راه‌اندازی مسابقه فرماندهان در رادیو

راه‌اندازی مسابقه فرماندهان در رادیو

به گزارش سراج24، معاون صدا نقش رادیو در ثبت دلاوری‌ها و رشادت‌های بسیجیان در سال‌های حماسه و انتقال ارزش‌های به‌ پا خاسته از تفکر بسیجی در جامعه، بی‌بدیل و ارزنده دانست و به تشریح ویژه برنامه‌های هفته بسیج پرداخت:

شبکه‌های رادیویی در مجموع با 409 برنامه، 83 عنوان و به مدت 86 ساعت به موضوع "هفته بسیج" می‌پردازند که از این میزان برنامه، 62 برنامه در قالب 9 عنوان و به مدت 14 ساعت به صورت ویژه خواهد بود.

رادیو ایران برای مناسبت "هفته بسیج" تعداد 45 برنامه را در قالب 13 عنوان و به مدت 8 ساعت پیش‌بینی کرده  که از آن جمله برنامه "فرمانده" به بهانه رقابت دو گروه جوان موفق در قالب مسابقه پیش‌بینی شده است و با قرار گرفتن مدیران موفق دوران دفاع مقدس در کنار مدیران و جوانان نخبه امروز با طرح موقعیت‌های جنگی به مرور خاطرات دوران دفاع مقدس و توانمندی جوانان دیروز و امروز می‌پردازد.

"خاستگاه مقاومت" برنامه دیگری است که به تأثیرات فراتر از مرزهای ایران در راستای تشکیل نیروهای مردمی و حمایت از جریان‌های اسلامی می‌پردازد.

رادیو ورزش تعداد 40 برنامه را در قالب هشت عنوان و به مدت 9 ساعت پیش‌بینی کرده که از آن جمله برنامه " فرهنگ بسیج، یک ملت بسیجی" است که به مدت 28 دقیقه به صورت ویژه به چگونگی اشاعه فرهنگ بسیجی در اقشار مختلف جامعه به ویژه ورزشکاران و دعوت از متولیان بسیج در حوزه ورزش و گفت‌وگو با آنها می‌پردازد.

رادیو نمایش تعداد 23  برنامه را در قالب 10 عنوان و به مدت 6 ساعت درنظر گرفته و از جمله در  نمایش "همخانه" روایت سعید، جانباز اعصاب و روانی است که دچار مشکلات روحی شدید شده است و هانیه دخترش به خاطر مشکلات پدر خواستگار خود را رد می‌کند.

رادیو تهران تعداد 19 برنامه را در قالب 4 عنوان و به مدت پنج ساعت تولید کردهکه برنامه "روایت اخلاص" به طور ویژه به  بیان پیشرفت‌های بسیج در حوزه زنان، گفت وگو با بسیجیان و جهاد دانشگاهی می‌پردازد.

رادیوگفت‌وگو تعداد 42 برنامه را در قالب دوازده عنوان و به مدت 18 ساعت پیش‌بینی کرده که 3 عنوان از برنامه‌ها بدین شرح است: "گفت‌وگوی روز" تبیین سیاست‌های کلی سازمان بسیج مستضعفین در انقلاب اسلامی، "برنامه‌های کوتاه" نامگذاری روزهای هفته بسیج  و "ویژه 20 دقیقه‌ای" نگاهی به دلایل تأسیس سازمان بسیج به صورت ویژه، خواهد بود.

ایران‌صدا تعداد 91 برنامه را در قالب 2 عنوان و به مدت هشت ساعت درنظر گرفته که مستند "تاریخ شفاهی 19" به مدت 3 ساعت  به صورت ویژه در مصاحبه  و گفت‌وگو با جواد منصوری، مصطفی میرسلیم، محمدرضا نقدی، احمد مسجد جامعی، و حسین شیخ الاسلام به هفته بسیج می‌پردازد.

شبکه رادیویی  فرهنگ تعداد 25 برنامه را در قالب 9 عنوان و به مدت 7 ساعت مدنظر قرار داده که 5 عنوان برنامه "مجله نیمروز"،"شنیدنی‌های تاریخ انقلاب"، "اعزامی از بهشت"، "جوانه‌ها" و "گفتارش" به مدت 5 ساعت به این موضوع می‌پردازد.

رادیو جوان تعداد 21  برنامه را در قالب چهار عنوان و به مدت چهار ساعت روی آنتن می‌برد که در برنامه "شکوه حماسه" فعالیتهای بسیج در هشت سال دفاع مقدس تشریح می‌شود.

رادیو معارف تعداد 59  برنامه در قالب هفت عنوان و به مدت 13 ساعت است که در 4 عنوان از برنامه‌های مذکور با نام‌های "پیام ولایت"، "روایت عشق"، "مدرسه عشق" و "گفت‌وگوی 21"  به مدت 7 ساعت به موضوعاتی همچون برگزیده بیانات مقام معظم رهبری درباره بسیج، سیره شهدای مدافع حرم، کارکردهای بسیج، اولویت‌ها و تبیین برنامه‌های هفته بسیج  در گفت‌وگو با مسئول سازمان بسیج پرداخته خواهد شد.

رادیو سلامت تعداد 20 برنامه را در قالب هشت عنوان و به مدت 3 ساعت پیش‌بینی کرده که در سه برنامه "یاد یاران"  با معرفی کادر پزشکی بسیجی و ذکر خاطراتی از آنان، "سپید جامگان آسمانی" آشنایی با شهدای بسیجی از کادر پزشکی در دوران دفاع مقدس و "تپش مهر" ارائه فعالیت‌های بسیجی جامعه پزشکی در سراسر کشور به این مهم می‌پردازد.

رادیو قرآن تعداد 14 برنامه را در قالب سه عنوان و به مدت 2 ساعت پیش‌بینی کرده که برنامه "شجره طیبه" از دوم تا پنجم آذر به موضوع تبیین بسیج و نقش آن در دفاع مقدس می‌پردازد. همچنین با توجه به اسامی روزهای هفته بسیج، به بررسی نامگذاری روزهای این هفته خواهد پرداخت.

این برنامه با موضوعاتی همچون بسیج؛ پژواک ندای حضرت زینب، بسیج، انقلابی‌گری و ظلم‌ستیزی، بسیج؛ انقلابی‌گری و پیشرفت، بسیج؛ انقلابی‌گری و کارآفرینی، بسیج؛ انقلابی‌گری و ایثار، بسیج؛ انقلابی‌گری و اقتدار جهانی، بسیج؛ انقلابی‌گری و مبارزه با فساد و اشرافی‌گری با کارشناسی حجت‌الاسلام رنجبران  پخش می‌شود.

رادیو اقتصاد تعداد 10 برنامه را در قالب سه عنوان و به مدت سه ساعت پیش‌بینی شده  است که در برنامه "ره یافت" نقش بسیج در عمران، آبادی و محرومیت‌زدایی کشور بیان می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آیین افتتاحیه رادیو اربعین/ بخشی زاده: اربعین رژه شیعیان امیرالمؤمنین است

گرامیداشت سالروز شهادت امام سجاد (ع) در «عشق است و آتش و خون»

مسابقه ساخت زیباترین کتاب تعاملی حسین (علیه السلام) من

0 نظر

ارسال نظر

capcha