مصادف با 9 ربیع الاول؛

جشن آغاز امامت امام زمان(عج) در پیاده‌راه فرهنگی رشت

جشن آغاز امامت امام زمان(عج) در پیاده‌راه فرهنگی رشت

به گزارش سراج24، به دلیل گستردگی کمی و کیفی فعالیت‌های مهدوی در سطح کشور و در راستای اهداف کلان بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) و به‌منظور تبادل‌نظر و اخذ نظرات مشورتی جلسه سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، پشتیبانی و ایجاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی گیلان امروز به ریاست آیت‌الله رسول فلاحتی در دفتر نماینده ولی‌فقیه در گیلان تشکیل شد.

آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در گیلان در این جلسه با اشاره به اینکه بالاترین اعمال امت، انتظار فرج است، اظهار کرد: همه وظیفه‌داریم تا فرهنگ انتظار فرج را بین مردم ترویج کنیم و باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

حجت‌الاسلام ولی عادلی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اهداف شورای سیاست‌گذاری، پشتیبانی و فعالیت‌های مهدوی (عج) اظهار کرد: راهبری فعالیت‌های مهدوی در استان، گسترش فرهنگ مشارکت و نظارت عام بر فعالیت‌های مهدوی، هدفمند و هماهنگ نمودن فعالیت‌های فرهنگی و صیانت از فرهنگ مهدویت در برابر افراد و افکار انحرافی از اهداف شورای سیاست‌گذاری مذکور است.

عادلی به وظایف شورای سیاست‌گذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت‌های مهدوی (عج) گیلان اشاره کرد و افزود: شناسایی فرصت‌های مردمی و دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی استان و راهبری، نظارت و ایجاد انسجام و هماهنگی بین مؤسسات، تشکل‌ها، کانون‌ها و گروه‌های مردمی و فعالیت‌های مهدوی (عج) در سطح گیلان از وظایف شورای مذکور است.

وی با بیان اینکه جلب مشارکت، همکاری و کمک‌های نقدی و غیر نقدی خیرین مهدوی و دستگاه‌ها، نهادها، سازمان‌ها، مؤسسات، شرکت‌ها و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی ازجمله وظایف شورای سیاست‌گذاری فعالیت‌های مهدوی (عج) گیلان است، تصریح کرد: تصویب برنامه‌ها و فعالیت‌های بومی استان، به‌ویژه برای مناسبت‌های نیمه شعبان و نهم ربیع از دیگر وظایف شورای مذکور محسوب می‌شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گیلان از برگزاری ویژه‌برنامه‌های نهم ربیع در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: غروب پنجشنبه هفته جاری، جشن امامت امام زمان (عج) در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

این پویش به مثابه محاسبه و حدیث نفس است

آخرین فیلم حاتمی کیا چگونه از سینماها خارج شد/ ایستگاه انقلاب 14

گروه سرودی که کرونایی شد/ ایستگاه انقلاب 13 + پشت صحنه

0 نظر

ارسال نظر

capcha