یادداشت؛

انصراف سینماگران از جشنواره فجر را از تهدید به فرصت تبدیل کنیم

انصراف سینماگران از جشنواره فجر را از تهدید به فرصت تبدیل کنیم

Image result for ‫رضا تقی پور‬‎سراج24، رضا تقی پور/ در چند روز اخیر به بهانه اعتراض به سرنگونی هواپیمای مسافربری اکراین که همه ایرانیان را دچار غمی سنگین و اندوهبار کرد، عده‌ای از اهالی سینما انصراف خود را نسبت به حضور در این دوره جشنواره فیلم فجر اعلام کردند. جدای تحلیل این اقدام و معلوم‌الحال بودن افرادی که این اقدام را انجام داده‌اند یک نکته حائز اهمیت فراوانی می‌باشد.

جشنواره فیلم فجر دارای 3 بخش است: 

1- برگزارکنندگان، هیئت انتخاب و هیئت داوران 

2- فیلم‌سازان و عوامل فیلم‌ها 

3- تماشاچیان حرفه‌ای سینما و جشنواره فیلم فجر 

در اینجا روی صحبتم با بخش اول و دوم نیست بلکه با بخش سوم است. به این دلیل که در بخش اول و دوم در حال حاضر تغییراتی نمیتوانیم اعمال کنیم ولی تغییرات و اصلاحات در بخش سوم کاملا دست خودمان است. صد البته با توجه به اتفاق مذکور از طرف فیلمسازان مبنی بر انصراف و بیرون کشیدن فیلمهایشان از جشنواره فیلم فجر امسال عده‌ای از تماشاچیان جشنواره نیز که با این فیلمسازان همفکر و همسو هستند به تبع آن‌ها جشنواره را به اصطلاح تحریم می‌کنند و از حضور در آن امتناع می‌ورزند.

پیشنهاد می‌کنم برای خنثی سازی این توطئه یا حتی به طور اولی، تبدیل کردن این تهدید به فرصت؛ باید تمامی افراد دلسوز و دغدغه‌مند نظام و انقلاب در یک اقدام توأم با همت و غیرت، تمامی بلیت‌های جشنواره فیلم فجر را خریداری نمایند، تا جایی که در ساعات اولیه پیش‌فروش اینترنتی، تمامی بلیت‌ها خریداری شده و مسئولین برگزاری ناچار به افزایش ظرفیت سالن‌ها و یا اضافه کردن سالن‌های جدید شوند و کار تا آنجا پیش رود که این جشنواره رکورد تماشاچیان را در کل ادوار جشنواره فیلم فجر بزند و در نهایت تمامی کسانی که بلیت خریداری نموده‌اند در زمان اکران به سینماها بروند و فیلم‌ها را ببینند و حتما در آرای مردمی شرکت کنند تا بر اساس یک ذائقه انقلابی، فیلم برتر از نگاه تماشاچیان انتخاب شود و اینگونه تهدید تبدیل به فرصت می‌شود؛ هم رکوردزنی حضور تماشاچی، هم انتخاب فیلم برتر از نگاه تماشاچیان با ذائقه انقلابی.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پروژه ایجاد نارضایتی مردمی با کلیدواژه و موضوع مالیات در آستانه انتخابات

یادداشت کارگردان برجسته سینما برای شهادت دختران افغان

علت خصومت‌ورزی هالیوود با پیامبر اکرم چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha