اسماعیل کفاشی:

کارگاه آشنایی با سواد فضای مجازی امروز برگزار خواهد شد

کارگاه آشنایی با سواد فضای مجازی امروز برگزار خواهد شد

اسماعیل کفاشی مسئول سازمان سراج خراسان شمالی در گفت‌وگو با سراج24، درباره‌ی کارگاه آشنایی با سواد فضای مجازی گفت: کارگاه آشنایی با سواد فضای مجازی با محوریت امنیت کاربری و حریم خصوصی که قرار بود 11 آذر 98 برگزار شود، با یک روز تاخیر در روز دوازدهم این ماه (امروز) برگزار خواهد شد. در این کارگاه حریم خصوصی، امنیت کاربری، بحث گمنامی و عدم انکار در فضای مجازی تعریف می‌شود.

وی افزود: علاوه بر موارد اشاره شده راهکارهای امنیتی در فضای مجازی آموزش داده می‌شود و انتهای این کارگاه مطالب و مباحث مرتبط با Osint اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مسئول سازمان سراج خراسان شمالی اظهار داشت: یکی از بخش‌های مهمی که در این کارگاه مطرح می‌شود، نحوه‌ی استفاده از نرم‌افزارهایی مثل شبکه‌های اجتماعی است که در بستر فضای مجازی بسیار پرکاربرد و پراستفاده هستند. هم‌چنین در کنار این آموزش‌ها نحوه‌ی دریافت و دانلود امن و درست نرم‌افزار و بازی را به شرکت‌کنندگان آموزش می‌دهیم.

کفاشی در پایان بیان کرد: مباحث مهمی چون فیشینگ، فیک‌شناسی و نشان‌شناسی در فضای مجازی سایر موضوعاتی هستند که در این کارگاه مورد بررسی و بحث قرار می‌گیرند.

گفتنی است کارگاه آشنایی با سواد فضای مجازی ساعت 15 عصر روز 12 آذر 1398 توسط سازمان فضای مجازی سراج مرکز استان خراسان شمالی در هیات نظار بر انتخابات بجنورد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نمایشگاه هفته دفاع مقدس در بجنورد افتتاح می‌شود

تامین امنیت دانش‌آموزان در فضای مجازی با بسته «شاد»

فعالیت در فضای مجازی راهبرد اساسی آینده دفتر تبلیغات اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha