به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز:

آغاز برگزاری جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان در شیراز

آغاز برگزاری جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان در شیراز

به گزارش سراج24، سی و چهارمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان از فردا سه‌شنبه ۱۲ آذرماه ۱۳۹۸ به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز آغاز می‌شود.

این دوره از جشنواره در ۶ بخش و در ۳۴ رشته برگزار می‌شود که بخش معارفی در ۹ رشته شامل؛ آشنایی با احادیث اهل ‌بیت(ع)، آشنایی با مفاهیم نهج‌‌البلاغه، آشنایی با مفاهیمِ صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن کریم، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با سیره معصومین(ع)، احکام، پرسمان معارفی و سبک زندگی اسلامی، ایرانی برگزار می‌شود.

بخش پژوهشی جشنواره در دو رشته مقاله‌نویسی و تلخیص کتاب و بخش فن‌آوری شامل سه رشته تولید نرم‌افزار، تولید اپلیکیشن و کانال‌های مجازی قرآنی و بخش هنری شامل هفت رشته خوشنویسی، نقاشی، عکس، تذهیب، فیلم کوتاه، معرّق، منبّت و طراحی پوستر برگزار شده است که برگزیدگان آن در خلال جشنواره معرفی و تجلیل می‌شوند.

بخش ادبی جشنواره در رشته‌های شعر، داستان‌نویسی، نمایش‌نامه‌نویسی و فیلم‌نامه‌نویسی و بخش آوایی جشنواره به عنوان اصلی‌ترین بخش در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل، اذان، دعا و مناجات‌خوانی، تواشیح و همخوانی قرآن برگزار می‌شود.

در این دوره از جشنواره در بخش آقایان در رشته قرائت تحقیق اساتیدی چون مهدی دغاغله، غلامرضا شاه‌میوه اصفهانی، سعید رحمانی، علی‌اکبر حشمتی، واضحی و در رشته حفظ کل محمد عباسی، محمود لطفی‌نیا، سیدجواد سادات‌فاطمی، امیر فتح‌پور و معتز آقایی قضاوت می‌کنند.

همچنین  در بخش بانوان و در رشته قرائت خانم‌ها مرضیه فیروز‌زاده، راضیه جمالی، الهام ماندگارمهر و معصومه عباسی‌نظری و در رشته حفظ خانم‌ها گنبدی، سلطانی، طاهره میرغیاثی، مرجان نیاورانی و غصون مسلمی عهده‌دار هستند. این رقابت‌ها تا ۱۴ آذرماه ادامه خواهد داشت و نفرات برتر رشته‌های حفظ کل و قرائت قرآن این رقابت‌ها به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان حضور پیدا خواهند کرد . 

انتهای پیام /

اخبار مرتبط

غفلت امت؛ زمینه‌ساز غارت و شبیخون کفار

ترجمه انگلیسی ۲۳ کتاب دینی و معارفی

«مراکز دارالقرآن فعال» شناسایی و تشویق می شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha