جایزه جشنواره فجر در دستان شاعر هتاک به اسلام و انقلاب

جایزه جشنواره فجر در دستان شاعر هتاک به اسلام و انقلاب

به گزارش سراج24، بعد از اقدام تروریستی آمریکا علیه سردار حاج‌ قاسم سلیمانی و به شهادت رساندن ایشان، موج انتقادهای جهانی به این اقدام تروریستی آغاز شد و شبکه‌های اجتماعی به یکی از مهم‌ترین بسترهای اعتراض به این اقدام تروریستی تبدیل شد. اما این انتقادها بدون پاسخ باقی نماند و برخی از مهم‌ترین شرکت‌های فعال در فضای رسانه‌های اجتماعی با استناد به قوانین ایالات متحدۀ آمریکا کاربران خود را محدود کردند و با بستن صفحه‌های اثرگذار در جبهۀ مقاومت سعی کردند تا هجمه‌های مردمی را علیه خود بکاهند. در این میان سیاست سانسور و حذف به‌طور خاص در دستور کار اینستاگرام و توییتر قرار گرفت و بسیاری از کاربران را با محدودیت روبه‌رو کرد و یا مطالب مرتبط با شهادت حاج قاسم سلیمانی و جبهۀ مقاومت را در سکوت و انفعال وزیر ارتباطات حذف کرد.

حال در این مواجهه که استکبار جهانی با همۀ توان خود به میدان آمده است و از تمامی اهرم‌های فشار خود علیه انقلاب اسلامی استفاده می‌کند، حداقل انتظاری که از مسئولین کشور به‌ویژه دولت می‌توان داشت، این است که در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن سستی و سازش را کنار گذارد و با تمام توان در کنار مردم به مقاومت و ایستادگی بپردازد.

در این ایام که دشمن عریان‌تر از گذشته به میدان آمده است، تعدادی از وابستگان فکری او در حوزۀ هنر، اقدام به تحریم جشنوارۀ بین‌المللی فجر در بخش‌های مختلف کردند. اگرچه چندی بعد مشخص شد تعداد زیادی از تحریم‌کنندگان جشنوارۀ بین‌المللی فجر اساسا اثری در جشنوارۀ امسال نداشته‌اند اما همراهی این سلبریتی‌ها با فشارهای همه‌جانبه علیه ملت ایران، موضوعی قابل تأمل است که توقع بود مسئولین مربوطه به درستی به آن واکنش نشان دهد.

اما روز جمعه 11 بهمن اسامی برگزیدگان بخش ویژۀ چهاردهمین جشنوارۀ شعر فجر معرفی شدند و بر اساس رأی هیئت داوران «بخش ویژه شعر جوان»، محمدمهدی احمدی، امید ادهمی، میلاد پشاآبادی، محمد حسن‌زاده، غلام عباس حسینی، آرزو سبزه‌‌وار قهفرخی و سارا متقی را به‌عنوان برگزیدگان این بخش معرفی کردند.

آنچه تعجب بسیاری از اهالی فرهنگ را درپی داشت دیدن نام سارا متقی دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی در بین برگزیدگان بخش ویژۀ چهاردهمین جشنوارۀ شعر فجر است. سارا متقی که در گذشته هم توسط وزارت ارشاد مورد لطف مدیران قرار گرفته بود، در ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی مواضعی گرفت که حاکی از عدم اعتقاد وی به انقلاب و نظام اسلامی است. البته مواضع سارا متقی محدود به شهادت حاج قاسم سلیمانی و توهین‌های وی به خانوادۀ این شهید عزیز نیست و بسیاری از نوشته‌های او دارای محتوای ضد نظام و اسلامی است.

او سال گذشته در ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها و روز مادر متنی منتشر کرد و در آن از بی‌ارزش بودن این روز نوشت: «مادرم دوست داره مث خیلیاتون بیام بگم مادر روزت مبارک. اما واقعیتش اینه که این روز برای من ارزشی نداره چون فاطمه بنت محمد برای من فاطمه بنت محمد و یک شخصیت دینی تاریخیه که برای پژوهشگران این حوزه ارزش مطالعه داره ... پذیرش روز مادر و پدر بر اساس میلاد فاطمه و علی از سوی دینداران امر پسندیده و نیکیه اما از سوی کسانی که چنین اعتقادی ندارن تناقضه و این تناقض ها ما رو پیش نمی‌ بره و در قدم اول پیشرفت اجتماعی ما منوط بر دوری از تضادها و تناقض‌های ریز و درشته»

سارا متقی با زیر سوال بردن جایگاه حضرت صدیقه طاهره(س)، مقام او را با فرح پهلوی مقایسه کرده و نوشته بود: پیش از انقلاب زادروز فرح روز مادر خوانده می‌شد و پس از انقلاب زادروز [حضرت] فاطمه بنت [حضرت] محمد(ص).

البته انتخاب و تشویق افرادی که در رفتارهای اجتماعی خود نشان ‌داده‌اند که کوچک‌ترین تعهدی نسبت به انقلاب و جمهوری اسلامی ندارند نیز بارها در دوران شش سالۀ دولت تدبیر و امید دیده شده است و انتخاب مرعشی‌ها و متقی‌ها چیز جدیدی نیست. اما سوال این است در حالی که دشمن به‌طور علنی و آشکارا در حال حذف کاربرانی است که با سیاست‌های او همراه نیستند چطور وزارت ارشاد به افرادی که به ارزش‌های جمهوری اسلامی چه از نوع انقلابی آن و چه از نوع اسلامی آن، اعتقاد و التزامی ندارند جایزه اهدا می‌کند و آنان را به‌عنوان برگزیده در جشنواره‌ای که به نام انقلاب است، به مردم معرفی می‌کند؟ چرا علی‌رغم دشمنی واضح دشمنان جمهوری اسلامی وزارت ارشاد کماکان منفعلانه در قبال هنرمندان بی‌تعهد رفتار می‌کند؟ وزارت ارشاد چه رویکردی را در قبال توهین‌کنندگان به ارزش‌های جمهوری اسلامی انتخاب خواهد کرد؟ آیا وزارت ارشاد عامدانه به هنرمندان حرفه‌ای‌ متعهد بی‌اعتناست؟ آیا وزارت ارشاد با برگزیده‌کردن و معرفی این افراد به‌عنوان الگو در جامعه، می‌خواهد نسل جدید انقلاب را تربیت کند؟

 
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

گردهمایی شاعران به یاد علامه حکیمی

محمد سهرابی شاعر آیینی از بیمارستان مرخص شد

محرم دانشگاه جامعی برای هر قشر و فرهنگی است / یکی از اهداف دشمن خاموش کردن شور و شوق عزاداری هاست 

0 نظر

ارسال نظر

capcha