نقد و بررسی کتاب «بیداری دشت کهن» در ساوجبلاغ برگزار شد

نقد و بررسی کتاب «بیداری دشت کهن» در ساوجبلاغ برگزار شد

به گزارش سراج24، ویژه برنامه «ماه و نگاه» روز شنبه 7 دی ماه به نقد و بررسی کتاب «بیداری دشت کهن» اثر دکتر حسین عسگری پرداخت. در ابتدای این جلسه شرحی از نگارش کتاب و روش‌های جمع آوری اطلاعات و تاریخ نگار آن توسط نویسنده کتاب بیان شد سپس حجت الاسلام اسماعیل آل احمد از نویسندگان و منتقدان البرزی به نقد و بررسی فنی و ویراستاری و محتوایی کتاب پرداخت.

در ادامه رضا قاسم‌پور روزنامه نگار و از دیگر منتقدین البرزی به صورت مجمل به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص این کتاب فاخر پرداخت. همچنین از میان حاضرین و مدعوین حسین جوادان رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر هشتگرد و دکتر مهدی اصل زعیم و حسین زاده از کتابداران البرزی به بیان نظرهای خود پیرامون این کتاب پرداختند.

قاسمی معاون مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، حجت الاسلام و المسلمین حسینی رئیس مرکز اسلامی امام علی(ع) کشور سوییس، صالحی رئیس بنیاد شهید ساوجبلاغ، دکتر حدادیان باستان شناس و استاد دانشگاه، تعداد قابل توجهی از شعرا و نویسندگان، مدرسان نهضت سوادآموزی ساوجبلاغ، چهره‌های سیاسی دوران انقلاب و دیگر علاقمندان به علم و ادب از چهره‌های فرهنگی و ادبی حاضر در این جلسه بودند.

در پایان این نشست که بیش از دو ساعت به طول انجامید، با تقدیم لوح و هدایایی از منتقدان و نویسنده کتاب تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است سلسله نشست‌های «ماه و نگاه» برنامه‌ای برای نقد و بررسی آثار مکتوب نویسندگان استان البرز است که با همکاری حوزه هنری البرز و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دو اولویت اصلی در فصل جدید حوزه هنری: فعالیت در فضای مجازی ، توجه به هویت اندیشگانی

ظرفیت‌های هنری برای تبیین اندیشه ناب محمدی استفاده شود

مطالبات رهبری را نقشه راه خود کنید

0 نظر

ارسال نظر

capcha