حجت‌الاسلام راجی:

ملت جاهل بازیچه دست دشمن خواهد شد/خطاب بایدها در بیانیه گام دوم خانواده‌ها هستند

ملت جاهل بازیچه دست دشمن خواهد شد/خطاب بایدها در بیانیه گام دوم خانواده‌ها هستند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سید محمدحسین راجی در مراسم اختتامیه دوازدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که پیش از ظهر امروز در سالن غدیر مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار شد، با اشاره به اینکه اهمیت و ارزش هر نامه و نوشته‌ای بستگی به جایگاه نویسنده آن دارد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی شخصیتی است که رهبران بزرگ دنیا به دانش و علم ایشان اذعان داشته‌اند و علمایی همانند علامه حسن‌زاده به اهمیت تبعیت از ایشان اشاره داشته‌اند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی هر ساله 22 بهمن‌ماه نامه‌ای را خطاب به ملت می‌نویسند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی برای نوشتن بیانیه گام دوم یک ماه زمان گذاشتند که به تعبیر ایشان این بیانیه نیازمند تبیین است.

این پژوهشگر حوزوی خاطرنشان کرد: همانطور که رهبری نیز تاکید دارند دستاوردهای انقلاب اسلامی باید برای همگان به ویژه جوانان معرفی شود و سخنرانان به‌عنوان شخصیت‌های تاثیرگذار باید در سخنرانی‌های خود دستاوردهای نظام را تشریح کنند.

وی از جوانان به‌عنوان مخاطب بیانیه گام دوم نام برد و تصریح کرد: در اسلام نفر جایگاهی ندارد بلکه موضوع‌های مختلف با محوریت خانواده دنبال می‌شود و جوانان باید در قالب خانواده‌ها دیده شوند.

راجی با تاکید بر اینکه خطاب بایدها در بیانیه گام دوم خانواده‌ها هستند، مطرح کرد: دستورات اصلی برای رسیدن به آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی توسط رهبری در بیانیه گام دوم مطرح شده است که باید مورد توجه خانواده‌ها قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که رهبری در بیانیه گام دوم تاکید دارند گذشته باید به درستی برای نسل جوان بیان شود، متاسفانه امروزه با قیاس امروزه و دوران شاه شاهد مطرح شدن شبهات مختلف هستیم به عنوان نمونه برخی می‌گویند در دوران شاهنشاهی همه بر سر یک سفره بودیم اما امروز نه؛ بر اساس گزارش سازمان ملل میزان دزدی شاه فقط در سال 57 بیش از 35 میلیارد دلار بوده درحالی‌که کل بودجه نفتی ایران 31 میلیارد دلار است.

راجی ثبات امنیت و حفظ تمامیت ارضی ایران اسلامی را از دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: رژیم بعثی در ابتدای جنگ تحمیلی 332 مورد هوایپما داشت که تا پایان جنگ با کمک کشورهای مختلف دنیا این آمار به بیش از 500 مورد رسید اما ایران 445 هوایپما داشت که فقط 100 مورد آن‌ها قابل استفاده بود و این آمار نابرابر در مورد تسلیحات مختلف نظامی و بودجه جنگ صدق می‌کرد اما در نهایت ایران اسلامی به پیروزی رسید به همین علت می‌توان از دفاع مقدس به‌عنوان معجزه انقلاب نام برد که این معجزه باید برای اقشار مختلف تبیین شود.

وی با بیان اینکه در دورانی ایران ناامن‌ترین کشور دنیا بوده است، مطرح کرد: اکنون ایران به امن‌ترین کشور در ناامن‌ترین منطقه دنبال تبدیل شده است و از حقوق کشورهای مظلومان حمایت می‌کند.

این کارشناس اجتماعی با تاکید بر اینکه ملت جاهل بازیچه دست دشمن خواهد شد، تصریح کرد: اکنون استکبار جهانی به دنبال این است که مردم را به سمت جهل و نادانی هدایت کند تا بتواند بر افکار حکومت کند و رسالت جبهه انقلابی روشن‌گری و افزایش بصیرت مردم است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش بانک جهانی رسمی جمهوری اسلامی افراد فقیر را از زیر خط فقر به بالای خط فقر رسانده است، عنوان کرد: امروزه در شرایطی هستیم که دشمن با القای افکار منفی به دنبال ناامیدوار کردن مردم است و تلاش می‌کند تا تفکر ما نمی‌توانیم میان مردم ترویج شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ضرورت بازسازی انقلابی و تحول سینما در گام دوم انقلاب

برگزاری نشست «دلالت‌های رسانه‌ای بیانیه گام دوم و نقش رسانه‌ها در گام دوم»

بیانیه گام دوم، بهترین نقشه راه عملی انقلاب اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha