علیرضا پناهیان:

رکن مهم محبوبیت «سردار سلیمانی» شجاعت ایشان است

رکن مهم محبوبیت «سردار سلیمانی» شجاعت ایشان است

به گزارش سراج24، چرا سردار سلیمانی این‌همه دلها را تسخیر کرد؟ در این چند روز اخیر، از صداوسیما و رسانه‌های مختلف، دربارۀ اخلاص ایشان زیاد شنیده‌ایم. بی‌تردید رکن رکین محبوبیت ایشان و این زلزله‌ای که ایجاد کرده، اخلاص است، اما یک رکن مهم دیگرش هم شجاعتِ ایشان است.

مثلاً این فیلم را زیاد پخش کردند که سردار سلیمانی بدون ترس از گلولۀ دشمن، به سمت خاکریز می‌رود که به آن‌طرف نگاه کند، اما چند نفر از همراهانش، ایشان را می‌گیرند که جلوتر نرود تا مورد اصابت قرار نگیرد. این رکن شجاعت، در محبوبیت شهید حججی هم بسیار مؤثر بود. مردم در آن نگاه آخر شهید حججی، یک «نترسیدن» دیدند و این شجاعت شهید حججی، خیلی‌ها را متحوّل کرد.

شهادت، یک شجاعتی می‌خواهد. دربارۀ شهدای دفاع مقدس، باید روی این موضوع کار بشود و مستندهایی ساخته بشود که نشان دهد مثلاً مادرِ این شهید، فرزندش را چطور تربیت کرده که او به این حد از شجاعت رسیده است؟ حتماً مادرش یک مایه‌ای از شجاعت داشته و یک جاهایی به بچه‌اش گفته است «نترس!» یا به بچه‌اش نشان داده که خودش نمی‌ترسد و الّا فرزندش به مقام شهادت نمی‌رسید.

خدا می‌داند که حضرت زهرا(س) در جبهه‌ها چه رزمنده‌هایی را شجاع تربیت کرده است! دوستان من، همۀ شما می‌توانید طوری زندگی کنید که حضرت زهرا(س) برای شما مادری کند، ایشان مادر معنوی شما هم هست، اگر معرفت پیدا کنید، ایشان برای شما مادری می‌کند. کافی است، مثل بچه‌ای که مادرش را از دست داده درِ خانۀ حضرت زهرا(س) گریه کنید و به ایشان متوسل بشوید...

در این چند روز، می‌دیدیم که مردم واقعاً به‌هم‌ریخته، ناراحت و عصبی بودند، دست و دلشان به کار نمی‌رفت و می‌گفتند: «قهرمان ما را زدند» حالا اگر مادرتان را زده بودند، چه می‌شد! ببینید امام‌حسن(ع) و امام‌حسین(ع) در مدینه چه کشیدند!

مردم اینجا بیرون ریختند و تظاهرات کردند و تشییع پیکر شهدا هم باشکوه انجام شد، اما فاطمه زهرا(س) را شبانه و مخفیانه به خاک سپردند، حتی بچه‌های فاطمه(س) نمی‌توانستند بلند گریه کنند و ناله بزنند، باید آستین‌ها را روی دهان می‌گذاشتند تا صدای گریۀ‌شان بلند نشود...

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

لبخند خداحافظی

مراقب تحریف «حاج قاسم» باشیم

ایران و استراتژی دفاع هم تراز و پاسخ متقابل

0 نظر

ارسال نظر

capcha