عبدالرسول معتضدیان، مسئول سازمان سراج فارس:

طرح «صد دانه یاقوت» به منظور ارتقا سواد و دانش مردم در فضای مجازی برگزار می‌شود

طرح «صد دانه یاقوت» به منظور ارتقا سواد و دانش مردم در فضای مجازی برگزار می‌شود

عبدالرسول معتضدیان مسئول سازمان فضای مجازی سراج فارس در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی طرح «صد دانه یاقوت» گفت: ما در مرکز استان فارس سازمان فضای مجازی سراج، تفاهم‌نامه‌هایی با ارگان‌ها و نهادهای مختلف جهت ارتقا سواد فضای مجازی با رویکرد کارشناسی پایگاه اجتماعی داشتیم. یکی از این نهادها سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس است که تا امروز همکاری بسیار خوبی با ما داشته است.

وی اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی ظرفیت‌های زیادی در استان دارد و از آن‌جا که بخش تبلیغاتی مساجد در اختیار آن‌هاست ما تصمیم گرفتیم در این زمینه با سازمان تبلیغات همکاری‌هایی داشته باشیم. به همین جهت طرح صد دانه یاقوت بین سازمان سراج مرکز فارس و سازمان تبلیغات اسلامی فارس تعریف شد.

مسئول سازمان سراج فارس تصریح کرد: در این طرح معین شد که ما 100 مسجد را در استان انتخاب کنیم و در نظر داشته باشیم تا این طرح را با اهداف مشخص‌شده در آن‌ها اجرا کنیم. ما در این مساجد اساتیدی را برای آموزش سواد فضای مجازی اعزام می‌کنیم تا اهداف طرح را اجرا کند.

وی ادامه داد: از طرفی برای همه‌ی امام جماعت‌های این مساجد دوره‌های آموزشی جهت ارتقا و به روزرسانی سواد رسانه‌ای برگزار می‌کنیم. با این کار به مرور امام جماعت‌ها خودشان در مساجد بخش آموزش سواد فضای مجازی و انتقال دانش را پیش می‌برند و به نوعی نمایندگان سازمان سراج در مساجد می‌شوند.

مسئول سازمان سراج فارس بیان کرد: در پایان این طرح، دفتر سازمان سراج در هر مسجد برقرار خواهد شد و مساجد با امکانات خودشان با مرکز استانی سازمان سراج در ارتباط خواهند بود.

وی افزود: با توجه به این‌که آمار طلاق بر اثر استفاده‌ی نادرست از فضای مجازی بالا رفته است ما پیشنهاد طرح صد دانه یاقوت را ارائه دادیم تا در این طرح، سواد و دانش مردم در زمینه‌ی فضای مجازی به واسطه‌ی ائمه‌ی جماعت و اساتید سازمان سراج ارتقا یابد تا شاهد کاهش این دست از مشکلات از جمله طلاق و اختلافات خانوادگی باشیم.

معتضدیان در پایان گفت: سازمان تبلیغات اسلامی هم طرحی تحت عنوان «امام محله» دارد که با این طرح قصد دارند اهمیت مساجد در محله‌ها را احیا کنند و مسجد را به پایگاه اجتماعی محله تبدیل کنند تا امور و مشکلات مردم در آن‌جا برطرف شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

برگزاری دوره تخصصی مدل سازی توسط سازمان سراج آذربایجان غربی

برگزاری دوره تخصصی فتوشاپ توسط سازمان سراج آذربایجان غربی

برگزاری دوره تخصصی نویسندگی خلاق توسط سازمان سراج آذربایجان غربی

0 نظر

ارسال نظر

capcha