محمدجواد کریمی قدوسی:

ثمره‌ی خون سردار سلیمانی پایان حضور آمریکایی‌ها در منطقه است

ثمره‌ی خون  سردار سلیمانی پایان حضور آمریکایی‌ها در منطقه است

محمدجواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: این اقدام شیطانی آمریکا جزو نادرترین اقداماتی بود که طی زمان‌های اخیر انجام شده است. رئیس جمهور تروریست آمریکا فرمان ترور یک فرمانده نظامی را که به صورت قانونی در عراق حاضر شده بود می‌دهد و با گستاخی اقدام به ترور دولتی می‌کند.

وی افزود: آمریکایی‌ها قبل از آن‌که اهداف کثیف خود را عملی کنند، برای آن قانون می‌نویسند و هیچ‌یک از پروتکل‌های بین‌المللی را رعایت نمی‌کنند. آن‌ها دست به جنایات بسیاری زده‌اند و پس از گذشت سالیان زیادی مشخص شده که عامل آن آمریکا بوده است اما شبیه این اقدامی که نسبت به ترور سردار سلیمانی انجام داده‌اند تا به حال نداشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی بیان کرد: شهادت سردار سلیمانی نه تنها ایران و منطقه، بلکه کل دنیا را تحت تاثیر قرار داده است و آمریکا نه تنها نتوانست اهداف خود را عملی کند بلکه امروز در آستانه‌ی نابودی قرار گرفته‌است. امروز مسلمانان منطقه نسبت به عدم استقلال و نقض حاکمیتشان توسط آمریکا، مقابل ظالمان و شیطان‌صفتان آمریکایی ایستاده‌اند.

وی اظهار داشت: سالیانی است که بر اساس حکم خداوند و احکام قرآن باید کشورهای اسلامی از لوث حضور شیاطین و کفار آمریکایی پاک و از این کشورها اخراج شوند. آن‌ها زبان دیپلماسی نمی‌فهمند و با مذاکره، خاک این کشورها را ترک نمی‌کنند. به همین علت ملت‌های منطقه خود را آماده کرده‌اند تا با مقابله نظامی، آن‌ها را قدم به قدم به عقب بکشانند. ثمره‌ی خون ریخته‌شده‌ی سردار رشید ما این است که حضور منحوس آمریکایی‌ها در منطقه پایان می‌یابد.

کریمی قدوسی تاکید کرد: با اخراج آمریکا از منطقه، 80 درصد امنیت کشورها تضمین می‌شود و آن 20 درصد باقی‌مانده با نابودی رژیم جعلی اسرائیل محقق خواهد شد که این اقدام هم با همکاری همه‌ی مسلمین عملی خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: فتنه‌ای بزرگ توسط آمریکا، انگلیس خبیث، رژیم صهیونیستی، امارات و آل سعود در منطقه برپا شد که بر اساس آن قصد داشتند ملت عراق و ملت ایران را مقابل هم قرار دهند. این فتنه پس از ایام اربعین شدت یافت و حوادثی را هم در پی داشت تا این‌که سردار قاسم سلیمانی با دعوت رسمی دولت عراق وارد این کشور می‌شود و آقای ابومهدی به استقبال رسمی او می‌رود اما هر دو فرمانده، مورد حمله‌ی وحشیانه و ناجوانمردانه‌ی آمریکایی‌ها قرار می‌گیرند و به شهادت می‌رسند.

وی ادامه داد: شهادت دو سردار کنار هم که یکی ایرانی است و دیگری عراقی اتفاقی الهی است که فتنه‌ی مشرکان و کفار را خنثی کرد و موجب شد ارتباطات و وحدت میان ملت ایران و عراق عمیق‌تر و چشمان بصیرت در میان ملت‌ها باز شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی خاطر نشان کرد: دشمن قصد داشت سردار سلیمانی را داخل ایران ترور کند اما خواست الهی این بود که شهادت سردار در نقطه‌ای دیگر اتفاق بیفتد و به نماد وحدت میان مسلمین و ملت‌ها تبدیل شود. شهادت سردار سلیمانی به عراقی‌ها نشان داد که حاکمیت و استقلال ملی آن‌ها توسط آمریکایی‌ها به خطر افتاده و نقض می‌شود. آن‌ها هم‌اکنون خواستار بیرون آمدن از اسارت آمریکایی‌ها هستند.

کریمی قدوسی در پایان گفت: شهادت سردار والامقام ما منجر به وحدت میان مسلمان شد که این اتحاد و هم‌بستگی در این روزها رخدادی مبارک است و به امید خدا نشان‌دهنده‌ی تشکیل تمدن اسلامی است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آمریکایی ها بدانند هرکس در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته را می‌زنیم

ملت ایران از گستره خدمات شهید سلیمانی خبر ندارند / مردم روز اربعین از خانه به سیدالشهدا شکوِه کنند

آمریکا انتقام ناکامی‌اش در ایجاد «خاورمیانه بزرگ» را از سردار سلیمانی گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha