دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار خوزستان

دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار خوزستان

به گزارش سراج24، بانوان فعال در دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار خوزستان با حضور در منزل شهید قربانی و دیدار با خانواده شهید برای آغاز دهمین دوره جشنواره، سنت حسنه رهروان زینب (س) را احیا کردند.

در این نشست که به مناسبت به آغاز فعالیت دهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار خوزستان برگزار شد، بتول چگله، همسر شهید قربانی با تقدیر از فعالان رسانه‌ای جبهه فرهنگی هنری انقلاب اسلامی مخصوصا فعالان جشنواره عمار در سخنانی، گفت: آشنایی من با جشنواره عمار از همان ابتدای جشنواره همان سال ۸۹ بود اما بعد از شهادت شهید قربانی آشنایی‌ام با جشنواره عمار بیشتر شد.

وی افزود: جشنواره عمار، جشنواره‌ای مردمی است که مسیر رو به رشدی دارد و هر سال نسبت به سال گذشته رشد محسوسی را از خود به نمایش می‌گذارد. از آن‌جایی که سینمای امروز ما در برخی حالات وضع اسفناکی پیدا کرده حضور جشنواره عمار در این حوزه و پاسداری ارزش‌های انقلاب اسلامی از نعمت‌های الهی است.

همسر شهید قربانی با اشاره به اکران آثار چند دوره اخیر جشنواره عمار در منزل شهید قربانی گفت: با توجه به علاقه‌ای که به خط مشی و آثار جشنواره عمار دارم، دوست داشتم هر کمکی که از دستم بر می‌آید برای معرفی آثار جشنواره انجام بدهم. اینکه در منازل دیگر شهدا نیز آثار جشنواره اکران بشوند هم اتفاق بسیار خوبی است. 

وی که در دوره گذشته فراخوان طرح مدیر جهادی در جشنواره عمار را داد، خاطرنشان کرد: به جهت اینکه شهید قربانی یک شخصیت مدیریتی قوی و جهادی بودند و سابقه عنوان مدیر نمونه کشوری و استانی را داشتند، فراخوانی دادیم تا مدیران جهادی کشوری به وسیله عماری‌ها شناسانده بشوند و فرهنگ مدیریت جهادی در کشور نهادینه شود. بهترین مسیر این کار هم جشنواره عمار بود که توانستیم به نقاط خوبی برسیم.

خانم چگله با تمجید از طرح رهروان زینب (س) عنوان کرد: احیای کاروان زینب (س) ایده بسیار خوبی است که الحمدلله با مرمت اعضای مرکز رسانه بیداری و جشنواره عمار انجام شد. امیدوارم این اتفاق ادامه‌دار باشد.

در پایان برنامه که با حضور اعضای قدیمی کاروان زینب (س) در دهه ۶۰ برگزار شد، از همسر شهید قربانی به پاس مجاهدت‌هایش تقدیر و قدردانی شد و عصمت احمدیان، مادر شهیدان فرجوانی نیز به نمایندگی افراد حاضر در سالن برگزاری مراسم تندیس اهدایی را به همسر شهید قربانی اهدا کرد.

گفتنی است،  مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در خوزستان همراه با بزرگداشت مجاهدین جبهه‌ی مقاومت و فرهنگ سپهبد شهید حاج "قاسم سلیمانی" و ادیب فقید "عبدالرضا حیاتی"، ٢ تا ۴ بهمن ماه ساعت ١٨، در سینما اکسین اهواز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

عماریار، مرجع عرضه آثار جبهه فرهنگی را بشناسیم

رونمایی از تقریظ رهبر انقلاب ‌بر «عمارت خانه خورشید»

رونمایی از قسمت جدید پرمخاطب‌ترین مستند دو سال اخیر / اولین بیننده مستند ایکسونامی۳ باشید!

0 نظر

ارسال نظر

capcha