بهترین سن ازدواج برای جوانان

بهترین سن ازدواج برای جوانان

به گزارش سراج24، دانستن بهترین سن برای ازدواج، یکی از سوالات همیشگی دختر و پسرهای دم‌بخت است. از آن طرف، دانستن آسیب‌زاترین سن که میزان طلاق در آن بیشتر خواهد شد، به زوج ها کمک زیادی می‌کند تا بتوانند برای آن دوره  برنامه‌ریزی بهتر، زندگی‌مشترک شیرین‌تر و پایدارتری را رقم بزنند.

در این بین و طبق جدیدترین آمار اعلام شده توسط سازمان ثبت‌احوال، بیشترین ازدواج ثبت شده با ۳۵۲ هزار و ۷۰۴ رویداد در بازه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال و بیشترین طلاق ثبت شده با ۷۰ هزار و ۵۸۸ مورد در بازه سنی ۳۱ تا ۴۰ سال بوده است و کم ترین طلاق متعلق به گروه سنی ازدواج‌هایی است که سنین کم تر از ۱۹ سال صورت گرفته‌ است.

بیشترین انعطاف پذیری در کدام بازه سنی است؟

در زمینه بازه سنی 16 تا 20 سال، آمار طلاق ثبت شده نسبت به ازدواج پایین است و قابل مقایسه با بازه سنی دیگر نیست.

در بُعد صفات شخصیتی باید بدانید که اولین سطح، سطح صفات خلقی یا ارثی است که ثابت شده از 30 سالگی به بعد در فرد ثابت و بدون تغییر می ماند.در این بازه سنی، فرد بیشترین انعطاف را دارد و هنوز به لحاظ ساختار شخصیتی کامل نشده و هماهنگ و همراه شدن با فرد دیگری به عنوان شریک زندگی راحت تر شکل می گیرد.

همچنین انرژی روانی و هوشیاری جوانی در اوج خود قرار دارد و فرد قادر است ناملایمات را کنار بزند و سریع تر از نو شروع کند چون توان جسمانی و انرژی روانی سرشاری دارد و از هر دو ظرفیت بهره می برد.

چرا آمار طلاق در بالای 60 ساله ها کم نیست؟

در بازه 51 تا 60 و بالای 60 سال هم شاهد آمار طلاق هستیم..جالب تر این که تقریبا ازدواج در این دو بازه برابر بود اما طلاق در بازه بالای 60 سال، شش برابر بازه سنی 51 تا 60 سال است.

در این بین باید توجه داشت که مشکلات جسمانی،کهولت سن و نیاز به مراقبت و به دنبال آن احساس غمگینی و غیر مفید بودن، بیشتر شدن روحیه خود خواهانه در افراد و پرداختن به سبک ثابتی از برنامه روزانه یا همان روزمرگی، از عوامل اصلی طلاق در این بازه سنی مجسوب می شود.

افراد در این سن، معمولا تحمل تغییر در برنامه روزانه و حتی زندگی خود را کمتر دارند و این موجب تطابق و هماهنگی ضعیف تری با شریک زندگی می شود.نتیجه هم این می شود که فرد در 60سالگی که باید به آرامش قابل توجهی دست یافته باشد،درگیر مسئله پر دردسری به نام طلاق می شود که علاوه بر خودشف ممکن است برای اطرفیان و فرزندانش هم مشکل ساز شود.

زن و شوهرهای ۳۱ تا ۴۰ ساله حواسشان هست؟

در هر دو بازه سنی 31 تا 40 ، 41 تا 50 سال، درصد طلاق ثبت شده نسبت به ازدواج بالاتر از بقیه بازه های سنی است و به خصوص بیشترین آمار طلاق در 31 تا 40 سالگی دیده می شود که نشان دهنده غفلت عجیب زن و شوهر ها از این مسئله است.مسئله ای که با کمی آگاهی و یادگیری چند مهارت، تا حد زیادی قابل مدیدیرت خواهد بود.

شایان ذکر است بعد از 30 سالگی، انعطاف هماهنگ شدن فرد با شخص دیگری سخت تر می شود چون ساختار شخصیتی کامل شده و حتی در این سنین فرد در ایجاد تغییرات شخصیتی و خلق و خوی شخصی باید زمان زیادی بگذارد، چه برسد به تغییرات بین فردی و همسو شدن با دیگری.

در این دو بازه سنی، معنادهی به زندگی و هدفمندی دوباره شکل می گیرد و شاید شخص پس از چند سال از زندگی مشترک در بُعد شخصیتی که شامل شکل دهی، دست یابی به احساس هویت، یافتن وحدت، چالش ها و فرصت های متفاوتی که پیش می آید، دچار تغییراتی شود و این خود عاملی در تعارضات بین زوجی می شود که از مدیریتحل مسئله و مهارته های زندگی برای سامان دهی به زندگی شان کمک نمی گیرند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نوجوانی دو سوی انزوای اجتماعی و فرار به دنیای مجازی

هزینه تست روانشناسی پیش از ازدواج، یک میلیون تومان!

آغاز ثبت نام وام ازدواج جوانان روستایی متولد دهه ۶۰

0 نظر

ارسال نظر

capcha