با حضور فعالان جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی؛

مراسم افتتاحیه نخستین همایش ملی اصحاب اندیشه برگزار شد

مراسم افتتاحیه نخستین همایش ملی اصحاب اندیشه برگزار شد

به گزارش سراج24، اجلاس ملی اصحاب اندیشه در راستای فعالیت‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و در قالب میزگردهای تخصصی با موضوعاتی هم‌چون پیام اصلی بیانیه‌ی گام دوم، نسبت جبهه‌ی فرهنگی مردمی انقلاب اسلامی با بیانیه‌ی گام دوم، الگوی نقش‌آفرینی جوان مومن انقلابی، استفاده فرهنگی و نقش عناصر راهبردی در فرایند عمق‌بخشی به جبهه سازی و هم‌چنین برگزاری نشست‌های تخصصی آغاز به کار کرد.

حجت السلام خسروپناه رئیس شورای سیاست گذاری همایش در ابتدای مراسم با بیان این‌که فعالیت‌های فرهنگی بدون عقبه‌ی معرفتی و اندیشه‌ورزی شکل نمی‌گیرد گفت: فعالیت‌های فرهنگی جبهه انقلاب فرهنگی در یک دهه گذشته نظام‌مند شده است. فعالان و اندیشه‌ورزان فرهنگی در هر شهر و استان توانسته‌اند نیروهای توان‌مندی را در عرصه‌ی فرهنگی ایجاد کنند.

وی با اشاره به این‌که نمی‌توان شبکه‌های مختلف فرهنگی داشته باشیم اما شبکه اندیشه‌ورز نداشته باشیم افزود: این موضوع یک پارادوکس است. تمام فعالیت‌های فرهنگی عقبه‌ی معرفتی و اندیشه‌ورزانه دارند. اما هنوز این مجموعه‌ها به یک شبکه‌ی اندیشه‌ورز تبدیل نشدند. اگر این شبکه‌ی اندیشه‌ورزی شکل نگیرد و فقط فعالان اندیشه‌ورز داشته باشیم موفق نمی شویم.

همچنین دکتر چکشیان دبیر همایش اصحاب اندیشه نیز به بررسی اهداف و ضرورت‌های ایجاد این همایش ملی پرداخت.

گفتنی است سرلشکر محمد علی جعفری، حسین یکتا، آیت الله میرباقری، حجت الاسلام عابدینی، حجت الاسلام طائب و دیگر متخصصان و اندیشه‌ورزان حوزه‌ی فرهنگی با سخنرانی پیرامون موضوعات بیانیه‌ی گام دوم به نقش فعالان فرهنگی در تبعیین این بیانیه پرداختند.

تیم‌ها و مجموعه‌های تخصصی فرهنگی در بخش جانبی این همایش ملی نیز در قالب نمایشگاه اجلاس اصحاب اندیشه، محصولات و دست آورد‌های خود را نظیر محصولات حجاب و عفاف، اسباب بازی و محصولات تغذیه سالم به شرکت‌کنندگان در همایش ارائه می‌کنند.

لازم به ذکر است اجلاس ملی اصحاب اندیشه با اهداف هویت بخشی به قوه راهبردی جبهه‌ی فرهنگی و جبهه‌سازی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب با حضور فعالان و اندیشمندان جبهه انقلاب فرهنگی تا 15 آذر ماه ادامه خواهد داشت.

گزارش تصویری

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

سه عامل گسترش اعجاب‌گونه «سلام فرمانده» در جهان

راه ساده برای پاک کردن گناهان گوش و چشم انسان

قطعه ای از بهشت/ پادکست روایت گری حاج حسین یکتا در یادمان های دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha