احمد مازنی:

مجلس آن‌طور که باید به بیانیه‌ی گام دوم رهبر انقلاب توجه نداشت/ محدود کردن بیانیه به جریان‌های خاص بی‌مهری به زحمات رهبر انقلاب است

مجلس آن‌طور که باید به بیانیه‌ی گام دوم رهبر انقلاب توجه نداشت/ محدود کردن بیانیه به جریان‌های خاص بی‌مهری به زحمات رهبر انقلاب است

احمد مازنی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 به مناسبت فرارسیدن سالروز ابلاغ بیانیه‌ی گام دوم رهبر انقلاب گفت: سال گذشته که رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بودم بیانیه را مطالعه کردم و به یاد دارم که آن را در اولویت و دستور کمیسیون قرار دادیم تا موارد مرتبط با مباحث فرهنگی مورد بررسی قرار گیرد. بنابراین کلیات این بیانیه در دستور قرار گرفت و مقرر شد تا از محتوای آن در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و ماموریت‌های کمیسیون، کار ویژه صورت بگیرد و به مرکز پژوهشات مجلس سفارشات پژوهشی ارائه شود.

وی درباره‌ی اشاره‌ی رهبر انقلاب مبنی بر توجه ویژه به فرهنگ ایرانی اسلامی و دوری از فرهنگ غربی در این بیانیه بیان کرد: ما قدمت تاریخی زیادی داریم و به واسطه‌ی آن ریشه‌ی فرهنگی و تمدنی ایرانی داریم و از طرفی عمق این فرهنگ با اسلام گره خورده است و با آن آمیخته شده است. از سال 57 که انقلاب اسلامی با مشارکت مردم شکل گرفت تا امروز باید سبک زندگی خود را متناسب با همین فرهنگ غنی تعریف کنیم.

نماینده‌ی مردم تهران در مجلس تصریح کرد: یک ویژگی بارز فرهنگ غنی ایرانی اسلامی این است که با سایر فرهنگ‌ها تعامل دارد و در این اتفاق با حفظ و صیانت از فرهنگ اصیل خود از ویژگی‌های مثبت سایر فرهنگ‌ها بهره می‌برد. ما باید بر اساس بیانیه‌ی رهبر انقلاب از طریق خانواده و آموزش و پرورش از فرهنگ خود صیانت و آن را حفظ کنیم.

وی افزود: باید سبک زندگی ایرانی اسلامی در رفتار رهبران سیاسی، قهرمانان ورزشی و شخصیت‌های برجسته‌ی فرهنگی و هنری بروز پیدا کند. این اتفاق تاثیر مثبتی در کودکان، نوجوانان و جوانان خواهد داشت.

رئیس سابق کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: بیانیه‌ی رهبر انقلاب از سندهای بالادستی نظام است. حق این بود که این سند در دوران باقی‌مانده‌ی مجلس شورای اسلامی به صورت ویژه مورد بررسی قرار می‌گرفت. این سند می‌تواند در تهیه‌ی طرح‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. از طرفی مرکز مطالعات مجلس می‌تواند با تکیه بر این سند و مطالعه بر روی آن، درباره‌ی فراهم کردن زمینه‌های فرهنگی و سایر موضوعات برای چهل سال آینده برنامه‌ریزی کند.

وی ادامه داد: هم‌چنین کمیسیون‌های تخصصی مجلس هم می‌توانند همه‌ی بخش‌های خود را در جهت اجرایی شدن این سند آماده کنند. فرصت باقی‌مانده برای این مجلس تا ششم خرداد ماه زمان مناسبی است تا بیش از پیش به نکات این بیانیه توجه شود.

نماینده‌ی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: این سند متن بسیار عمیقی دارد و رهبر معظم انقلاب شخصا برای تهیه‌ی آن بسیار وقت گذاشته‌اند. انتظار می‌رود هیات رئیسه‌ی مجلس زمان بیشتری برای توجه به این سند قرار دهد. نباید به این سند نگاه پروژه‌ای داشت. نگاه مقطعی به این سند خطای راهبردی است.

وی در ادامه افزود: از طرفی به هیچ عنوان نباید به بیانیه‌ی گام دوم رهبر انقلاب نگاه صنفی و حزبی داشت. این سند برای چهل سال آینده است که البته زیرساخت‌های آن باید در همین سال‌های ابتدایی آن آماده شود.

مازنی در پایان تاکید کرد: در یک سالی که از ابلاغ این سند گذشته مجلس آن‌طور که باید به این بیانیه توجه نداشته است. این برنامه‌ریزی دقیق و آینده‌نگرانه مستلزم یک فضای آرام سیاسی و اجتماعی است. باید توجه داشت که برخورد مسئولان با این بیانیه و امثال این اسناد، نباید برخوردی جناحی باشد. محدود کردن این اسناد به افراد یا جریان‌های خاص جفا به رهبری و کشور است که زحمات رهبر انقلاب را مورد بی‌مهری قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

برگزاری سلسه همایش‌های گام دوم تبلیغ در شهرستان‌های آذربایجان شرقی

گام دوم انقلاب اسلامی با تداوم راه امثال شهید بهشتی (ره) ممکن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha