میلاد گودرزی:

عمار جزو موفق‌ترین جشنواره‌های حال حاضر است

عمار جزو موفق‌ترین جشنواره‌های حال حاضر است

به گزارش سراج24، میلاد گودرزی خبرنگار تحقیقی در افتتاحیه جشنواره مردمی عمار با اشاره به تاثیر جشنواره عمار در فضای رسانه‌ای کشور بیان کرد: فکر می‌کنم ایده‌ای که عمار را متفاوت کرده است و به دنبال آن بوده این است که هنر، رسانه، مستند و تولید محتوا از یک فضای نخبگانی دور از جامعه به کف خیابان و جامعه بیاورد. عمار به فکر این است که آن مستندساز همانی باشد که می‌رود مسجد کارش را اکران می‌کند و با مردم گپ بزند و آن دیالوگی باید داشته باشد را کف جامعه داشته باشد.

وی در ادامه افزود: اگر شما یک جوان دانشجوی دوربین به دست در یک روستای دورافتاده باشید. با موبایل خودتان سوژه خاص داشته باشید و محتوا تولید بکنید می‌توانید این امید را داشته باشید که دیده شوید و اثرتان اکران شود، لذا از این زاویه فکر می‌کنم عمار موفق بوده است.

برنده جایزه دستکش ننه عصمت درباره فاصله‌ای که جامعه رسانه‌ای کشور با مشکلات اصلی جامعه دارد و نقش عمار در برطرف کردن این فاصله گفت: من عمار را موفق می‌دانم در این حوزه ولی اگر بخواهد دقیق‌تر و و موفق‌تر باشد باید جنس سوژه‌های که بچه‌ها رویشان کار می‌کنند بیشتر به مسائل کف اجتماع نزدیک‌تر شود. یعنی مثلا کف جامعه اگر دغدغه‌ی بیکاری دارد چند درصد از تولیدات ما سوژه‌اش بیکاری است ؟ این‌ها را باید نشست و درآورد. فکر می‌کنم هرچه این اشتراک‌ها بیشتر شود، قطعا به کاهش این فاصله کمک می‌کند.

گودرزی اضافه کرد: شما یک سوژه را بگیرید در طول یک سال، از جشنواره امسال تا سال بعد این را پیگیری کنید و به نتیجه برسانید. این کمک می‌کند با جامعه ارتباطات دقیق‌تر و محکمتر  برقرار شود . به نظرم این دو سه نکته را رعایت کنیم جشنواره عمار مردمی‌تر می‌شود.

مستند ساز جشنواره عمار درباره سوژه‌های تکراری موجود در جشنواره عمار و عدم شناخت مسائل اصلی جامعه مطرح کرد: ما باید اول یک تحلیلی از جامعه داشته باشیم و به یک نظام اصلی مسئله برسیم ، الان مسائل اصلی کشورمان چیست ؟ برای همین مطالعه و پژوهش می‌خواهد تا وقتی به این شبکه مسائل رسیدیم حالا دیگر تو با یک دنیای جدیدی مواجه هستی. اگر تا دیروز خصوصی‌سازی و بیکارشدن کارگران موضوع ما بود و سرمایه‌های ملی دغدغه‌ی ما نبود و حسی به آن نداشتیم اما الان رفتیم با پژوهش و بررسی و بحث کارشناسی  کردن به یک سوژه جدید رسیدیم.

وی در پایان یادآوری کرد: پژوهش و بررسی دنیای جدیدی به رویمام باز می‌کند و می‌بینیم بیست تا خصوصی سازی انجام شده و چقدر سرمایه ملی هدر رفته است و چند خانواده بدبخت شده‌اند و آن وقت می‌روید هفت تپه می‌روید ماشین سازی تبریز و دیگر مکان‌ها و با محدودیت جغرافیایی مواجه نیستید . به نظر بیشتر باید روی آن نظام مسائل کار کنیم تا از مسائلی که فقط در سر خودمان هست دور بشویم و فراتر برویم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تخفیف‌های ویژه عماریار در طرح «عید تا عید»

بسته ویژه فیلم‌های «عماریار» برای هفته عفاف و حجاب

گزارشگران و اطلاع دهندگان فساد باید تشویق شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha