خداپرست: با خوانندگان دیگر هم وارد مذاکره شده‌ایم

جزئیات تور کنسرت «سید محمد معتمدی» در ایران

جزئیات تور کنسرت «سید محمد معتمدی» در ایران

به گزارش سراج24، چندی پیش «محمد معتمدی» با حضور در خبرگزاری فارس مطالب مهمی را درباره مافیای موسیقی عنوان کرد. 

او در صحبت‌هایش تاکید کرد که تا زمانی که سامانه ملی فروش بلیط کنسرت توسط بخش دولتی راه‌اندازی نشود منهای رانت و منهای ویژه‌خواری، معضل مافیای موسیقی حل نخواهد شد.

معتمدی همچنین این موضوع را هم متذکر شده بود که «مسئله دریافت ۱۰ درصد مالیات کنسرت‌ها هم به هیچ عنوان محقق نخواهد شد چون اطلاعات بلیتی که در سایت فروش می‌رود، همه دست برگزار کننده است و آن فرد می‌تواند با یک کلیک همه سایت را پُر اعلام کند یا برعکس. در چنین شرایطی متولی دولتی از کجا می‌تواند راستی‌آزمایی کند که آن ده درصد را طلب کند؟ تا زمانی که ما ساز و کار سامانه‌ای دولتی نداشته باشیم هیچ کاری از پیش نمی‌رود و مافیا همچنان وجود دارد و هر روز هم قوی و قوی‌تر می‌شود. با این ساز و کاری که در حال حاضر موجود است کسی مثل بنده حذف است. در اصل وظیفه من نیست که برای گرفتن سالن و بیلبورد و اینطور موارد و برای اجرای برنامه بجنگم. من فقط باید بر کار هنری‌ و شعرم تمرکز کنم و فقط باید بخوانم. اما متاسفانه مستهلک مبارزه با مافیای موسیقی شده‌ام به خاطر اینکه دولتی که متولی هنری من بوده، آسوده خوابیده است و به خیال خودش همه چیز را به بخش خصوصی سپرده است.»

حالا اولین کنسرت از تور کنسرت «محمد معتمدی» خواننده سرشناس کشورمان بناست روز جمعه اول آذرماه در تالار وزارت کشور برگزار شود.

این کنسرت به همت «مأوا» صورت می‌گیرد که از جمله مراکز فعال زیرمجموعه سازمان هنری رسانه ای اوج است و وظیفه هدایت، راهبری و تولید در حوزه موسیقی را برعهده دارد. 

این مجموعه که «حراست از ایران امروز برای فردا و فرداها» را سرلوحه خود قرار داده، معتقد است عرصه موسیقی یکی از ابزارهای مهم برای گسترش مفاهیم اسلامی انقلابی برای نسل امروز است و به همین دلیل نیز پس از تولید سرودها و نماهنگ‌هایی موفق،‌ این بار تصمیم گرفته در برگزاری کنسرت خوانندگان محبوب ورود پیدا کند و کنسرت «محمد معتمدی» نخستین تجربه در این حوزه است. 

در همین راستا و ماموریت جدید این مرکز با «احسان خداپرست» قائم مقام مرکز «مأوا» گفت‌وگو کردیم که وی درباره ایده برگزاری کنسرت محمد معتمدی گفت: ما سال گذشته «آلبوم حالا که می‌روی» را تولید کردیم و داشتیم که تجربه بسیار خوبی بود. واقعیت این است که موسیقی سنتی برای تهیه‌کنندگان سوددهی کمتری دارد و درآمدزا نیست و در کنار آن دغدغه ترویج چنین موسیقی هم وجود ندارد و همین باعث شده که تهیه‌کنندگان کمتر به این حوزه ورود کنند. با توجه به این شرایط ما تصمیم گرفتیم که در این حوزه ورود کنیم.

**برپایی کنسرت دردسر دارد!

وی ادامه داد: ما سال گذشته در کنسرت «حالا که می‌روی» با یک تیم اخلاق مدار و حرفه‌ای متشکل از خود آقای معتمدی، آقای سعادتمند و مهدی سیاح سروکار داشتیم که چون شعرها از سطح بالایی برخوردار بودند و در عین حال کار مخاطب پسند بود و با استفاده از صدای آقای معتمدی که صدای بسیار خوبی دارند، بازخوردهای بسیار خوبی گرفتیم و اتفاق‌های خوبی هم رقم خورد. همین باعث شد تا تصمیم گرفتیم که این اتفاق را ادامه بدهیم.

خداپرست در ادامه گفت‌وگو با فارس تاکید کرد: باید این را هم بگویم که از سوی دیگر برپایی کنسرت هم دردسرهای خودش را دارد و به نوعی فضای برگزاری کنسرت دست افراد محدود و خاصی است که اجازه ورود دیگران را نمی‌دهند و یا مسیر را سخت و گران می‌کنند تا افراد برای برگزاری فقط به آنها مراجعه کنند. آقای معتمدی نیز این دغدغه را داشتند که می‌خواستند ما درگیر چنین حاشیه‌هایی نباشیم و کنسرت را به صورت تور کنسرت برگزار کنند.

