سردار محمدعلی جعفری:

در جنگ نرم و چهل سال دوم با مسائل و مشکلات داخلی، مفسدین و دشمنان داخلی جهاد می‌کنیم

در جنگ نرم و چهل سال دوم با مسائل و مشکلات داخلی، مفسدین و دشمنان داخلی جهاد می‌کنیم

به گزارش سراج24، سردار محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله الاعظم در جمع فعالان مردمی مطالبه گری و عدالتخواهی گفت: خیلی‌ها می‌خواهند حاج قاسم بشوند ولی باید به شما‌ها که عملا مکتب حاج قاسم را انتخاب کردید، تبریک گفت. شما که موضوع جهاد واقعی و امروز و مورد نیاز انقلاب را یعنی همین مطالبه‌گری و عدالت‌خواهی را انتخاب کردید، کار مکتب حاج قاسم را انجام می‌دهید.

وی افزود: وحدت و انسجام مردم بعد از شهادت حاج قاسم نشان‌دهنده‌ی زمینه‌ی حرکت بزرگ اجتماعی مردم در راستای گام دوم انقلاب است. بعد از شهادت سردار اسلام شهید حاج قاسم این حرکت بزرگ اجتماعی، این وحدت و انسجامی که مردم نشان دادند، حتما یک نقطه عطفی در مسیر و حرکت انقلاب بوده و نشان‌دهنده‌ی آن است که زمینه‌ی حرکت بزرگ اجتماعی در راستای گام دوم (چهل ساله دوم انقلاب) و حرکت جهادی به سمت جامعه اسلامی در مردم ما وجود دارد.

فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله الاعظم تصریح کرد: این احساسی که می‌بینید همه می‌خواهند حاج قاسم بشوند، خیلیها این احساس را دارند و می‌خواهند حاج قاسم بشوند، ولی باید به شما تبریک گفت که عملا مکتب و راه حاج قاسم را انتخاب کردید. چرا که در 40 سال اول، جهاد علیه ناامنی در کشور و منطقه و جهاد دفاعی و امنیتی به عنوان ضرورت قطعی انقلاب بود و الحمدلله با حماسه‌هایی که آفریده شد و با خون‌هایی که ریخته شد نهایتا از تهدیدات امنیتی و دفاعی عبور کردیم.

وی ادامه داد: وقایع یکسال اخیر مانند ماجرای انهدام پهپاد آمریکایی، ماجرای توقیف کشتی و ماجرای هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد آمریکایی‌ها هم شاهد همین ادعا است. ما از تهدیدات سخت و حتی امنیتی با کمک مردم عبور کردیم. حضور مردم خیلی نکته مهمی است. تجربه‌ای که از حرکت چهل ساله اول انقلاب برداشت می‌کنیم این است که با مردم همه کار می‌شود کرد و بدون مردم هم هیچ کاری نمی‌شود انجام داد.

سردار جعفری اظهار داشت: آن‌چه را که رهبر انقلاب مطابق بیانیه گام دوم در چهل ساله بعدی انقلاب می‌خواهند، به صورت چکیده در دیدار ماه رمضان دانشجویان این‌طور بیان فرمودند که نقش‌آفرینی موثر مردم باید برای مقابله با هر تهدیدی وجود داشته باشد و در چهل سال دوم تهدیدات از جنس فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی یعنی همان جنگ نرم است. یعنی در جنگ نرم و چهل سال دوم با مسائل و مشکلات داخلی، مفسدین و دشمنان داخلی مواجهه و جهاد می‌کنیم.

فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله الاعظم در ادامه بیان کرد: روح بیانیه‌ی گام دوم، خودسازی، جامعه‌پردازی و حرکت به سمت تمدن اسلامی است. لذا این‌که می‌گوییم شما کار حاج قاسمی انجام می‌دهید، بر اساس مکتب حاج قاسم کار می‌کنید، این است که موضوع جهاد واقعی و امروز و مورد نیاز انقلاب را یعنی همین مطالبه‌گری و عدالت‌خواهی را انتخاب کردید. جهاد واقعی امروز انقلاب همین است که شما انجام می‌دهید.

وی تاکید کرد: البته کارهای جهادی خدمت‌رسانی هم لازم است و جهاد است. کار فرهنگی هم جهاد است. حل مسائل مردم مثل مسائل معیشتی مردم هم جهاد است. اما به نظر من موضوع مطالبه‌گری، شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی، مهم‌ترین و سخت‌ترین عرصه‌ی جهاد جنگ نرم و مورد اشاره‌ی رهبری است. امروز این جهاد کمتر از آن جهاد در عرصه‌ی دفاعی و امنیتی نیست.

سردار جعفری گفت: در آخر باید بگویم رهبری واقعا به جوان‌ها برای این حرکت بزرگ اجتماعی یعنی قیام مردم به قسط، عدالت و پرداختن به جامعه‌پردازی امید بسته‌اند و می‌خواهند که این حرکت بزرگ اجتماعی انجام شود. البته این حرکت وجود دارد و باید تسریع شده و گسترش پیدا کند. بنابراین از شما که جزو پیشتازان این عرصه هستید می‌خواهند که برای برپا داشتن و گسترش این جهاد قیام کنید.

وی افزود: یعنی همان‌طور که طبق دستور قرآن وظیفه داریم در کنار خواندن نمازهای واجب خودمان، نماز را برپاداریم و نمازخوانی جمعی را حفظ کرده و گسترش دهیم، اینجا هم باید در کنار عدالت‌خواهی خودتان، همین عدالت‌خواهی و قیام مردم به قسط را گسترش دهید. مکتب حاج قاسم همین است. بدانید این کارها یک جهاد است و یک زندگی معمولی نیست.

فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله الاعظم در پایان تصریح کرد: البته رهبری این تذکر را دادند که مواظب باشید اگر فساد دیدید، نا امید نشوید. حتی اگر صد برابر بیشتر هم فساد دیدید، نباید ناامید شوید. ایشان فرمودند این مثل مبارزات زمان طاغوت است. کتک خوردن هم دارد. ممکن است محرومیت از شغل هم داشته باشد ولی یک جهاد است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اعتماد و امید مردم را تقویت کنیم/دولت از ظرفیت بسیج استفاده میکند

تقریظ رهبری بر «تنها گریه کن» رونمایی شد/ وزیر ارشاد: اجازه نمی‌دهم مرزهای ایمانی جامعه جابه‌جا شود

۵۷ هزار جهادگر راهی مناطق محروم کشور شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha