از سوی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی؛ مرکزی:

تشریح جزئیات طرح «آشنایی دانشجویان با فرهنگ دفاع مقدس»

تشریح جزئیات طرح «آشنایی دانشجویان با فرهنگ دفاع مقدس»

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام مهدی ایمانی‌مقدم، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی ۱۹ آبان‌ماه در هفتمین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: شهید شاهد است و دقت در آثار برجای مانده از شهدا که مدافعان ارزش‌های دینی و ملی بوده‌اند و آشنایی نسل جوان با این بزرگواران قطعا تاثیرات شگرفی بر اندیشه و رفتار آنها خواهد داشت که در همین راستا یک طرح گردشگری برای دانشجویان استان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برنامه‌ریزی مناسبی توسط نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با مشارکت ستاد کنگره شهدای استان برای دانشجویان با مسائل مربوط به دفاع مقدس در استان مرکزی در نظر گرفته شده که دانشجویان را با آثار، سیره و سبک زندگی آنها آشنا سازند. این طرح می‌تواند گام‌های موثری در معرفی الگوی مناسب رفتاری و علمی و در نهایت حفظ و امتداد انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی تا اتصال آن به حکومت جهانی امام زمان(عج) باشد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی ادامه داد: آشنایی نسل جوان به ویژه دانشجویان با سیره و سبک زندگی امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت، برقراری پیوند میان دانشجویان با خانواده شهدا و رزمندگان و فرهنگ دفاع مقدس، ترغیب جوانان دانشجو نسبت به سبک زندگی ایرانی اسلامی، تبیین مصادیق سبک زندگی جهادگران و مبتنی بر ایثار در سیره شهدا و حماسه‌سازان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، معرفی جغرافیای دفاع مقدس به نسل جوان و آشنایی دانشجویان با زندگی معجزه قرن کربلایی کاظم ساروقی از مهمترین اهداف برگزاری این طرح می‌باشد.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: این طرح در ۳ محور بازدید از موزه دفاع مقدس،انجام برنامه‌های محتوایی و بازدیدهای شهری انجام می‌شود که برنامه‌های متنوعی در این راستا برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. در محور بازدید از موزه دفاع مقدس برنامه‌هایی چون زیارت شهدای گمنام، بازدید از دیوار لاله‌ها که به تصویر بیش از ۲۵۰۰ شهید مزین شده، معرفی ادوات نظامی و پل‌های استفاده شده در دفاع مقدس، بازدید از نگارخانه شهید نور‌بهشت و بازدید از نمایشگاه سالن آمفی تئاتر است.

حجت‌الاسلام ایمانی‌مقدم تصریح کرد: در محور برنامه‌های محتوایی موضوعاتی چون اجرای نمایش خیابانی با موضوع دفاع مقدس، نمایش فیلم‌های کوتاه، مستند، انیمیشن، نماهنگ، خاطره‌گویی توسط ایثارگران، برگزاری مسابقه دل نوشته، معرفی سایت شهود و کانال بصیر، برپایی نمایشگاه و فروشگاه کتاب دفاع مقدس و برگزاری مسابقه یادداشتی از اردو در نظر گرفته شده است. در محور بازدید شهری برنامه‌هایی همچون آشنایی و بازدید از کتابخانه دفاع مقدس، زیارت امامزادگان ۷۲ تن ساروق و بازدید از مدرسه و حجره امام خمینی(ره) در اراک نیز در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در این برنامه راویان مسلط دفاع مقدس و بومی حضور پیدا می‌کنند که در این برنامه کلیه مسائل را روایت‌گری می‌کنند و آماده پاسخگویی به شبهات دانشجویان هستند. این کار در دراز مدت پیش‌بینی شده که می‌خواهد تا پایان سال تحصیلی ادامه پیدا کند و اگر بتوانیم زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم این طرح را ادامه خواهیم داد. جریان شهدا یک جریان زنده، مستمر و پویا است که باید برنامه‌‌ریزی‌های لازم برای استمرار این جریان در دانشگاه‌ها داشته باشیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی از طرح بازدید از اماکن مربوط دفاع مقدس استان در دروس مربوط به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خبر داد و افزود: پیش‌بینی شده که کلیه دانشگاه‌ها و روسا و مدیران معارف باید نهایت همکاری را در این خصوص داشته باشند. ۳۰۰ دانشجوی خارجی در حال تحصیل داریم که طبق تاکیدات مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در کشور باید این دانشجویان را به عنوان سفیران انقلاب اسلامی نگاه کنیم و باید برای این عزیزان برنامه‌های محتوایی مناسبی در جهت آشنایی با دفاع مقدس و فرهنگ انقلاب اسلامی داشته باشیم. طرح آشنایی دانشجویان با فرهنگ دفاع مقدس می‌تواند برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شود و این کار قطعا نتایج و دستاوردهای مناسبی خواهد داشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

گمنامی کاشفان پیکرهای شهدا به روایت رهبر معظم انقلاب

نوشتن از رزمنده‌ها، جرئت می‌خواهد

تئاتر دفاع مقدس درگیر تکرارها و کلیشه‌هاست

0 نظر

ارسال نظر

capcha