**برپایی 10 کنسرت طی 4 ماه 

وی در توضیح جزئیات برگزاری تور کنسرت محمد معتمدی عنوان داشت: قرار است در مدت 4 ماه 10 شب اجرا داشته باشیم و از آنجایی که روال برگزاری کنسرت در استان‌ها متفاوت از تهران است، تا به حال شیراز برای 5 و 6 آذرماه و بندرعباس برای 6 آذر صد در صد هماهنگ شده و در حال رایزنی برای برپایی کنسرت در شهرهای اصفهان، اهواز، بوشهر، گرگان، رشت و... هستیم که اگر روند خوبی را طی کنیم، حتما ادامه خواهد یافت.

وی در پاسخ به این پرسش که به نظرتان کنسرت با استقبال مواجه خواهد شد یا خیر؟ نیز گفت: مطمئن هستیم که با استقبال خوبی مواجه خواهیم شد چون در تهران هم شاهد این استقبال بوده‌ایم. اگر بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که همه اقشار جامعه بتوانند از آن استفاده کنند، قطعا مردم هم لذت بیشتری خواهند برد.

**قیمت‌ بلیط‌ها را به خاطر مردم کاهش دادیم

خداپرست درباره قیمت‌گذاری بلیط‌های کنسرت نیز توضیح داد: قیمت بلیط‌ها از 80 تا 160 هزارتومان است ولی ما تلاش کردیم که قیمت‌ها را پایین بیاوریم و از 50 هزارتومان شروع کردیم و سقف هم همان 160 هزارتومان است. ما دوست داشتیم حتی مبلغ بلیط را پایین‌تر هم بیاوریم که دیگر به دلیل هزینه‌های بالای برپایی نتوانستیم این کار را بکنیم. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا برپایی کنسرت سایر خواننده‌ها جز خواننده‌های سنتی نیز در دستور کارتان قرار دارد یا خیر؟ اظهارداشت: کنسرت آقای معتمدی اولین تجربه مأوا است که بسیار هم موفق بوده است، اگر نتیجه خوبی رقم بخورد، برای سایر خوانندگان هم که ظرفیتی مانند آقای معتمدی از لحاظ اخلاقی و فنی و... داشته باشند، حتما برگزار می‌کنیم. 

وی ادامه داد: تاکید ما بر همه حوزه‌هاست و فقط فضای سنتی را پوشش نمی‌دهیم. نگاه ما فقط تجارتی نیست و نگاهمان کاملا فرهنگی است و باید ضمن مخدوش نکردن فرهنگ اصول بازار را هم رعایت کنیم. کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، طوری برنامه‌ریزی می‌کنند که مخاطب را جذب کنند و در این میان تهیه کنندگان منطقی هم حضور دارند. ما تلاشمان این است که بدون انجام رفتارهای خارج از عرف مردم از فضای موسیقی لذت ببرند و چارچوب ها را هم رعایت کنند.

**مذاکره با خوانندگان دیگر برای برپایی کنسرت

قائم مقام مرکز مأوا گفت: موسیقی تفریح سالمی است و ما برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای برای این حوزه داریم. به هم زدن فضای خوب ترانه و استفاده از کلمات سخیف به مرور فرهنگ را عوض می‌کند اما ما باید در عین حال که برای مخاطب برنامه می‌سازیم باید اصول را هم رعایت کنیم، در این میان هنجارهای عرفی و فرهنگی و دینی همه در کنار هم معنا پیدا می‌کنند. مردم ایران اگر محصول خوب دریافت کنند، حتما استقبال می‌کنند. تهیه‌کننده‌ها هم اگر بفهمند می‌تواند ضمن رعایت یکسری چارچوب‌ها می‌توانند درآمدزایی داشته باشند، حتما از این جریان استقبال خواهند کرد و موسیقی خوب هم الزاما سنتی نیست و شامل حال همه شاخه‌های موسیقی می‌شود. 

وی در پایان گفت: در جواب سوال شما هم باید بگویم که آقای معتمدی شخصیت نجیب و دوست داشتنی دارند و ما در کنار ایشان حتما از افراد دیگری هم بهره خواهیم برد. تا به حال با چند نفر صحبت‌هایی داشته‌ایم که البته هنوز قطعی نشده است. 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

چله نشین با صدای محمد معتمدی منتشر شد/ نماهنگی در فضای اربعین حسینی +ویدئو

دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد کرونا برای محرم اعلام شد

ویدئو/ "پریزاد" به سراغ زندگی پرتب و تاب خانواده طاهری رفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha