محمدصادق کوشکی:

انتخابات اسفند ماه فرصتی مناسب است تا مردم علف‌های هرز را هرس کنند/ روحانی میز ریاست را دوست دارد و اهل استعفا دادن نیست

انتخابات اسفند ماه فرصتی مناسب است تا مردم علف‌های هرز را هرس کنند/ روحانی میز ریاست را دوست دارد و اهل استعفا دادن نیست

محمدصادق کوشکی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و تحلیلگر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با سراج24 به مناسبت فرارسید سالروز حماسه‌ی مردمی 9 دی گفت: در ایام انتخابات 88 یک جریانی وارد محافل سیاسی کشور شد که علاوه‌بر این‌که ناکارآمد و خودبزرگ‌بین بود، با تحولات کشور و منطقه هم آشنایی نداشت و در مباحث کلان ممکلت دچار توهم شده بود. البته با این حال افراد این جریان بسیار مدعی هم بودند.

وی افزود: آن افراد امروز در بدنه‌ی دولت پس از 6 سال عملکرد خود را به مردم نشان داده‌اند. چیزی که امروز مقابل ماست یک دولت تعطیل است و با پیرمردهایی ژنرالی مدیریت می‌شود که البته سرباز صفر هم نیستتند. این افراد همان مدعیان سال 88 هستند که آن روزها می‌گفتند اگر دولت به ما می‌رسید ایران را تبدیل به بهشت می‌کردیم و حالا پس از گذشت 6 سال از مدیریت آن‌ها، می‌بینیم که اوضاع هر روز بدتر از دیروز است و اوضاع اقتصادی به بدترین وضعیت خود طی سالیان گذشته رسیده است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران بیان کرد: تخصص این افراد تکیه به خارجی‌ها و امید بستن به آن‌هاست. سال 88 قصد داشتند به کمک خارجی‌ها به قدرت برسند و پس از آن که در سال 92 به قدرت رسیدند قصد داشتند با دست درازی جلوی همان کشورهای خارجی مملکت را اداره کنند. این افراد هیچ شناختی از استعدادها و توان‌های داخلی ندارند و نمی‌خواهند به قدرت و فکر ایرانی اعتماد کنند و دائم به فکر وابستگی به غربی‌ها هستند.

این تحلیلگر سیاسی اظهار داشت: امروز صحنه‌ی سیاست و حاکمیت ما توسط علف‌های هرز و شاخه‌های مزاحم اشغال شده است که فقط زحمت و سختی مردم را در زندگی بیشتر و آن‌ها را به سختی دچار نموده‌اند. انتخابات اسفند ماه فرصتی مناسب است تا مردم این شاخ و برگ اضافی و علف‌های هرز را هرس کنند و اجازه دهند صحنه‌ی سیاسی کشور نفس بکشد و جان بگیرد.

وی ادامه داد: با سازوکار انتخابات می‌توان شیوه‌ی مدیریتی کشور را تغییر داد و بسیاری از موانع را از جلوی پای مردم برداشت. می‌توان با اجرای سیاست‌هایی که راه رشد و پیشرفت را برای مردم و مملکت هموار می‌کند، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان و استعداد داخلی را پیش برد و به جای سنگ انداختن جلوی پای تولیدکننده‌ی ایرانی، دست او را گرفت تا پیشرفت کند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در خصوص طرح استعفای حسن روحای از ریاست جمهوری توسط برخی جریان‌ها تصریح کرد: آقای روحانی دوست دارد تا روز آخر پشت میز ریاست بنشیند و هزار سال دیگر هم استعفا نخواهد داد. او اهل استعفا دادن نیست و اگر نسبت به مشکلات مردم احساس مسئولیت داشت باید سال‌ها قبل، از پشت میز ریاست کنار می‌کشید. استعفا دادن در حالت ناکارآمدی ناشی از احساس مسئولیت و وجدان داشتن آن فرد است. روحانی بارها کشور را در معرض بحران‌های خطرناک قرار داده و پس از آن استعفا هم نکرده و تا روز آخر ریاست جمهوری خود استعفا هم نخواهد کرد.

وی افزود: طرح استعفای روحانی توسط کسانی مطرح می‌شود که وزرایی چون آخوندی و شریعتمداری را بارها به استیضاح کشاندند و هر بار با رای بیشتری از دفعات قبل به آن‌ها رای اعتماد دادند.

کوشکی در پایان با اشاره به اهداف برخی جریان‌ها نسبت به مطرح کردن استعفای روحانی گفت: هدف افرادی که مسئله‌ی استعفا را مطرح می‌کنند، مسخره کردن مردم و خندیدن به دردها و مشکلات آن‌هاست. این افراد به مشکلات مردم دهن‌کجی می‌کنند و قصد دارند تا روز آخر ریاست جمهوری حسن روحانی همه‌ی مطالبات مردمی را با طرح چنین مسائلی از جمله استعفای روحانی به حاشیه ببرند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اصلاح قانون انتخابات در دستور کار مجلس

کوشکی: آمریکا به دنبال تحقق اهدافش ازطریق آژانس است

رسانه های بیگانه ریزش ساختمان در آمریکا و اروپا را نادیده می‌گیرند/ در آتش سوزی برجی در لندن بیش از ۱۰۰ انسان زنده در آتش سوختند

0 نظر

ارسال نظر

capcha