آمریکایی ها نمی‌توانند درباره عین الاسد پنهان کاری را طولانی کنند

 آمریکایی ها نمی‌توانند درباره عین الاسد  پنهان کاری را طولانی کنند

به گزارش سراج24، بعد از پاسخ موشکی ایران به آمریکا و نابودی بخش قابل توجهی از پایگاه نظامی عین الاسد توسط سپاه پاسداران در عمق عراق، ۲ مسئله مهم مورد توجه رسانه های داخلی و خارجی قرار گرفته و با گذشت چند روز، همچنان کانون بحث و بررسی هاست؛ یکی اثبات دقت اصابت موشک های ایرانی و دیگر هم میزان تلفات آمریکایی ها در این حمله. با انتشار تصاویر ماهواره ای در حدود ۴۸ ساعت پس از حمله، دقت تحسین برانگیز موشک های ایرانی در مورد اصابت قرار دادن نقاط حساس در این پایگاه مشخص شد. اما مسئله مهم بعدی بحث تلفات آمریکایی ها در این حمله مهم و تاریخی است.

با آنکه ارتش و دولتمردان آمریکایی تلاش کردند موضوع خسارت جانی و تلفات نیروهایشان در این حمله را به طور کامل کتمان کنند و اجازه ورود هیچ رسانه ای را تا روزهای بعد ندادند اما در همان ساعات اولیه حمله ایران به پایگاه آمریکا در عراق اطلاعات مربوط به یک پرواز خاص در رسانه ها منتشر شد که نشان دهنده پرواز فوق العاده یک فروند هواپیمای ترابری C-۱۷ از عراق به آلمان با ماموریت آمبولانس هوایی بود.

بعد از گذشت چند روز از حمله و انتشار روایت مربوط به حضور بزرگترین آمبولانس پرنده ارتش آمریکا در عراق، کم کم رسانه های آمریکایی وارد پایگاه عین الاسد شدند و تصاویری هرچند هدایت شده و با کنترل، از داخل این پایگاه منتشر شد. تصاویر زمینی آنچه قبل تر توسط تصاویر ماهواره ای از دقت و تخریب موشک های ایران نشان داده شده بود را تایید کردند و آمریکایی های حاضر در پایگاه نیز همگی روایتی از یک شب ترسناک را روایت نمودند.


بخشی از سازه های موجود در عین الاسد که مورد اصابت قرار گرفته است