حسین یکتا در اجلاس اصحاب اندیشه:

باید طرحی نوین در گام دوم انقلاب ایجاد کنیم

باید طرحی نوین در گام دوم انقلاب ایجاد کنیم

به گزارش سراج24، حسین یکتا فرمانده قرارگاه جهادی بنیاد کرامت امام رضا(ع) با اشاره به سخنان رهبری در رابطه با شرایط کنونی که بایستی ابتکار عمل را در دست بگیریم مطرح کرد: رهبری می‌‌فرمایند که باید ید بیضا را در بیاوریم و عصای موسی را بیاندازیم، یعنی یک طرح نو در گام دوم انقلاب ایجاد کنیم.

وی افزود: زمانی که یک حججی یا یک غواص دست بسته می‌‌آید، تمام کشور به هم می‌‌ریزد. تعداد زیادی همایش و سمینار برگزار می‌‌کنیم ولی هیچ کس با حجاب نمی‌‌شود اما شب شلمچه دخترانی هستند که با حجاب می‌‌شوند. من این را تربیت تحولی می‌‌دانم.

نقش تربیت تحولی در گام دوم

فرمانده قرارگاه جهادی بنیاد کرامت امام رضا(ع) با تشریح این که در کنار تربیت میدانی و تربیت مسجدی باید تربیت تحولی نیز داشته باشیم بیان کرد: باید به گونه‌ای دیگر در حوزه‌ی فکر بنگریم. مثل دوران انقلاب که 99 درصد مردم به خیابان‌‌ها ریختند، در حالی که بیشتر آن‌‌ها حتی امام را نیز ندیده بودند. این از نظر من همان تربیت تحولی است.

حسین یکتا به مشکلاتی که در جبهه‌ی فرهنگی انقلاب وجود دارد اشاره کرد و توضیح داد: مشکل امروز ما این است که مراکز راهبردی و فکری ما شده است مراکز راهبردی برای راهبردی، در حالی که باید مراکز راهبردی، کاربردی باشد. اشکال در این است که نتوانسته‌‌ایم سوالاتی که افراد فعال در جبهه فرهنگی دارند را پاسخ دهیم. یعنی افرادی که در خط مقدم می‌‌جنگند در عقب به روزرسانی نمی‌‌شوند.

وی افزود: سوالات ما در جبهه‌ی عملیات فرهنگی توسط جبهه فکری یا پاسخ داده نشده است یا ما از آن‌ها سوال نکردیم. از سمتی خود جبهه‌ی فکری نیز از ما سوال نپرسیده که چه سوالاتی داریم. رابطه‌ی گرمی بین جبهه فکری و عملیاتی در حال حاضر وجود ندارد.

ورود فعالان فرهنگی به فعالیت‌های اجتماعی

فرمانده قرارگاه جهادی بنیاد کرامت امام رضا(ع) به چگونگی ورود جبهه‌ی فرهنگی به جبهه‌ی اجتماعی اشاره کرد و تاکید کرد: مشکل دیگر این است که چگونه موسسات و هیئت‌‌های فرهنگی را در زمینه اجتماعی فعال کنیم؟ رهبری فرموده‌‌اند که کارهای فرهنگی را به مسائل اجتماعی پیوست بزنید. امروزه مسئله اصلی این است که چگونه فعالان فرهنگی را به سمت کار اجتماعی ببریم.

حسین یکتا توضیح داد: کار اجتماعی پیچیدگی خاص دارد و کار فرهنگی با همه ابعاد خودش با کار اجتماعی کردن متفاوت است. مسئله این است که چگونه مراکز فکری و اندیشه‌‌ای ما برای بحث اجتماعی نقشه‌ی راه دهند؟ چه قدر عناصر فکری و اندیشه‌‌ای ما در کار اجتماعی فعال هستند؟ خطری که امروزه در مسائل اجتماعی وجود دارد این است که آمریکایی‌‌ها بهتر از ما در این کار وارد هستند.

وی افزود: وجود شبکه‌‌های مجازی و سیستم‌‌های جدید آی تی نشان می‌‌دهد آن‌‌ها در حال ساخت زیرساخت‌‌های حرفه‌‌ای هستند. اما ما هنوز در آینده‌پژوهی مانده‌‌ایم در حالی که آن‌‌ها آینده‌‌سازی را نیز شروع کرده‌‌اند.

نقش تعیین کننده حلقه های واسطه

فرمانده قرارگاه جهادی بنیاد کرامت امام رضا(ع) به چهلمین جلسه‌ی دیدار رهبری با جهادی‌‌ها اشاره کرد و گفت: زمانی که در آن جلسه به رهبری گفتیم دهه شصتی‌‌ها فرمانده‌ی میدان، دهه هفتادی‌‌ها میدان‌‌دار، دهه هشتادی‌‌ها پیاده نظام و دهه نودی‌‌ها به عنوان نیروی احتیاط دارند می‌‌آیند و ما نیاز به ساختار حرفه‌‌ای و پیچیده‌ی جدید برای اداره و مدیریت آن‌‌ها داریم، تا این جمع برای فضای جهادی، ارتقای نگاه انقلابی‌‌گری و حضور در عرصه‌‌های آینده‌ی حکم‌رانی بسترگستری کند، رهبری فرمودند بنویسید تا من فرمان رهبری دهم.

حسین یکتا با مهم دانستن حلقه‌‌های میانی تاکید کرد: حلقه‌‌های واسطه همانی است که رهبری به آن به عنوان یک حکم‌رانی جدید نگاه می‌کنند.

گزارش تصویری

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

"شب‌های پرستاره" با روایتگری "حاج حسین یکتا" در گلزار شهدای استان قم

عملیات آبرسانی به روستاهای سیستان‌وبلوچستان با همت جمعیت امام‌رضایی‌ها

یازده روایت عاشورایی از حاج حسین یکتا

0 نظر

ارسال نظر

capcha