فرآیند برگزاری چهاردهمین جشنواره انتخاب کتاب سال پاسداران اهل قلم (1398)

فرآیند برگزاری چهاردهمین جشنواره انتخاب کتاب سال پاسداران اهل قلم (1398)

به گزارش سراج24، چهاردهمین جشنواره انتخاب کتاب سال پاسداران اهل ‌قلم از اسفند 1397 با انتشار فراخوان جشنواره در سایت‌ها، روزنامه و هفته‌نامه‌ها، فیش حقوقی و چاپ و نصب پوستر در مراکز مختلف سپاه و کانون‌های بازنشستگان سپاه آغاز گردید. در این فراخوان ضمن اعلام عناوین 14 رشته تألیفی شامل تحقیقی پژوهشی، تاریخ شفاهی، خاطره، زندگینامه شهدا، داستان و رمان، اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی، جنگ نرم، اقتصاد مقاومتی، مدیریت جهادی، علوم سیاسی، امنیتی دفاعی، پزشکی و پیراپزشکی و فنی مهندسی امکان ارسال آثار را از طریق صندوق پستی و حضوری به علاقه‌مندان اعلام شده است.

بر اساس این گزارش مهلت ارسال آثار تا پایان تیرماه اعلام و به دلیل درخواست برخی نویسندگان تا 15 شهریورماه تمدید گردیده است.

هم‌چنین کتب دریافتی کدگذاری، ثبت در سامانه، تفکیک به لحاظ موضوعی و حذف برخی آثار خارج از موضوع و تکراری انجام شده و در اختیار داوران قرار گرفته است.

لازم به ذکر است فرآیند داوری طی سه مرحله است که عبارتند از:

مرحله اول پالایش و بررسی همه کتاب‌ها و تبیین کتبی که به مرحله دوم راه می‌یابند.

مرحله دوم بررسی تخصصی کتاب‌ها و مشخص شدن آثاری که برابر شاخص‌های آئین‌نامه استانداردهای لازم برای راه یافتن به مرحله سوم را نداشتند.

مرحله سوم با مشخص شدن کتاب‌هایی که برابر آئین‌نامه امتیاز لازم را برای دوره نهایی کسب نموده‌اند توسط تیم داوری انتخاب و همراه صورتجلسه به سرداوران تحویل گردید و در بازه زمانی 45 روزه همه کتاب‌ها با دقت مورد مطالعه و نمرات هر محور در فرم‌ها درج و همراه با بیانیه به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید.

پس از دریافت اطلاعات و فرم‌های داوری دبیرخانه با دقت کامل نحوه‌ی داوری و نمرات بررسی شده و امتیازات هر کتاب در فرم‌های مخصوص درج و نفرات اول تا سوم هر رشته تعیین می‌گردد. لازم به توضیح است نمرات 70 تا 80 سوم 80 تا 90 دوم و 90 تا 100 رتبه اول برای کتاب‌های منتخب تعیین شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اعلام جزئیات فراخوان اولین جشنواره ملی پوستر درختان زیتون

در خانه فیلم بسازیم

فراخوان جشنواره مجازی خانواده خلاق

0 نظر

ارسال نظر

capcha