یادداشت؛

هشت نکته مهم از انتقام سخت وقتی ما خواب بودیم!

هشت نکته مهم از انتقام سخت وقتی ما خواب بودیم!

به گزارش سراج24، دکتر علی‌رضا بازارگان/

1- یکی از بزرگترین خاکسپاری‌های تاریخ بشر سرانجام در شهر کرمان به پایان رسید. در اینترنت که جستجو کنید خواهید دید که بزرگترین تشییع در تاریخ دنیا متعلق به امام خمینی بوده است با حدود ۱۰ میلیون شرکت کننده. با این حساب، سپهبد سلیمانی هم در رده‌های بالایی این لیست خواهد بود.

2- همزمان با خاکسپاری پیکر شهید سلیمانی، چندین موشک توسط ایران مستقیما به یکی از پایگاه‌های آمریکا در منطقه شلیک شد. حدود ۱۰ موشک به این پایگاه برخورد مستقیم کرده است. خیلی ها افسانه‌بافی کرده بودند که آمریکا آن قدر قوی است که موشک‌های ایران را روی هوا خواهد زد! ولی دیدیم که چه شد. حتی یک موشک هم ردگیری نشد!

3- پایگاه مورد هدف بسیار هوشمندانه انتخاب شده بود. وزیر امور خارجه ایران هم بلافاصله پیام داد که قضیه روشن شود: این پایگاه همان پایگاهی بود که حمله تروریستی علیه شهید سلیمانی از آنجا هدایت شده بود پس از نظر قانون بین‌الملل این اقدام کاملا موجه است.

4- یک نکته هوشمندانه دیگر این بود که این پایگاه یکی از بزرگترین پایگاه های آمریکا در منطقه بود. یعنی یک پایگاه کوچک یا یک هدف ناچیز نبود. دست گذاشته‌ایم روی دانه درشت که حساب کار دستشان بیاید. وقتی بزرگترین پایگاه را نمی‌توانند محافظت کنند، پایگاه‌های کوچکتر جای خود دارد.

5- به نظر می‌رسد این پایگاه همان جایی است که روز قبلش رییس جمهور آمریکا گفته بود میلیاردها دلار برایش هزینه کرده‌اند و به همین دلیل آن را ترک نخواهند کرد! گفته بود یا پولش را بدهید یا نمی‌رویم! خوب حالا دیگر چه چیزی از آن مانده که بخواهند پولش را بگیرند!؟؟؟

6- یک نکته دیگر (که البته هنوز تایید نشده است) این هست که ایران یک ساعت قبل از شلیک موشک‌ها به عراقی‌ها اطلاع داده بوده است تا بتوانند نیروهای خودشان را از آنجا دور کنند. طبیعتا آمریکایی‌ها هم متوجه شده‌اند که خبری هست و توانسته‌اند تا حد امکان در پناهگاه باشند. به همین ترتیب شاید تلفات آمریکایی کم باشد. البته این اقدام ایران می‌تواند عمدا صورت گرفته باشد تا تلفات زیاد آمریکایی بهانه‌ای برای حمله از طرف آمریکا نباشد. اگر این طور باشد باید هوش ایرانی‌ها را ستود که هم سیلی محکم زده و میلیاردها دلار خسارت وارد کرده‌اند، و هم طوری برنامه ریزی کرده‌اند که استفاده تبلیغاتی دشمن به حداقل برسد.

7- شاید یکی از ظریفترین نکات حمله این باشد که موشک‌ها فقط از یک مکان پرتاب نشده‌اند! دلیلش چیست؟ دلیلش می‌تواند این باشد که آمریکا برای جواب نتواند بگوید که موشک‌ها مثلا از فلان نطقه پرتاب شده پس ما همان نقطه را می‌زنیم! نه. مجبور است چندین نقطه را بزند و خودش می‌داند که این کار یعنی بالا گرفتن ماجرا و دادن تلفات سنگین. همین می‌تواند یک عامل بازدارنده و حساب شده باشد. توئیت رییس جمهور آمریکا هم ظاهرا این نظریه را تایید می‌کند.

8- نکات بالا نشان دهنده دقت و ظرافت فوق العاده ایران در انتخاب مصداق #انتقام_سخت است. این اقدام آن قدر حساب شده بوده که ترامپ سخنرانی امشب خودش را لغو کرد و به زمانی بعد موکول کرد. یعنی طوری گیر کرده اند که نمی دانند دقیقا باید چه بکنند! با توجه به اینکه رهبر ایران امروز سخرانی خواهد داشت، همه نگاه ها به ایشان است.

در آخر، برای همه هم وطن‌های عزیزم هر کجای دنیا که هستند دعای خیر می کنم و از خدا می‌خواهم که خودش ما را یاری کند. وعده خدا صادق است. کافی است مثل سردار شهید، نیت خود را خالص کنیم.

انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

انتقام از جانیان خبیث، حیات‌بخشی به جامعه بشری است

لبخند خداحافظی

مراقب تحریف «حاج قاسم» باشیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha