سید حسین نقوی حسینی:

میلیون‌ها جوان در جهان اسلام انتقام خواهند گرفت/ آمریکایی‌ها منتظر انتقام سخت در سراسر دنیا باشند

میلیون‌ها جوان در جهان اسلام انتقام خواهند گرفت/ آمریکایی‌ها منتظر انتقام سخت در سراسر دنیا باشند

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24، با اشاره به رشادت و ازخودگذشتگی سردار قاسم سلیمانی در منطقه گفت: در دو دهه‌ی اخیر آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان جنایتکار آن‌ها مثل رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای منطقه تلاش کردند تا با تشکیل گروه‌های تروریستی منافع جهان اسلام را به خطر بیاندازند و راه را برای نفوذ در منطقه بیشتر کنند. به همین علت بود که گروه‌هایی مثل القاعده، طالبان، النصره و داعش تشکیل شد.

وی افزود: آمریکایی‌ها این گروه‌های تروریستی را تقویت و حمایت کردند. به آن‌ها امکانات مالی و لجستیکی دادند و مورد حمایت‌های امنیتی و اطلاعاتی قرار دادند تا بتوانند به اهداف خودشان برسند. سردار قاسم سلیمانی از همان ابتدا مقابل توطئه‌های این گروه‌های تروریستی در سوریه، لبنان، عراق و افغانستان ایستاد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گروه‌های تروریستی قصد تجزیه‌ی خاک کشورهایی چون عراق و سوریه را داشتند اما سردار سلیمانی با ایستادگی مقابل این هدف شوم، به نماد ضدتروریسم در منطقه و جهان تبدیل شد.

وی ادامه داد: اگر فعالیت‌ها و مجاهدت‌های سردار سلیمانی و نیروی قدس نبود شاید امروز هیچ اثری از کشورهایی که درگیر جنگ با گروه‌های تروریستی هستند باقی نمی‌ماند. تلاش مجاهدانه‌ی سردار باعث شد تا امنیت و تمامیت ارضی عراق و سوریه و محور مقاومت در منطقه حفظ شود و آمریکایی‌ها در دستیابی به اهداف خود با سدی به نام قاسم سلیمانی مواجه شوند.

نماینده ورامین در مجلس بیان کرد: به صراحت می‌گویم اگر مجاهدت‌های سردار سلیمانی و شهدای مدافع حرم نبود امروز داعش در کوچه و پس‌کوچه‌های شهرهای ایران امنیت ناموس و زندگی ما را صلب می‌کرد. حضور سردار در عراق و سوریه برای زمین‌گیر کردن دشمن قداره‌بند بود تا ریشه‌ی ظلم تروریست‌هایی که هدفشان خاک و ملت ایران بود بخشکاند.

نقوی حسینی تصریح کرد: حضور سردار سلیمانی در کشورهای منطقه همیشه با دعوت و درخواست رسمی دولت آن کشورها صورت گرفته است و او هم برای ارائه‌ی کمک و راهنمایی درخواست آن‌ها را پذیرفت.

وی در ادامه گفت: دولت آمریکا عقده و کینه‌ی ریشه‌داری از سردار رشید ما به دل داشت. او باعث ناکامی‌های پی در پی این چند سال آمریکا در منطقه بود. او بینی آمریکا را در منطقه به خاک مالیده بود. سردار ما باعث شده بود تا هزینه‌ی هفت تریلیون دلاری آمریکا در منطقه پایمال شود و رئیس جمهور آمریکا از ترس در تاریکی شب به عراق سفر کند و در پایگاه نظامی‌شان پناه بگیرد.

نماینده ورامین در مجلس گفت: دولت آمریکا یک دولت یاغی و تروریسم است که پایبند به هیچ توافقی هم نیست و با زور و آدم‌کشی قصد دارد حرف خود را به کرسی بنشاند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این اقدام تروریستی آمریکا که به دستور شخص ترامپ انجام شده است قابل پیگیری در مجامع قضائی بین‌المللی است و ترامپ تروریست باید در محاکم بین‌المللی محاکمه شود. یکی از راه‌های انتقام سخت پیگیری مداوم و مستمر دستگاه دیپلماسی و حوزه‌ی حقوقی دستگاه دولت و وزارت خارجه از طریق محاکم بین‌المللی است.

وی افزود: اقدام آمریکا یک تجاوز آشکار و ترور یک مقام رسمی کشورمان است که با دعوت رسمی و قانونی دولت عراق به آن کشور سفر کرده بود. این جنایت با همه‌ی توان در شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل و دادگاه لاهه پیگیری خواهد شد.

نقوی حسینی در پایان تاکید کرد: انتقام سخت به معنی جنگ نیست. ما تا به امروز جنگ‌طلب و جنگ‌افروز نبوده‌ایم و در مقابل این آمریکایی‌ها بودند که آتش جنگ را شعله‌ور کردند. انتقام سخت لزوما از جانب ایران نخواهد بود. سردار سلیمانی میلیون‌ها جوان متعهد در جهان اسلام پرورانده است که آن‌ها منتظر اقدام ایران نمی‌مانند و آمریکایی‌ها باید منتظر انتقام سخت در سراسر دنیا باشند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

غروب قدرت‌ها را خواهیم دید

سردار قاآنی: می‌دانیم به‌چه‌زبانی با آمریکا صحبت کنیم

توقف «پروتکل الحاقی» با چاشنی پذیرش بازدیدهای سرزده!

0 نظر

ارسال نظر

capcha