نگاهی به فعالیت‌های قابل‌تقدیر برخی ائمه جمعه؛

دیدارهای ائمه جمعه با شخصیت‌های فرهنگی + عکس

دیدارهای ائمه جمعه با شخصیت‌های فرهنگی + عکس

به گزارش سراج24، مطمئنا در مورد اقدامات سیاسی و مردمی ائمه جمعه زیاد شنیده‌اید اما این‌بار می‌خواهیم از سمت و سویی دیگر به اقدامات ائمه جمعه بنگریم.

خبری چند روز پیش در بعضی رسانه‌ها دیده شد؛ دیدار امام جمعه قزوین با هنرمند سینما و تلویزیون. این خبر هرچند مورد بی‌مهری اهالی رسانه و سینما و تلویزیون قرار گرفت اما نشان از توجه و اهتمام بعضی از ائمه جمعه به بحث فرهنگ بود. ائمه جمعه و جماعتی که فرهنگ را هم‌چون مباحث سیاسی از اهم موضوعات می‌دانند.

در زمانه‌ای که فقر فرهنگی موجود باعث به وجود آمدن سلبریتیسم‌مآبی گشته و موضوعات کلان کشوری دستخوش نظرات شاذ سلبریتی‌های بی‌قید و بند به علت پروپاگاندای آنها بر رسانه و مردم شده است، توجه عده ای قلیل از ائمه جمعه و جماعت به هنرمندان جای توجه و تامل دارد.


دیدار آیت‌الله عابدینی با غلامحسین لطفی

سوال اصلی این است که با توجه به آنکه انقلاب ما انقلابی فرهنگی بوده و دغدغه‌های اصلی امام امت نیز فرهنگی می باشد شاهد عدم حضور ائمه جمعه و جماعت کشور در مباحث فرهنگی می باشیم. امامان جمعه ای که این عرصه مهم را فراموش کرده و به خطبه های معمولی و رایجی که متاسفانه چندیست در بین آنها رواج پیدا کرده و در بین جامعه، مخاطب آنچنانی ندارد روی آورده‌اند مطمئنا باید توجه خود را به سوی مسائل مهم کلیدی و اثر گذاری که با نمازگزاران و عامه مردم در ارتباط است معطوف دارند که یکی از مهمترین آنها بحث فرهنگ و هنر است . موضوعی که مغفول مانده و محل تاخت و تاز تفکرات غربی و لیبرالی گشته است.

اگر هنر و هنرمند بدون توجه و حمایت دینی به پیش رود مقصد همان خواهد بود که شیطان میخواهد اما جای خوشحالی و سرور وجود دارد که بعضی از ائمه جمعه به این موضوع مهم ورود پیدا کرده اند و با قوت به حرکت خودشان ادامه می دهند.

در همین راستا یکی دیگر از ائمه جمعه کشور حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در خطبه نماز جمعه شهر تبریز مردم را به دیدن فیلم سینمایی که مخصوص مخاطب نوجوان ساخته شده است دعوت میکند این یعنی تریبون نماز جمعه می‌تواند محل تبلیغ و ارج نهادن به هنر و هنرمند ارزشی و انقلابی باشد ایشان در خطبه نماز جمعه حتی سینماهایی را که قرار است فیلم منطقه پرواز ممنوع را در تبریز اکران کنند و زمان آن را اعلام کردند و این نشان از تمرکز بر عرصه فرهنگ است. حجت الاسلام ال هاشم را مردم  تبریز و حتی کشور با منش مردمی به یاد دارند و ورود ایشان به این نحو در عرصه هنر و فرهنگ نشان از عمق دغدغه و توجهیست که در بعضی از ائمه جمعه و جماعت بر این مسأله است اما سوالی که پیش می آید  تعمیم نیافتن این قبیل حرکات در سطح کشور توسط دیگر ائمه جمعه می باشد که مطمئنا با حضور پر رنگ تر آنها  شاهد خنثی شدن سیاست های دشمن در این عرصه کلیدی و حساس خواهیم بود.

مشکل دیگری که در این موارد به چشم میخورد ضریب ندادن این گونه اخبار توسط افراد انقلابی و موثر در رسانه های رسمی و غیر رسمی می باشد که از کنار این قبیل اتفاقات ارزشمند بدون توجه عبور میکنند و تنها عرصه فعالیت خود را در مباحث سیاسی می یابند مطمئنا  ضریب دادن به این مسائل که در سطح کشور کم نیستند، توسط جبهه رسانه ای و انقلابی و رساندن اخبار آن به گوش مردم در جهت کاهش حملات این جنگ فرهنگی و جنگ نرم موثر خواهد بود.


دیدار حجت‌الاسلام محمدی با هنرمندان اسلامشهر

مطمئنا وقتی در شهر اسلامشهر امام جمعه به هنر و هنرمند ارج میدهد و آنان را به صف اول نماز جمعه دعوت میکند و با جمعی از هنرمندان و نخبه های هنری شهرستان اسلامشهر از جمله شاخص ترین خوشنویسان، شاعران، نویسندگان، اهالی تئاتر و موسیقی و منتقدان سینمایی آن شهر دیدار می‌کند باید جبهه رسانه ای و انقلابی کشور نیز سهم خود را در رساندن این اخبار به گوش دیگر هنرمندان و مردم ادا کند تا این قبیل برنامه ها در بین ائمه جمعه و جماعت دیگر شهر ها نیز تکرار گردد و آن چهره ای که از امام جمعه توسط رسانه غرب بر ذهن مردم تزریق می گردد خنثی شود .

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ابعاد مختلف زندگی و سیره حضرت فاطمه زهرا (س) در جامعه تبیین شود

مربیان سوادآموزی از میان افراد تاثیرگذار انتخاب شوند

تحریف سخنان امام جمعه تهران توسط معاندین و اصلاح‌طلبان

0 نظر

ارسال نظر

capcha