فرمانده سپاه نینوا:

کسی که ۳۷ سال افتخار شاگردی اش را داشتم از دست داده‌ام

کسی که ۳۷ سال افتخار شاگردی اش را داشتم از دست داده‌ام

به گزارش سراج24، سردار معروفی فرمانده سپاه نینوا در مراسم گرامیداشت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اعلام کرد: این داغ برای من خیلی سخت است چراکه کسی که ۳۷ سال افتخار شاگردی‌اش را داشتم از دست داده‌ام. حاج قاسم فقط فرمانده ما نبود ، او مراد و استاد ما بود و خیلی سخت است که یک سرباز در فراق فرمانده خود سخن بگوید.

وی درباره ابعاد شخصیتی حاج قاسم سلیمانی گفت: اولین گذشت حاج قاسم ، گذشت از گناه بود ؛ ایشان اهل گناه نبود و اولین سفارشش به همه رعایت تقوای الهی بود و همین شد که سپهبد سلیمانی نه بر اجسام که بر قلوب انسان‌ها حاکم بود. دومین گذشت حاج قاسم گذشت از مال بود ؛ ایشان مالک اشتر امام جامعه بود که همه حرفش را حرف امام جامعه می‌دانستند اما این شهید والامقام در یک خانه سازمانی در تهران ساکن بود و از مال دنیا چیزی نداشت.

فرمانده سپاه نینوا اضافه کرد: گذشت از عزیزان از دیگر ویژگی‌های حاج قاسم بود و خانواده حاج قاسم ۲۱ سال با یک شهید زنده زندگی می‌کردند و می‌دانستند که ایشان یک روزی شهید می‌شود. برادران و خواهران بدانید اگر امروز در اربعین حسینی رهسپار کربلا معلی هستیم این امنیت مدیون شهید سلیمانی است.

سردار معروفی با اشاره به این نکته که ایشان هیچ کاری را بدون رضایت حق تعالی انجام نمی‌داد گفت: اخلاص در عمل در شاخصه رفتاری حاج قاسم بود. قنوت و سجده سردار شهید سلیمانی الهی بود و گواهی می‌دهم از مدتی که ایشان را شناختم تا روز‌های اخر منتهی به شهادتش نماز شبش را قطع نکرد. حاج قاسم سلیمانی تندیس اخلاق، ادب، عرفان و اخلاق بود و همه شهید سلیمانی را الگو می‌دانستند و برای ایشان احترام خاصی قائل بودند.

وی با محکوم کردن این جنایت توسط آمریکایی‌ها خاطر نشان کرد: سپهبد شهید سلیمانی به دست بدترین و بد ذات‌ترین انسان‌های روی زمین یعنی آمریکای تروریست به شهادت رسید. شهید سلیمانی در طول رفاقت دوبار از بنده شفاها و کتبا خواست که دعا کن در راه خدا پاره پاره و تکه تکه شده باشم و من وقتی نحوه شهادت حاج قاسم را شنیدم دریافتم خداوند خواسته او را مستجاب کرده است. دشمان ما بدانند قلب ملت ایران و جهان اسلام را هدف قرار دادند و جهان اسلام انتقام این جنایت رژیم تروریستی آمریکا را خواهد گرفت.

فرمانده سپاه گلستان بر گرفتن انتقام از عاملان این جنایت تاکید کرد و گفت: رییس جمهور و مسئولین ابله آمریکا با پیغام‌های متوالی گفته در همین حد از ما انتقام بگیردید؛ اخر دیوانه‌ها قلب ما را زدید با چه جرائتی برای ما حد و حدود تعیین می‌کنید؟ در حالی که تمام نیروی‌های شما در منقطه ارزش یک تار موی حاج قاسم را ندارد. اینکه امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در حکم سردار قاآنی می‌فرمانید برنامه سپاه قدس عینا همان برنامه‌های زمان شهید سلیمانی است یعنی راهبرد نظام دقیقا همان است که حاج قاسم در منطقه انجام داده است.

معروفی در پایان سخنان خود بیان کرد: عجله نمی‌کنیم اما همه آماده باشید و بدانید هیچ خللی در نیروی قدس سپاه به وجود نمی‌آید. دشمنان گمان نبرند که با شهادت حاج قاسم کار تمام است ؛ این تازه شروع ماجراست ، شروعی که فروغ دشمنان خواهد بود. حاج قاسم ما را امت عاشورا می‌دانست که پرورش یافتگان مکتب حسین ابن علی(ع) هستیم. آنچه که حاج قاسم را عزیز کرد این بود که ایشان در طول ۴۱ سال مجاهدت دستش در دست امامین انقلاب بود ، در فتنه‌های تردید نکرد و هیچگاه جلوتر از امام جامعه حرکت نکرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

انتقام خون شهید سلیمانی به یک آرمان تبدیل شده است

از سردیس برنزی شهید سلیمانی رونمایی شد

وقتی حاج قاسم پاسخ نامه ی مرد خاکستری میدهد /فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha