ارسال کمک‌های مردمی صنف کشباف جوراب برای سیل زدگان سیستان و بلوچستان

ارسال کمک‌های مردمی صنف کشباف جوراب برای سیل زدگان سیستان و بلوچستان

به گزارش سراج24، امیر جلوانی، عضو هیئت مدیره و خزانه‌دار صنف کشباف جوراب ضمن ابراز ناراحتی از مصیبت وارد شده به هموطنان عزیزمان در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: جمع‌آوری کمک‌های مردمی در هفته‌ی پیشرو جهت ارسال به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان از جانب بسیج اصناف و به همّت صنف‌های این اتحادیه مورد انجام قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این کمک‌ها از اتحادیه‌ی کشباف جمع‌آوری شد که هر کدام از اصناف با اهدای پوشاک متفاوت در این امر خیر، هموطنان خود را یاری ورزیدند؛ همچنین بسته‌بندی این اجناس توسط جمعی از بسیجیان بسیج اصناف خواهران انجام شد. جلوانی ضمن عنوان این نکته که بسته‌بندی این کمک‌ها همچنان ادامه دارد، کمک‌های ارسالی به این استان سیل‌زده را متداوم دانست.

وی اضافه کرد: این امر خیری که در حال حاضر مورد انجام قرار گرفته است در گروه جهادی بسیج اصناف تهران سابقه‌ای دارد که به زلزله‌ای که چند سال گذشته در شهر تبریز آمده بود، برمی‌گردد.

جلوانی افزود: سالی که جهت کمک‌رسانی در زلزله‌ی تبریز به شهر ادریس رفتیم بسته‌های پکیج شده را به همراه راننده‌ی کامیون حامل کمک‌ها، به آنجا برده و تک‌تک به افراد دادیم.

وی در ادامه‌ی توضیح تاریخچه‌ی این کمک‌رسانی‌ها ادامه داد: در زلزله‌ی کرمانشاه، طی چهار الی پنج سفر البسه و ارزاق به آسیب‌دیدگان اهداء شد. همچنین رقمی قریب به چهار الی پنج اتحادیه علی‌الخصوص اتحادیه‌ی صنف کشباف و اتحادیه‌ی صنف سراجان موفق شدیم ۲۷ مسکن با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در کرمانشاه، در سرپل‌ذهاب بسازیم.

امیر جلوانی اضافه کرد: در همین حادثه سه الی چهار مرتبه با تهیه‌ی پوشاک و ارزاق شامل آب معدنی، خوراکی و ... به صورت رخ به رخ و نفر به نفر به توزیع اجناس پرداختیم.

جلوانی با درخواست از خدای متعال جهت کاهش این روزهای سخت برای هموطنان میهن اسلامی‌مان افزود: بعد از اولین سیلی که در سال جاری در خوزستان و آق‌قلا جریان یافت یک تریلی از کمک‌های مردمی به اهواز ارسال گردید.

وی افزود: همچنین بنده به همراه تعدادی از همکاران‌مان به آق‌قلا رفته و بسته‌بندی ارزاق را زیر نظر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مردمان سیل‌زده‌ی عزیز کشورمان توزیع کردیم.

جلوانی، عضو هیئت مدیره و خزانه‌دار صنف کشباف جوراب تبیین داشت: در سیل اخیر به صورت انبوه کمک‌های مردمی همچنین کمک در قالب ارزاق، تهیه، بسته‌بندی و فرستاده شد که حدود ۵۰۰ عدد پتو، ۳ تن برنج، قند، شکر، عدس، ماکارانی، حبوبات و ... را شامل می‌شود.

وی در ادامه عنوان کرد: از ابتدای هفته در حال بسته‌بندی پوشاک هستیم که امروز انشاءالله به پایان خواهد رسید و انتهای هفته‌ی جاری عازم سیستان و بلوچستان برای توزیع کمک‌های خیرین هستیم.

امیر جلوانی قلمداد کرد: خوشبختانه بطن این کار از نهاد مقدّس بسیج شروع شد.

وی ضمن عنوان این موضوع که خود یک بسیجی است و این کار خیر از بسیج شروع شده است، با به جا آوردن مراتب قدردانی از سرهنگ طلوعی، فرمانده‌ی بسیج اصناف، خود را خدمتگزار و مسئول گروه جهادی دانست و ارتباط تنگاتنگ با ستاد و مرکز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دارای آثاری مؤثر در این امر خیر خواند.

همچنین وی سردار محمّدرضا یزدی را یکی از عوامل پیش‌برنده در این کار خیر دانست. جلوانی، نقش وی را در ساخت منازل و توزیع اجناس به آسیب‌دیدگان دارای وسعت گسترده عنوان کرد.

جلوانی اضافه کرد: من افتخار می‌کنم تا زمانی که نفس یاری می‌کند و توان دارم دیگران را یاری دهم؛ چرا که برکت هر کار خیری در زندگی شخصی هر فرد کاملاً مشهود و هویدا است.

وی برای نمونه به شهادت شهید سپهبد سردار حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و ضمن فرستادن درود و سلام بر روح پاک و مطهر این شهید بزرگ، زحمات وی را در قبال اسلام و ایران اسلامی یادآور شد. جلوانی ادامه داد: غم عظیم فقدان این سردار بزرگ مقاومت همچنین برگزاری مراسم تشییع پیکر با شکوه این شهید جوشیده از همین اخلاص و صفا در اعمال خیری که وی در طول زندگی مورد انجام داده است.

جلوانی در انتها با دعا برای طول عمر و خدمت مادام زیر لوای رهبر معظّم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از خداوند منّان خواستار آن شد که بتوانیم زیر سایه‌ی امام زمان(ارواحنافداه) به خدمت جهت خشنودی خداوند تبارک و تعالی همچنین کمک به مردم محروم و مستضعف قدم برداریم.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دهمین دوره مسابقات ملّی مناظره دانشجویان برگزار می شود

سومین همایش «منادیان وحدت» با حضور وزیر ارشاد برگزار می‌شود

اولین دورهمی بانوان انقلابی فعال فضای مجازی زاهدان برگزار شد + تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha