینی کرده و به آن ورود علم محورانه دارند همواره کشورهای موفقی در اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های خود هستند.

وی هوش مصنوعی، فناوری‌های هسته‌ای و علوم فضایی را سه ضلع مثلثی نامید که موج آینده بشر را رقم می‌زند و همچنین اضافه کرد: فضا همه قابلیت‌هایی را که امکان دسترسی فیزیکی آن در زمین به آنها نیست، به انسان می‌دهد لذا ورود به عرصه فناوری‌های نوین علوم فضایی گامی مهم برای همه کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران است.

تأکید مسئولان برای سرمایه‌گذاری در عرصه علوم فضای

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تشریح دلایل پرداختن به علوم فضایی در ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که براساس چشم انداز 1404 باید کشور اول منطقه باشد و بتواند در شاخص‌های عمومی توسعه در دنیا توان رقابتی خود را حفظ کند لذا باید در زمینه علوم فضایی سرمایه‌گذاری‌هایی را انجام داده و ورود جدی به این مقوله داشته باشد.

فلاحت‌پیشه با بیان اینکه مسئولان کشور بر کار با مبنای علمی در عرصه فضا تأکید دارند، خاطرنشان کرد: کاری که در زمینه پرتاب ماهواره انجام می‌شود، اقدامی کاملا علمی و شبیه سایر حوزه‌های فناورانه در دنیاست اما از آنجا که دشمنان ایران با پیشرفت ما مخالف هستند، در این خصوص نیز مواضع غیر اصولی اتخاذ می‌کنند.

دشمنان توان علمی ایران را تهدید قلمداد می‌کنند

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جوسازی‌های تبلیغاتی دشمن علیه پیشرفت‌های علمی کشورمان، اظهار داشت: آنها برای اینکه مانع پیشرفت ایران شوند و سیاست‌های خصمانه تحریمی خود را اعمال کنند، سعی دارند در قالب تهدید یا طرح ادعاهای واهی از جمله استفاده دومنظوره در مقابل این برنامه موضع بگیرند.

وی افزود: دشمن همواره سعی دارد توان فناورانه ایران در اکتشاف و حضور در فضا را کوچک جلوه داده و به عنوان یک قابلیت دومنظوره به موضوع توان موشکی ربط داده و آن را به عنوان یک تهدید قلمداد کنند در صورتی که این کار اقدامی علمی است و ارتباط آن با موضوعات نظامی یک ربط ادعایی، واهی و تبلیغاتی است.

راهبرد رهبری در پیشرفت علمی کشور نقش اساسی دارد

فلاحت‌پیشه در پایان با اشاره به نقش راهبردی دیدگاه‌ها و سیاست‌هایی که مقام معظم رهبری برای پیشبرد حرکت علمی کشور تعیین کرده‌اند، گفت: رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلان علمی و پیشرفت کشور را شکل داده‌اند که بخشی از آنها در حوزه فناوری‌های جدید و مدرن از جمله علوم فضایی است و همواره معظم له از پیشرفت‌ در حوزه‌های علمی و فناوری حمایت کرده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مجلس نیز حامی حرکت‌های علمی کشور است، اظهار داشت: ما در زمینه علوم فضایی و ورود به جنبه‌های علمی این فناوری سرمایه‌گذاری کردیم و در این راستا مجلس شورای اسلامی همواره با حمایت از این سیاست، بودجه مورد نیاز دولت برای این امر را تصویب کرده و هرسال نیز این رقم در مصوبه‌ها افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان اعلام می‌ شود

گشودن معیشت معلمان وظیفه دولت و مجلس است/ به تعطیلی کشاندن کارخانه‌ها خیانت است

تقدیم فرزند برای حفظ و اعتلای انقلاب اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha