عزت‌الله یوسفیان ملا:

باید به نکات رهبر انقلاب در بیانیه‌ی گام دوم عمل شود تا نتیجه‌ی آن در جامعه دیده شود

باید به نکات رهبر انقلاب در بیانیه‌ی گام دوم عمل شود تا نتیجه‌ی آن در جامعه دیده شود

عزت‌الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی بیانیه‌ی گام دوم رهبر انقلاب اسلامی گفت: این بیانیه‌ی نتیجه‌ی تجارب چهل سال گذشته برای ساختن آینده‌ی ایران است. باید تلاش می‌شد طی یک سالی که از ابلاغ این بیانیه توسط رهبر انقلاب گذشت به آن عمل شود که متاسفانه این‌طور نبود. البته صحبت‌هایی برای آن مطرح شد اما همان‌طور که رهبر انقلاب هم تاکید داشتند باید این بیانیه عملی می‌شد نه این‌که در حد برگزاری چند همایش و سمینار باقی بماند.

وی ادامه داد: اگر به موارد اقتصاد مقاومتی که در این بیانیه ذکر شده بود عمل می‌شد طی همین یک سال می‌توانستیم وضعیت به مراتب بهتری برای مردم در زمینه‌ی اقتصاد ایجاد کنیم. نمونه‌ی اقتصاد مقاومتی در زمینه‌ی نظامی دیده شد. بنده به عنوان عضوی از کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس شورای اسلامی دیدم که با چه مقدار بودجه‌ی نظامی، ارکان نظامی و امنیتی چه بازدهی داشتند و چگونه به معنی واقعی با همین میزان بودجه که البته میزان زیادی هم نبود پیشرفت کردند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس اظهار داشت: امروز دیده می‌شود که نظامیان ما با اراده‌ی محکم پایگاه تروریست‌های آمریکایی را مورد حمله قرار می‌دهند و دشمن جرات این را ندارد که در مقابل آن لب بگشاید. این اتفاق نتیجه‌ی عمل به اقتصاد مقاومتی و بازده بالای نیروهای نظامی در استفاده از میزان بودجه‌شان است.

وی فزود: نظامیان، اقتصاد مقاومتی را عملی و از طرفی با همین شیوه دشمنان را زمین‌گیر کردند. آن‌ها توانسته بودند یپش از موشک باران پایگاه تروریستی آمریکا در عین الاسد، پهپاد متجاور دشمنان را هم نابود کنند و در مقابل دشمن حرفی برای گفتن نداشت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس اظهار داشت: فرهنگ ما باید به سمتی رود که به این باور برسیم که مرغوبیت کالای ایرانی کمتر از کالای خارجی نیست. باید فرهنگ‌سازی در این زمینه انجام می‌شد تا امروز اقتصاد مقاومتی به ثمر می‌نشست.

وی در ادامه در خصوص نکات فرهنگی بیانیه‌ی گام دوم رهبر انقلاب بیان کرد: در این بیانیه نکات مهمی درباره‌ی فرهنگ بیان شده که نمونه‌ی آن دوری جستن از فرهنگ غرب و توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی است. سند 2030 نمونه‌ی ورود فرهنگ غرب بود که قصد داشت سبک زندگی مردم ما را به صورت ریشه‌ای از مدارس و دانشگاه‌ها تغییر دهد.

یوسفیان ملا در پایان تاکید داشت: مفاهیم اشاره شده در این بیانیه بسیار ساده و قابل فهم است و هیچ پیچیدگی برای اقشار مختلف ندارد. آحاد ملت می‌توانند آن را بخوانند و درک کنند و نکته‌ی مهم این است که به موارد این بیانیه باید عمل شود تا نتیجه‌ی آن در جامعه دیده شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

با تکیه بر مردم و نیروهای جوان و پر انگیزه در مقابل دشمنان پیشرفت عراق بایستید

استفاده از ظرفیت‌های عظیم دریا به فرهنگ عمومی در کشور تبدیل شود

بازخوانی بیانیه امام خمینی در سال ۶۷

0 نظر

ارسال نظر

capcha