سردار محمدعلی آسودی:

توجه به محتوا و پیام‌های اثربخش در تألیفات از اقدامات اساسی کانون علمی فرهنگی پاسداران است

توجه به محتوا و پیام‌های اثربخش در تألیفات از اقدامات اساسی کانون علمی فرهنگی پاسداران است

سردار محمدعلی آسودی دبیر چهاردهمین جشنواره انتخاب کتاب سال پاسداران در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی برگزاری این جشنواره گفت: یکی از اقدامات اساسی کانون علمی فرهنگی پاسداران اهل قلم توجه به افزایش محتوایی و پیام‌های اثربخش در تألیفات است. البته به‌دلیل عدم پشتیبانی از کانون نتوانسته‌ایم فرآیند تألیف یک اثر ماندگار را از جمله سوژه‌یابی، تحقیق، مشاوره، ارائه اسناد و مدارک، ایجاد بستر لازم برای مصاحبه‌ها، تأمین فضای مناسب، تأمین اعتبار لازم و معرفی و خرید آثار را هدایت کنیم.

وی افزود: در بررسی و داوری کتاب‌های جشنواره با بهره‌گیری از اساتید مجرب نکات قوت و ضعف کتاب‌ها مورد بررسی جدی قرار گرفته است.

دبیر جشنواره انتخاب کتاب سال پاسداران اظهار کرد: اقدام دیگر نقد و بررسی کتاب‌های برگزیده توسط دو استاد و کارشناس است. یکی از کارشناسان به بررسی محتوا و دیگری به بررسی و نقاط ضعف و قوت ادبی و ویراستاری می‌پردازد که کمکی بزرگ به نویسندگان و گروه یا شخص ویراستار است.

وی ادامه داد: مقرر گردیده است که جلسات نقد و بررسی کتاب هر ماه با مشارکت رده‌های مختلف برگزار گردد. در هر جلسه تعدادی از کتاب مورد نظر خریداری و به شرکت‌کنندگان اهداء می‌شود.

دبیر جشنواره انتخاب کتاب سال پاسداران بیان کرد: اقدام بعدی بررسی دقیق‌تر آیین‌نامه داوری کتاب‌ها در چندین جلسه با سرداوران رشته‌های چهارده‌گانه به‌منظور تخصصی کردن داوری کتاب‌ها است و موجب جدی‌تر شدن داوری کتاب‌ها در دوره چهاردهم جشنواره شده است.

آسودی در پایان عنوان کرد: اقدام سوم برنامه‌ریزی جهت برنامه‌های جانبی جشنواره است که مهم‌ترین آن تولید کلیپ برای معرفی کتب برتر جشنواره‌های قبلی جهت پخش از شبکه ملی است. اقدام چهارم دعوت از همه پاسداران اهل قلم دوره چهاردهم با تأمین هزینه‌های ایاب و ذهاب و هدیه نقدی و افزایش جوایز نقدی اول تا سوم تمام رشته‌ها بوده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

قصه‌های ۱۰۰ روز مبارزه علیه کرونا/ کتابی که نمی‌گذارد فداکاری ایرانیان فراموش شود

اعلام جزئیات فراخوان اولین جشنواره ملی پوستر درختان زیتون

در خانه فیلم بسازیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha