چرا رهبری قاطع‌تر از همه در انتقام گیری از خون حاج قاسم هستند؟!

چرا رهبری قاطع‌تر از همه در انتقام گیری از خون حاج قاسم هستند؟!

به گزارش سراج24، مهدی جهان‌‌تیغی/ از همان دقایق اول که موج اظهار نظر شخصیت‌ها و حتی بیانیه‌های رسمی صادر شده دستگاه‌های نظامی درباره شهادت سپهد سلیمانی آغاز شد، بیانیه رهبر معظم انقلاب با لحن و ادبیاتی صریح‌تر صادر شد. لحن بیانیه ایشان درباره شهادت حاج قاسم سلیمانی درون مایه خاص و گاه متفاوتی دارد.

واقعیت این است که در حوادث سهمگین سالهای اخیر رهبری پناه مسئولین سیاسی و نظامی بوده اند. روایت صلابت و آرامش رهبری در حوادث مختلف همواره زبانزد مسئولین سیاسی و امنیتی کشور است. درباره حادثه سهمیگن از دست دادن حاج قاسم سلیمانی نیز این موضوع به خوبی دیده می شود و در بیانیه ایشان نیز این آرامش و صلابت کاملا نمایان است. بیانیهه متفاوت رهبری در همان ساعات اولیه مصیبت و شوک؛ از دست دادن فرمانده افسانه ای سپاه قدس، را تفسیر به انگیزه مضاعف‌تر برای جبهه مقاومت و پیروزی قطعی می‌کند.

رابطه سردار سلیمانی با رهبر معظم انقلاب در تمام این سالها رابطه‌ای خاص بوده است. در خاص بودن این رابطه همینقدر می‌توان سربسته گفت که ایشان اصلی‌ترین مجری طرح‌های راهبردی رهبری برای منطقه و جهان اسلام و در میادین مواجه مستقیم و رودرو با آمریکا در نقاط مختلف نقشه جهان محسوب می‌شدند. او ماموریت‌هایی را برای رهبری به پایان برده که کاملا واضح است که برخی خواص در این کشور یا کم اعتقاد به آن ماموریت و هدف بوده اند و یا اساسا انگیزه حضور در چنین میادین پرازخطری را نداشته اند. بدیهی است که این ماموریت‌های بزرگ که همواره با احتمال از دست دادن جان همراه بوده، بدون اعتقاد بسیار فوق العاده از طرف حاج قاسم سلیمانی به رهبر معظم انقلاب نیز امکان‌پذیر نبوده است.

اما در میان انبوه اظهارنظرها و مواضع گرفته شده افراد و حتی برخی نهادهای مهم، موضع قاطعانه و صریح رهبری و سخن از «انتقام سخت» واقعا حقیقی‌تر به نظر می‌رسد. البته می‌شود موارد و دلایل زیادی را برای پیشرو بودن رهبری از دیگران برای انتقام خون سردار سلیمانی بیان کرد. درباره پیشروتر بودن رهبری، واقعیت این است که تجربه سی سال اخیر نشان می‌دهد، هر وقت دشمن در ظاهر سخت‌ترین شرایط نظامی و امنیتی را برای انقلاب بوجود آورده، آیت الله خامنه‌ای با قاطعیت و شجاعت بزرگتری آن را پاسخ داده است. به همین دلیل مشاهده می‌شود که از دیروز بلا استثنا همه مسئولین سابق امنیتی، نظامی و سیاسی آمریکا گفته‌اند قطعا ایران انتقام خواهد گرفت. نکته جالب اینکه همین تجربه نیز نشان می‌دهد که رهبر ایران جسارت نظامی و امنیتی بزرگ دشمن را چنان مدبرانه پاسخ می‌دهد، که جبهه مقاومت چندین سال جلوتر از حد معمول خود جهش می کند. همچنانکه قاطعیت خاص ایشان دربرابر دشمن به ظاهر چندین برابر مجهزتر به تسلیحات و ادوات نظامی پیشرفته صهیونیستی- آمریکایی، سبب شد که در جنگ 33 روزه حزب الله سالها جلوتر از حد پیشرفت و توانمندی طبعی خود برود، و یا تصمیم تاریخی برای جنگ با لشکر ترسناک و مجهز شده داعش، سبب تبدیل شدن ایران به مولد و رهبر نظم جدید منطقه ای در حساس ترین منطقه جهان یعنی خاورمیانه شد. به نظر می رسد که انتقام شهادت حاج قاسم سلیمانی نیز یکی از همین بزنگاه ها هست. بی‌راه نیست که پیشاپیش اینک بر همگان مسجعل شده که روند انتقام‌های احتمالی ایران، به کمتر از خروج آمریکا از عراق و بعد از آن منطقه منجر نخواهد شد. ان شالله...

اما لحن بیانیه درباره حاج قاسم آنجایی که سخن از شهادت است بسیار صمیمی و خاص‌تر است. ادبیاتی که نشان می‌دهد در این سالها چه گپ و گفت های خاصی درباره آرزر و لذت شهید شدن میان این دو بزرگ گذشته است. بماند که این همه صلابت و تدبیر گفته شده برای فرمانده‌ای است که مالک اشتر از دست داده.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

گفتاری از رئیس دفتر فرماندهی معظّم کل قوا درباره شهید سلیمانی

قدردانی بنیاد و خانواده شهید سلیمانی از رهبر معظم انقلاب و مردم

نماینده ولی فقیه در نیروی هوایی سپاه: مذاکره با آمریکا خیری ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha