به همراه تصاویر نشست؛

در دومین نشست اتحادیه جهانی فرزندان شهدا چه گذشت؟

در دومین نشست اتحادیه جهانی فرزندان شهدا چه گذشت؟

به گزارش سراج24، دومین نشست اتحادیه جهانی فرزندان شاهد و ایثارگر با حضور خانواده‌های شهدا از کشورهای مختلف همچون فرزندان شهدای مقاومت سوریه، افغانستان، پاکستان، عراق، لبنان، کشمیر، نیجریه و... در حاشیه سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی در هتل آزادی برگزار شد.

آیت‌الله محمدی عراقی، رئیس این اتحادیه و رئیس هیئت امنا، با اشاره به برافراشتن پرچم عزت مسلمانان گفت: همه ما باید شکرگزار آن باشیم که به‌برکت انقلاب جمهوری اسلامی به‌نمایندگی همه جهان اسلام، سربلند و پرافتخار پرچم عزت مسلمانان در جهان بلند شده است. مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای کنفرانس از سربلندی مسلمانان، مشکلات جهان اسلام و فلسطین گفتند و خطاب به ابرقدرت و استکبار جهانی از موضع عزت برخورد کردند که هر مؤمنی به این عظمت افتخار می‌کند.

وی افزود: شهدا پیش‌قراول عظمت اسلام هستند و جمع فرزندان شاهد و ایثارگر نماینده هزاران خانواده شهید جهان اسلام هستند که این پرچم پرافتخار را به‌دوش گرفتند. خداوند این مدال افتخار را به ما داد و به‌دنبال آن مسئولیت ما امروزه سنگین‌تر است؛ زیرا دشمنان با تمام توان تلاش می‌کنند این حرکت  عظیم را که با خون شهدا شروع شده متوقف و یا آن را کُند کنند. مسئولیت وارثان خون شهدا در این میان سنگین است و باید پیام عزت و استقلال، مبارزه و مقاومت را به همه جهان برسانند.

شهدای جهان اسلام , شهدای مدافع حرم , شهدای ترور ,

آیت الله عراقی با اشاره به گستره عظیم شهدای مقاومت گفت: این عزت و عظمت در سراسر دنیای اسلام از پاکستان، یمن و آفریقا گرفته تا لبنان و سوریه و... گسترده شده است و رنگ سرخ شهادت در سراسر این پهنه جاری است. یکی از فعالیت‌های ما در اتحادیه جهانی فرزندان شاهد و ایثارگر معرفی پیشتازان شهادت به دنیاست. دنیای امروز ما دنیای ارتباطات و شبکه‌سازی است و می‌بایست از این فرصت برای تشکیل خانواده عظیم شهدای مسلمان در این اجلاس استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: ایثارگران صاحبان اصلی حرکت اسلامی هستند و سرمایه‌گذارانی که ارزش‌های مکتب اسلام را حفظ خواهند کرد، میان آنان وجود دارند. حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی پدر یک شهید بود. فرزند او حاج آقا مصطفی را در راه همین انقلاب به شهادت رسانده بودند. همچنین رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای یک ایثارگر و جانباز هستند و این نشان می‌دهد خانواده شهدا صاحبان اصلی نظام و انقلاب هستند و می‌بایست در حفظ این حرکت با تمام وجود در صحنه باشند. خط اصلی مقاومت محور حضور کسانی است که در راه تهاجم فرهنگی مقاومت کردند.

لاله افتخاری، رئیس کمیسیون شاهد و ایثارگر اتحادیه جهانی فرزندان شهدا نیز با اشاره به فعالیت این اتحادیه گفت: اساسنامه اتحادیه سال گذشته ارائه شد و ما هم‌اکنون در اتحادیه به‌دنبال عضوگیری بیشتر از خانواده شهدا و ایثارگران کشورهای اسلامی هستیم. در قدم بعدی می‌توانیم موضوع فراخوان مقاله را در جلسه نشر فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشیم.

وی افزود: به‌عنوان اولیای دم شهدایمان می‌بایست در مجامع جهانی طلبکارانه حضور پیدا کرده و قاتلان اصلی آنان را همچون استکبار جهانی محاکمه کنیم و نباید در این زمینه منفعل باشیم.

شهدای جهان اسلام , شهدای مدافع حرم , شهدای ترور ,

افتخاری با اشاره به اینکه شهدا محور وحدت هستند، گفت: طرح نائب الشهید طرح موفقی بود که از طریق آن هرسال بیش از 500 هزار نفر نیابت از شهدا را قبول می‌کنند، ما باید از چنین ظرفیت‌هایی در گستره وسیع‌تری استفاده کنیم.

خانم حرب، همسر شهید سید مصطفی بدرالدین، از فرماندهان عالی‌رتبه حزب‌الله و نائب‌رئیس اتحادیه، فرزند شهید محمدعلی نقوی از پاکستان، عزیزی رئیس اتحادیه حقوقدانان، فرزند شهید نظری، حسن شمشادی خبرنگار مقاومت و یکی از فعالان فرهنگی کشمیر در این اجلاس به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه فعالیت‌های اتحادیه پرداختند.

با حضور مجتبی رحماندوست و حجت‌الاسلام حسینی نماینده مقام معظم رهبری در سوریه از طاهره رحیمی همسر شهید فاطمیون و سید علی نقی از سوریه فرزند شهید، جانباز و رزمنده مدافع حرم تجلیل ویژه به‌عمل آمد.

شهدای جهان اسلام , شهدای مدافع حرم , شهدای ترور ,

شهدای جهان اسلام , شهدای مدافع حرم , شهدای ترور ,

بیانیه اتحادیه جهانی تقریب نهاد فرزندان شهدا در انتهای جلسه توسط حسن شمشادی قرائت شد. متن این بیانیه به‌شرح زیر است:

إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ (انبیاء/92)

به نام خدای محمد "صلّی اللّه علیه و آله" که شایسته ستایش است؛ بزرگ‌پروردگاری که سلسله مطول نبوت را به امین بطحا خاتمه بخشید و امتش را مفتخر نمود به شریفه "وَکَذٰلِکَ جَعَلناکُم أُمَّةً وَسَطًا..." (بقره/143)....

و ما مفتخریم به انتسابمان به وجود مخاطب کریم "لعلی خلق عظیم"....و اما بعد

از تبار آنانیم که آیه شریفه "ولاتحسبنّ الذین قتلوا فی سبیل اللّه امواتاً بل احیاء عند ربّهم یرزقون" وصف جایگاه آنان است؛ از دودمان خون‌رنگ شهدا... در جهان پرفتنه جاهلیت اخری، در انبوه تظلمی که بر نوع بشر می‌رود از دنائت ددمنشان پنهان در کالبد آدمی؛ بر آنیم که صدای رسای آنانی باشیم که هر کدام در غرقاب خون و آتش فرعونیان متأخر در معرکه‌اند... خواه در کرانه باختری باشد و الخلیل یا بندر حدیده و صنعا، در بحرین یا حلب در بغداد یا کابل و جای جای این دیار پرحادثه...

ما از آن جرگه هستیم که دست از راحتی خویش می‌شویند، تا دامان کرامت انسان گرد ننشیند... و در این مسیر چه تفاوت رنگ و نژاد و مذهب ....امروز ما نوای همدلی سر داده سخن آن نبی رحمت را زمزمه می‌کنیم که: یا أیها الناس، إن الرب واحد و الاب واحد و إن الدین واحد (معالم الحکومة404) امروز پیکره بزرگ جهان اسلام دردمند و مجروح زخم‌هایی است که دل هر آزاده‌ای را می‌گدازد: «چه تلخ و سخت است سکوت بی‌رحمانه تمام مدعیان دفاع از حقوق بشر؛ ننگ بر این همه فضاحت…»

مگر نه این است که امت اسلام در خاطره تاریخی‌اش نام پیشوایی را محفوظ دارد که از ستم بر زنی اهل‌ذمه برمی‌آشفت که: فَلَوْ أَنَّ امْرَأً مُسْلِماً مَاتَ مِنْ بَعْدِ هَذَا أَسَفاً مَاکَانَ بِهِ مَلُوماً بَلْ کَانَ بِهِ عِنْدِی جَدِیراً فَیَا عَجَباً عَجَباً وَ اللَّهِ یُمِیتُ الْقَلْبَ... امروز یمن و مردم استوارش، فلسطین و مردمان آزاده‌اش، نیجریه و مردم و رهبر شجاعش، بدانند که همه خانواده بزرگ شهدا و ایثارگران جهان اسلام در کنار آنان هستند...

برادران و خواهران با هم از معجزه جاوید مصطفوی قرآن عزیز بشارت می‌دهیم: إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ أَلَّاتَخَافُوا وَلَاتَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنْتُمْ تُوعَدُونَ (سوره فصلت/41)

و راست گفت خداوند بلندمرتبه

شهدای جهان اسلام , شهدای مدافع حرم , شهدای ترور ,

اینک ما ایثارگران، فرزندان شهدا و رزمندگان در ایام ولادت حضرت رحمةللعالمین و فرزند پاکش صادق آل‌محمد(ص) دست در دستان هم استوار و محکم، با خدای حضرت مصطفی صلی الله علیه و آله و با ارواح پدران و همرزمان شهیدمان عهد می‌بندیم که در سایه وحدت و همدلی در راه اعتلای اسلام عزیز تا پای جان بمانیم و در همین راستا بر موضوعات ذیل تأکید می‌نماییم:

  1. بسترسازی در جهت حمایت از نهضت‌های اسلامی و پاسداری از دستاوردهای خون شهیدان با محوریت خانواده شهدا و ایثارگران
  2. اعلام حمایت همه‌جانبه از راهپیمایی بازگشت تا آزادی قدس شریف با ابلاغ نامه‌ای از سوی اتحادیه خطاب به خانواده‌های شهدا و ایثارگران فلسطینی
  3. تلاش اعضا جهت بسیج و سازماندهی خانواده‌های شهداء و ایثارگران جبهه مقاومت به‌منظور تقویت و حراست از محور مقاومت از طریق ایجاد شعب اتحادیه در کشورهای خود
  4. برگزاری نشست‌های دوجانبه و چندجانبه میان فرزندان شهدا و ایثارگران کشورهای مسلمان با هدف هم‌افزایی و هدف مشترک
  5. برنامه‌ریزی و تلاش اعضا برای حمایت مادی و معنوی از خانواده شهدا و ایثارگران جبهه مقاومت اسلامی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های دولتی، مردمی و بین‌المللی
  6. ایجاد ارتباط میان خانواده‌های شهدا و ایثارگران جهان اسلام با رویکرد وحدت و تقریب مذاهب اسلامی

والسلام علی من اتبع الهدی

اتحادیه جهانی تقریب نهاد فرزندان شهدا و ایثارگران

17 ربیع‌الاول 1441

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تصویر منتشرنشده از شهید فخری‌زاده در دوران دفاع مقدس

اقدامات تروریستی نشان از کوته‌بینی دشمنان است

شعری برای دانشمند ‌هسته‌ای که ۶ شاعر دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha