در نشست کارگروه رسانه و فضای مجازی ستاد دهه‌فجر مطرح شد؛

راه‌اندازی پویش مردمی "از طبس تا عین‌الاسد" / فعالیت کارگروه رسانه و فضای مجازی تا انتخابات ادامه یابد

راه‌اندازی پویش مردمی "از طبس تا عین‌الاسد" / فعالیت کارگروه رسانه و فضای مجازی تا انتخابات ادامه یابد

به گزارش سراج24، اولین نشست کارگروه رسانه و فضای مجازی ستاد دهه‌فجر انقلاب‌اسلامی خراسان‌جنوبی باحضور مسئولین استانی و فعالان فضای‌مجازی در دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج برگزارشد.

سعید کسرائی‌نیا، مسئول کارگروه رسانه و فضای‌مجازی ستاد دهه فجر انقلاب‌اسلامی استان، ضمن اشاره به اهمیت فضای‌مجازی و حساسیت شرایط موجود، اظهارداشت: تشکیل کارگروه فضای مجازی، باتوجه به اهمیت بیان خباثت‌های رژیم پهلوی و به نمایش گذاشتن دستاوردهای انقلاب اسلامی جهت تعمیق پیوند مردم با انقلاب اسلامی بسیارضروری بود که به لطف خداوند این توفیق حاصل شد.

وی افزود: در این برهه زمانی یکی از مهم‌ترین وظایف، تبیین درست انقلاب‌اسلامی، استفاده از ظرفیت‌ بی‌نظیر قشر جوان و نوجوان و گام برداشتن در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب است.

بهی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی بیان کرد: وزارت ارتباطات جشنواره با محوریت تولید محتوای کودکان برگزار کرد که ماحصل آن استارت‌اپ های بسیارخوبی بود. لذا پیشنهاد می‌شود این عمل در استان بومی‌سازی شود و از ظرفیت‌های بخش خصوصی، سازمان فضای‌مجازی سراج، آموزش و پرورش و... استفاده‌شود.

وی ادامه داد: بسیاری از مردم روستاها و دهیاران، شرایط اینترنتی خوبی دارند اما مطالبه مباحث آموزشی و فرهنگ‌سازی دارند که درصورت همکاری مجموعه‌ها، می‌توان از این ظرفیت نیز بهره برد.

وی همچنین برای بسترسازی و استفاده از ظرفیت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات استانی و کشوری، تشریک مساعی و استفاده از ظرفیت کسب و کارهای فضای‌مجازی با همکاری پارک علم و فناوری اعلام آمادگی نمود.

نظامی، نماینده فضای‌مجازی صدا و سیمای خراسان‌جنوبی گفت: باتوجه به اینکه درحال حاضر، ضدانقلاب در راستای تطهیر چهره پهلوی اقدام کرده‌است؛ بهتر است برنامه‌ای با محوریت حقیقت پهلوی تولید و روشنگری شود.

وی باتاکید بر تولیدمحتوا درخصوص دستاوردهای نظام عنوان کرد: روشنگری در جهت بیان تفاوت انقلاب‌اسلامی و خدمات همه اقشار به ویژه سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی برای عامه مردم ضروری است.

وی همچنین بر گفتمان‌سازی در حوزه‌های مختلف مدارس و دانشگاه‌ها تاکید کرد.

فعالیت کارگروه رسانه و فضای مجازی تا انتخابات ادامه یابد

خداداد، نماینده شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تصریح کرد: باتوجه به اهمیت موضوع دهه‌فجر، انقلاب‌اسلامی و شبهات برخی افراد، پیشنهاد می‌شود کمیته پاسخگویی به شبهات ذیل این کارگروه تشکیل شود.

وی افزود: تهیه و انتشار کلیپ از خاطرات پیشکسوتان انقلاب و همچنین تولید مستند در حوزه دستاوردهای انقلاب‌اسلامی، بسیار حائز اهمیت است.
خداداد بااشاره به اهمیت حضور مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: پیشنهاد می‌شود فعالیت کارگروه رسانه و فضای مجازی تا انتخابات ادامه یابد و شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات، به دور از جناح‌گرایی‌های تعصبی و سیاسی باشیم.

تکتم سیدآبادی، ریاست مجمع جوانان خراسان جنوبی از برنامه‌های دهه‌فجر این سازمان در قالب نشست‌های بصیرتی، جشنواره شب شعر، مسابقات ورزشی و جام سمن‌ها خبرداد و خاطرنشان کرد: انتخابات کمیسسون‌های مجمع جوانان استان دهم بهمن‌ماه برگزار می‌شود که یکی از این کمیسیون‌های ۹گانه، کمیسیون فضای مجازی است. لذا با تشکیل این کمیسیون، بیش از پیش با سازمان فضای‌مجازی سراج ارتباط و تعامل خواهیم گرفت.

همچنین مصوب شد در ایام‌الله دهه‌فجر با همکاری مجمع جوانان خراسان‌جنوبی و سازمان فضای‌مجازی سراج، نشست‌های بصیرتی باحضور کارشناسان و اساتید مجرب و برای عموم جوانان برگزارشود.

راه‌اندازی پویش مردمی " از طبس تا عین‌الاسد"

کریمیان، رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی بر ارتباط واقعی‌تر در فضای‌مجازی با مخاطبان تاکید کرد و افزود: بهتر است طی ایام دهه‌فجر زمینه بروز و ظهور مطالبات در فضای خودی را فراهم کرده و فضا را بازکنیم تا به سطح مطلوب مخاطب برسیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از تولیدات خوب استانی و کشوری، انتشار و بازخورد خوبی نمی‌گیرد، عنوان داشت: پیشنهاد می‌شود گروه رصد فضای‌مجازی تشکیل، گروه‌های مرجع استانی شناسایی شده و تولیدات محتوایی در بستر آنان نیز منتشر شود.
کریمیان از راه‌اندازی پویش مردمی " از طبس تا عین‌الاسد" خبرداد و افزود: این پویش از دهه فجر آغازشده و تا 40امین سالگرد ورود نیروهای نظامی آمریکا به صحرای طبس ادامه خواهدداشت.
وی همچنین پیشنهاد داد: جشنواره و گروه‌های سرود از حالت تخصصی خارج شده، به صورت مردمی درآید و مردم در فضای‌مجازی به آنان رای دهند. همچنین در نشست‌ها، تریبون آزاد باحضور کارشناس و بدون محدودیت سوالات برگزارشود.

ملک‌آبادی، نماینده نیروی انتظامی استان باتاکید بر تزریق امید بین مردم و تولید محتوا در این راستا، گفت: سازمان‌ها و ادارات مکلف شوند دستاوردهای خود در حوزه‌های مختلف را جهت بهره‌برداری به کارگروه تحویل دهند و نمایشگاه مجازی این دستاوردها برگزارشود.

علیمردانی، معاون اجتماعی پلیس فتا اظهارداشت: می‌توان از ظرفیت کانال‌های پرمخاطب استان بهره گرفت و با تشکیل کارگروه کسب و کارهای فضای‌مجازی، این افراد را به میدان آورد.
وی پیشنهاد حضور در خوابگاه‌های دانشجویی و نشست‌های صمیمی با دانشجویان در فضای غیررسمی را داد که مورد استقبال مسئولین قرارگرفت.

در پایان جلسه، بهی قول فراهم نمودن استفاده از اینترنت پرسرعت رایگان در مسیر راهپیمایی یوم‌الله ۲۲بهمن را داد تا حضار، امکان نشر زنده تصاویر و فیلم‌ها را داشته‌باشند.

همچنین مقرر شد با هماهنگی شورای تبلیغات اسلامی، جایگاه ویژه عکاسان و فیلم‌برداران در مسیر راهپیمایی تخصیص یابد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

توزیع ۲۰ هزار بسته کمک معیشتی در استان مرکزی آغاز شد

قصد داریم تا حرف مردم را از زبان دین بیان کنیم

گفتگوی میر مهدی سیدرضائی مسئول مرکز سازمان فضای مجازی سراج در آذربایجان غربی

0 نظر

ارسال نظر

capcha