ازتاب تشییع پیکر سردار سلیمانی در رسانه‌های خارجی؛

میلیون‌ها نفر با شعار مرگ بر آمریکا روانه خیابان‌ها شدند

میلیون‌ها نفر با شعار مرگ بر آمریکا روانه خیابان‌ها شدند

به گزارش سراج24، رسانه‌های مختلف بین‌المللی امروز دوشنبه مراسم تشییع پیکر مطهر سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شرکت کردند. 

خبرگزاری رویترز نوشته است: «ده‌ها هزار ایرانی‌ روز دوشنبه خیابان‌های تهران را برای تشییع فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مملو از جمعیت کردند و دختر ایشان گفت که شهادت او، "روزی سیاه" را برای ایالات متحده آمریکا رقم خواهد زد.»

خبرگزاری رویترز نوشته حجم جمعیت حاضران در تهران به اندازه جمعیتی بود که در سال 1989 برای تشییع پیکر بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، آیت‌الله روح‌الله خمینی در خیابان‌ها حضور پیدا کرده بودند.

این رسانه انگلیسی نوشته تابوت‌های سردار ایران و «ابو مهدی المهندس»، جانشین فرمانده الحشد الشعبی بالای سر جمعیتی که فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دادند دست به دست می‌شد.

شبکه تلویزیونی «راپتلی» روسیه هم تصاویر حضور میلیونی مردم را به صورت مستقیم پخش کرد. مجری این شبکه تلویزیونی، گفت که میلیون‌ها نفر در خیابان‌ها برای وداع با سردار سلیمانی حضور پیدا کرده‌اند.

شبکه الجزیره هم نوشت همزمان با گسترش درخواست‌ها برای انتقام بابت ترور سردار سلیمانی، سیل عزاداران روانه خیابان‌های تهران شدند. این رسانه نوشت: «در دمای بسیار سرد اوایل صبح، زنان سیاه‌پوش در کنار مردانی که پرچم‌های مزین به نام امامان شیعه در دست داشتند به سمت پایین خیابان انقلاب راه پیمایی کردند.»

«درسا جباری»، خبرنگار الجزیره در تهران گفته میلیون‌ها نفر برای ادای احترام و خداحافظی با سردار سلیمانی که او را «پدر ایران» می‌خوانند به خیابان‌ها آمدند.

خبرگزاری دویچه‌وله آلمان هم جمعیت حاضر در خیابان‌ها را «عظیم» عنوان کرد و در بخشی از این خبر نوشته هدف ایران برای اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه در عراق با حمایت پارلمان روبرو شد.

رسانه دولتی انگلیس، بی‌بی‌سی هم گزارش داد: «عزارداران، خیابان‌های پایتخت ایران، تهران را برای تشییع پیکر فرمانده ترور شده ایران، سردار سلیمانی مملو از جمعیت کردند.» بی‌بی‌سی نوشته مردم با در دست داشتن عکس فرمانده ترور شده ایران، گریه می‌کردند و شعارهای مرگ بر آمریکا به گوش می‌رسید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

لطمه‌ی سازش به فلسطین /فیلم سخنرانی شهید سردار سلیمانی

از اولین طرح دیوارنگاره میدان فلسطین با تصویری از سپهبد قاسم سلیمانی رونمایی شد

فیلم| مشت نمونه خروار؛ بحران در اروپا اما اسم ایران در تیتر خبرها

0 نظر

ارسال نظر

capcha