اسماعیل کفاشی:

سلسله نشست‌های فضای مجازی در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تا پایان سال ادامه خواهد داشت

سلسله نشست‌های فضای مجازی در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تا پایان سال ادامه خواهد داشت

اسماعیل کفاشی مسئول خراسان شمالی سازمان فضای مجازی سراج در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی مراسمات برگزار شده و برنامه‌های آینده‌ی سازمان سراج در این استان گفت: طرح ضیافت اندیشه یک برنامه‌ی کشوری است که با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ویژه‌ی اساتید دانشگاه‌ها و اعضای هیئت علمی استان خراسان شمالی برگزار می‌شود. زمان برگزاری این رویداد ایام تعطیل بین هر دو ترم دانشگاه است که امتحانات هم به اتمام رسیده است.

وی افزود: این مراسم در سال دو بار برگزار می‌شود. رویداد اول از هفته‌ی اول بهمن ماه و رویداد دوم اواخر تیر ماه برگزار می‌شود.

مسئول خراسان شمالی سازمان سراج تصریح کرد: مراسم امسال با هماهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان و دانشگاه کوثر بجنورد تشکیل شد. در این رویداد کارگاه فضای مجازی و تحول انقلاب اسلامی و آینده‌پژوهی توسط مرکز خراسان شمالی سازمان فضای مجازی سراج در روزهای 4، 5 و 6 بهمن ماه برگزار شد.

کفاشی بیان کرد: در کارگاه فضای مجازی به مسائلی چون آشنایی با سواد فضای مجازی پرداختیم و مسائل آینده‌پژوهی مبتنی بر فضای مجازی مجازی مطرح شد. کارگاه دیگری که توسط سازمان سراج خراسان شمالی برگزار شد، کارگاه «تمدن‌سازی بر مبنای فضای مجازی» یا «فضای مجازی بستر تمدن اسلامی» بود.

وی در خصوص سایر برنامه‌های این مرکز در استان خراسان شمالی اظهار داشت: سلسله نشست‌ها و سمینارهای فضای مجازی ویژه‌ی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی از اواسط آذر ماه شروع شد و تا دی ماه ادامه پیدا کرد. در این زمینه یک توافقنامه با معاونت فرهنگی دانشجویی این دانشگاه منعقد کردیم که به واسطه‌ی آن اساتید محترم در کارگاه‌های این نشست شرکت کردند.

مسئول خراسان شمالی سازمان سراج در پایان گفت: این کارگاه‌ها در بازه‌های زمانی دو هفته یک‌بار برگزار می‌شد که از هفته‌ی جاری تا انتهای سال به صورت هفتگی برگزار خواهد شد تا مفاهیم سواد فضای مجازی را به پایان برساند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تولید بازی‌های آموزشی و کسب درآمد در شتاب ویکند آنلاین کودک

برگزاری راهپیمایی مجازی 22 بهمن با ایده نسل چهارم و پنجم انقلاب

راهپیمایی مجازی 22 بهمن برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha