رائفی پور در همایش دستاوردهای جبهه فرهنگی انقلاب؛

مراقب آفت "دیده شدن" در کار فرهنگی باشید/ کار فرهنگی باید پیوست اقتصادی داشته باشد

مراقب آفت "دیده شدن" در کار فرهنگی باشید/ کار فرهنگی باید پیوست اقتصادی داشته باشد

به گزارش خبرنگار سراج24، علی اکبر رائفی پور در همایش معرفی دستاوردهای شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در فضای اظهار داشت: بعد از جنگ تحمیلی ساختارهای نظامی خود برای مقابله با دشمن را ارتقا دادیم اما ساختارهایمان برای مقابله با جنگ فرهنگی آماده نشد و تنها طی چند سال اخیر به اهمیت جنگ نرم و جنگ فرهنگی پرداخته شده است.

وی ادامه داد: امروز در جنگ فرهنگی شرایط زمان اوایل جنگ تحمیلی را داریم، آن زمان یک بهم ریختگی و نابسامانی وجود داشت و مردم تحت عنوان بسیج مردمی به میدان آمدند، امروز هم باید فعالان و دغدغه مندان این حوزه آتش به اختیار به میدان بیایند و به مقابله بپردازند.

این فعال فرهنگی "دیده شدن" را یک آفت بزرگ در عرصه اقدامات فرهنگی برشمرد و خطاب به فعالان این حوزه گفت: در عرصه جنگ فرهنگی دنبال اسم و رسم نباشید، اخلاص را در کارتان ارتقا دهید و یقین کنید که اینگونه کارتان برکت پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: دل ها دست خداوند است و هر که او بخواهد محبوب قلوب می‌شود؛ در دفاع مقدس میبینیم که چطور آن هایی که از مطرح شدن نامشان فراری بودند همچون شهید عبدالحسین برونسی نامشان در تاریخ ماندگار شد.

رائفی پور در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: کارهای ما باید پیوست اقتصادی داشته باشد، باید طوری عمل کنیم که اگر  روزی اقدام ما باعث قطع بودجه مجموعه بشود، آن اقدام شما متوقف نشود.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهم این است که مجموعه های فعال در جبهه فرهنگی انقلاب باید کارهای خود را با مجموعه های هم طیف خود پیش ببرند و منابع مالی را در بین خودشان رد و بدل کنند که اینگونه عمل کردن توصیه ائمه اطهار(ع) است.

مدیر موسسه مصاف به پروژه طراحی سلاح در  این موسسه نیز اشاره کرد و گفت: در فرایند طراحی سلاح "مصاف" ناخودآگاه به ذهنمان رسید که تالارهای گفتگوی سربازان مستقر در عراق را رصد کنیم و از ضعف های سلاح هایی که در اختیارشان بود مطلع شویم و منابع خوبی از تجارب نظامیان خارجی را کسب کردیم تا در نهایت سلاحی بی نقص ارائه دادیم و این کار با مدد الهی صورت گرفت.

وی در پایان گفت: اگر کارتان را مخلصانه پیش ببرید، درب هایی از سوی خداوند به رویتان باز می‌شود که هیچگاه فکر آن را هم نمی‌کردید؛ شیطان در مسیری که شما حرکت می‌کنید سنگ ریزه می ریزد تا پایتان بلغزد، اما خداوند اگر ثبات قدم شما را ببیند، کوه ها را از مسیر راه شما بر می دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

«یاسر احمدوند» معاون فرهنگی وزیر ارشاد شد

کتابخانه اربعین

ویدئو/ مرد خدا ...

0 نظر

ارسال نظر

capcha