رئیس شورای سیاست‌گذاری اجلاس اصحاب اندیشه:

باید در راستای بیانیه‌ی گام دوم، شبکه اندیشه‌ورز ایجاد شود

باید در راستای بیانیه‌ی گام دوم، شبکه اندیشه‌ورز ایجاد شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه رئیس شورای سیاست‌گذاری اجلاس ملی اصحاب اندیشه با بیان فعالیت‌های انجام شده در سال‌های گذشته در ستاد جبهه فرهنگی انقلاب تشریح کرد: فعالیت‌های جبهه فرهنگی در یک دهه گذشته نظام‌مند شده است. توانسته‌ایم با همت فعالان فرهنگی بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی مثل هیئت‌های فرهنگی، انجمن اصحاب قلم و نوشت‌افزار، فضای مجازی، گروه‌های اجتماعی، مستندسازان و غیره را از فعالان فرهنگی به گروه‌های فرهنگی و از گروه‌ها به شبکه‌های فرهنگی تبدیل کنیم.

وی افزود: این یک پارادوکس است که نمی‌توانیم شبکه‌های مختلف فرهنگی داشته باشیم اما شبکه اندیشه‌ورز نداشته باشیم. تمام فعالیت‌های فرهنگی عقبه‌ی معرفتی و اندیشه‌ورزانه دارند. اما هنوز این مجموعه‌ها به یک شبکه اندیشه‌ورز تبدیل نشدند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش اصحاب اندیشه ایجاد شبکه‌ی اندیشه‌ورزی را مهم دانست و تاکید کرد: اگر این شبکه شکل نگیرد و فقط فعالان اندیشه‌ورز داشته باشیم یا اگر گروه‌های اندیشه‌ورز داشته باشیم موفق نمی‌شویم. امروز رقیب جریان انقلاب در داخل کشور شبکه‌های مجازی، روزنامه و کتاب دارند، البته این افراد بسیار کم هستند. زمانی که محتوای این فعالیت‌ها را نگاه می‌کنیم می‌بینیم یک هدف را دنبال می‌کنند و آن نفی علوم انسانی اسلامی است.

خسروپناه در پایان به جزیره‌ای عمل کردن در باب علوم انسانی اسلامی اشاره کرد و افزود: درست است اندیشه‌ورزان ما بیدار هستند اما جزیره‌ای فعالیت می‌کنند. یکی از حکمت‌های برگزاری این همایش این است که بتوانیم به یک شبکه‌ی اندیشه‌ورز تبدیل شویم.

گزارش تصویری

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیانیه گام دوم، بهترین نقشه راه عملی انقلاب اسلامی است

کتاب «نظریه نظام انقلابی» رونمایی می‌شود

تربیت جوانان انقلابی هدف اصلی جشنواره «طنین»

0 نظر

ارسال نظر

capcha