عضو حزب مؤتلفه اسلامی:

درخواست ترامپ برای مذاکره با ایران نشان‌دهنده عقب‌نشینی آمریکا است

 درخواست ترامپ برای مذاکره با ایران نشان‌دهنده عقب‌نشینی آمریکا است

به گزارش سراج24، حمیدرضا ترقی، عضو حزب مؤتلفه اسلامی درباره چرایی عقب‌نشینی ترامپ بعد از پاسخ موشکی سپاه و هدف قرار دادن پایگاه نظامی عین الأسد ظهار کرد: طبیعی است که اگر آمریکا واکنش نشان می‌داد، در افکار عمومی جهان موجب تأیید ضربه سخت ایران می‌شد و اثبات می‌کرد که ایران چه آسیب جدی‌ای به حیثیت آمریکا وارد کرده؛ لذا این مسئله برای جایگاه و موقعیت آمریکا که خود را کدخدای جهان می‌داند، نقطه منفی به شمار می‌رفت.

وی افزود: ترامپ به جای اینکه واکنش منفی نشان دهد، سعی کرده با استفاده از ابزار رسانه‌ و فضای مجازی، اقدام تحسین‌برانگیز ایران را بسیار کم‌ارزش و ضعیف جلوه دهد و سپس با سانسور اطلاعات مربوطه، از آسیب گسترده‌ای که به پایگاه عین الأسد وارد شده، آن را کم و محدود نشان دهد تا اثرات تخریبی آن بر افکار عمومی جهان که علیه آمریکا شکل گرفته، کاهش پیدا کند. 

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی درباره درخواست ترامپ برای مذاکره با ایران اظهار کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیرشان فرمودند، هم باب مذاکره با آمریکا بسته شد و هم اینکه ایران به کمتر از خروج آمریکا از منطقه رضایت نخواهد داد؛ بنابراین درخواست ترامپ برای مذاکره با ایران کاملاً نشان‌دهنده عقب‌نشینی او از مواضع قبلی است.

ترقی با بیان اینکه ترامپ فکر می‌کرد با ترور شهید سلیمانی و رجزخوانی ایران را در بن‌بست منطقه‌ای و عدم واکنش قرار دهد، گفت: اما وقتی تصمیم ایران را برای واکنش و اقدام موشکی مشاهده کرد، ترامپ بلافاصله از مواضع خود کوتاه آمد؛ چون اقدامی که کشورمان انجام داد در تاریخ روابط بین‌الملل بی‌نظیر بود؛ زیرا بعد از 70 سال نخستین کشوری بودیم که یک پایگاه آمریکایی را موشک‌باران می‌کنیم.

به گفته عضو حزب مؤتلفه اسلامی؛ عقب‌نشینی ترامپ از مواضع قبلی خود به کنگره و پنتاگون هم رسید؛ طوری که کنگره به دنبال محدود کردن اختیارات نظامی ترامپ بود.

ترقی خاطرنشان کرد: اقدام موشکی ایران نشان داد که ایران اصلاً با هیچ کشوری شوخی ندارد و اگر بگوید انتقام می‌گیرد، واقعاً این انتقام را خواهد گرفت و اثبات کرد که دشمنان توانایی مقابله با قدرت نظامی ایران را ندارند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اعضای مجلس خبرگان با رهبر انقلاب دیدار کردند

پیام تسلیت رهبرانقلاب در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین علوی سبزواری

تسلیت رهبرانقلاب در پی درگذشت حجت‌الاسلام فاضلیان

0 نظر

ارسال نظر

capcha