دکتر کوشکی:

گرفتن گارد مذاکره با امریکا حاکی از بروز خطای محض دیپلماتیک است

گرفتن گارد مذاکره با امریکا حاکی از بروز خطای محض دیپلماتیک است

به گزارش سراج24، دکترمحمدصادق کوشکی استاد دانشگاه و تحلیل گر مسائل بین الملل با بیان این مطلب، اظهار داشت: متاسفانه مصاحبه ای که آقای ظریف با هفته نامه اشپیگل انجام داد نشان می دهد ایشان برخلاف ادعاهای گذشته، به حداقل های دیپلماسی واقف نیست.

وی ادامه داد: در مقطعی که طرف آمریکایی با خشن ترین وجهی علیه جمهوری اسلامی مرتکب رفتارهای تروریستی شده و حتی تهدید می کند که فرمانده جدید نیروی قدس سپاه را هم ترور خواهد کرد، گرفتن گارد مذاکره با امریکا حاکی از بروز خطای محض دیپلماتیک از جانب ایشان است.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: به دلیل بروز همین خطا از جانب ایشان بود که ترامپ در یک توئیت تحقیرآمیز این مذاکره را رد کرد.

کوشکی لزوم تبعیت از سیاست های کلان نظام در بیان مواضع را ضروری عنوان کرد و یادآورشد: آقای ظریف به عنوان یک دیپلمات باید متوجه می بود که بایستی تابع سیاست های کلان ابلاغی از سوی رهبری باشد، یعنی وزیر امور خارجه براساس قانون اساسی باید سیاست خارجی کشور را ذیل سیاست های کلان ابلاغی از سوی رهبری اداره کند.

وی افزود: وقتی رهبر معظم انقلاب بارها و در همین نمازجمعه اخیر مذاکره با امریکا را ممنوع اعلام می کنند، حرکت آقای ظریف در واقع خلاف قانون است و یکی از دلایلی هم که امریکایی ها آن را نپذیرفتند این است که آن ها می دانند ظریف در این مذاکره هیچ پشتوانه قانونی و حقوقی ندارد و قطعا انجام این مذاکره برای آن ها ارزشی نخواهد داشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

شرط بازگشت آمریکا به برجام لغو تحریم‌ها است

اتحاد تهران و پکن، چالشی برای دولت بایدن است

غروب قدرت‌ها را خواهیم دید

0 نظر

ارسال نظر

capcha