مروری بر فعالیت‌های جهادی هیئت نور الرضا(ع)؛

گره‌گشایی هیئتی‌ها از مشکلات کپرنشین‌ها +تصاویر

گره‌گشایی هیئتی‌ها از مشکلات کپرنشین‌ها +تصاویر

به گزارش سراج24، خادمان و جهادگران هیئت نور الرضا(ع) تهران در آخرین اقدام جهادی، اقدام به ساخت مدرسه پنج کلاسه آیت‌الله خامنه‌ای در روستای نورآباد از توابع شهرستان جیرفت استان کرمان کردند. این مدرسه که روز گذشته آیین افتتاح و بهره‌برداری از آن صورت پذیرفت، از اواخر سال ۹۷ کلید خورده و خادمان هیئت نور الرضا(ع) با برگزاری چندین اردوی جهادی در این منطقه، تمامی فعالیت‌های مربوط به احداث این مدرسه را انجام دادند.

اهمیت این اقدام جهادگران هیئت نور الرضا(ع) آنجا برجسته‌تر می‌شود که روستای نورآباد با وجود ۸۰ دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی، فاقد امکانات آموزشی بوده و پیش از این، فرزندان خانوارهای ساکن در این روستا، به اجبار در یکی از خانه‌ها مشغول تحصیل بوده‌اند اما حالا صاحب مدرسه‌ای با پنج کلاس درس هستند. نکته دیگر اینکه تمام هزینه‌های ساخت این مدرسه توسط هیأت نورالرضا(ع)، خیرین و مردم تأمین شده و گروه‌ جهادی مأمور ساخت مدرسه بوده است.


تشکر اینستاگرامی امیر عباسی از جهادگران هیئت نور الرضا(ع)

البته اقدامات جهادی خادمان این هیئت که در قالب گروه جهادی نور الرضا(ع) فعالیت می‌کنند، تنها محدود به همین مدرسه نیست و این گروه جهادی از بدو تاسیس، منطقه محرومی در ۸۰ کیلومتری شهرستان جیرفت استان کرمان را انتخاب کرده و فعالیت‌های مستمری را برای رفع محرومیت از این منطقه آغاز کرده‌اند.

از جمله فعالیت خادمان و جهادگران هیئت نور الرضا(ع) در این منطقه محروم، می‌توان به ساخت ۴۰ خانه برای خانواده‌های کپرنشین، ساخت و یا بازسازی ۲ مسجد و ۳ مدرسه و انجام فعالیت‌های متنوع فرهنگی اشاره کرد.

از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی خادمان این هیئت می‌توان به طرحی با عنوان «اولین دیدار» اشاره کرد که طی آن با کمک خیرین، شرایط برای اعزام جمعی از مردم مناطق محروم جنوب استان کرمان به مشهد مقدس و زیارت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) اشاره کرد.

در ویدئوی زیر توضیحات یکی از خادمان هیئت درباره تاسیس هیئت و همچنین نحوه شکل‌گیری گروه جهادی نور الرضا(ع) آمده است:

* ورود به موضوع اشتغال روستاییان
صرف از نظر فعالیت عمرانی و فرهنگی جهادگران در مناطق کم‌برخوردار، این گروه جهادی که اعضای آن را عموما جوانان تحصیل‌کرده و دانشگاهی تشکیل می‌دهند، در برخی از نقاط محروم استان کرمان، با اتخاذ تدابیری اقدام به رونق‌بخشی به فعالیت‌های اقتصادی روستا و در نهایت رونق معیشت روستاییان و علی‌الخصوص جوانان این روستاها می‌کنند.

از جمله فعالیت‌های جهادگران گروه جهادی نور الرضا(ع) می‌توان به اهدای چندین راس دام به روستاییان جهت رونق اشتغال آنها اشاره کرد.

* فعالیت جهادی در دل شهر تهران
علاوه بر مناطق محروم استان کرمان، اعضای گروه جهادی نور الرضا(ع) ضمن شناسایی مشکلات محرومیت‌های خانواده‌های ساکن در شهر تهران، برای رفع این محرومیت‌ها برنامه‌ریزی و اقدام می‌کنند. از جمله این فعالیت‌ها که هرساله توسط خادمان این هیئت صورت می‌گیرد می‌توان به تهیه و توزیع اقلام در بین ۵۰۰ خانوار در آستانه ماه مبارک رمضان اشاره کرد.

در انتها تصاویری از مراسم افتتاحیه مدرسه آیت‌الله خامنه‌ای که توسط جهادگران هیئت نور الرضا(ع) احداث شده آمده است:

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فضای بازِ بقاع متبرکه در اختیار هیئت‌های مذهبی قرار می‌گیرد

قمی‌ها برای حاج فیروز زیرک‌کار یادبود می‌گیرند

برنامه ۴۳ جشن عید غدیر در هیأت‌های کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha