با همکاری دفتر نماینده ولی فقیه؛

برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه آثار رهبر انقلاب در کردستان

برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه آثار رهبر انقلاب در کردستان

به گزارش سراج24، محمد عبدالملکی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در جمع اصحاب رسانه استان با اعلام این خبر گفت: مسابقه کتابخوانی ویژه آثار رهبر انقلاب به‌همت اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی و با همکاری دفتر نماینده ولی فقیه و صدا و سیمای مرکز استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به کتاب‌های منبع برای این مسابقه استانی عنوان کرد: در این مسابقه کتابخوانی 5 اثر «دغدغه‌های فرهنگی»، «کار باید تشکیلاتی باشد»، «ژرفای نماز»، «مطلع عشق» و «بیانیه گام دوم انقلاب» از آثار رهبر انقلاب معرفی شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان هدف از برگزاری این مسابقه کتابخوانی را ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای شاخص سرانه مطالعه عنوان کرد و گفت: آشنایی با آثار رهبر انقلاب به‌ویژه در رابطه با سبک زندگی ایرانی اسلامی و پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی در برگزاری این مسابقه کتابخوانی مورد توجه است.

عبدالملکی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات کتابخوانی با بهره‌مندی از منابع و آثار مهم و اثرگذار یکی از برنامه‌های مهم  نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور ترویج فرهنگ مطالعه است، اضافه کرد: همکاری و مشارکت نهادها و سازمان‌ها در برگزاری هر چه بهتر این برنامه‌های فرهنگی بسیار اثرگذار است.

وی عنوان کرد: علاقمندان برای شرکت در این مسابقه کتابخوانی می‌توانند به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان کردستان مراجعه کنند و علاوه بر امانت کتاب‌ها، سوالات و پاسخنامه را دریافت کنند. کتاب‌های مسابقه، سوالات و پاسخنامه‌ها هر کدام به تفکیک در پورتال اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان به نشانی www.kordestan.iranpl.ir و دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان به نشانی www.nvf.kordestan.ir موجود است و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به این سایت موارد مذکور را به صورت رایگان دانلود کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با اشاره به اینکه شرکت کنندگان پس از تکمیل پاسخنامه‌ها، آنها را به نزدیکترین کتابخانه محل زندگی خود تحویل دهند، گفت: آخرین فرصت شرکت در مسابقه و همچنین تحویل و ارسال پاسخنامه‌ها 23 آبان ماه سال جاری است.

عبدالملکی بیان کرد: بر اساس برنامه قرار است در مراسم ویژه هفته کتاب در استان کردستان که با حضور مسئولان و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود، از برندگان تقدیر به عمل آید.

وی با بیان اینکه در پایان این مسابقه کتابخوانی از 15 نفر از برندگان با اهدای لوح سپاس و هچنین هدایای نقدی تقدیر به عمل می‌آید، گفت: به نفرات اول، 5 میلیون ریال، نفرات دوم، 3 میلیون ریال و نفرات سوم، 2 میلیون ریال اهدا می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

لبیک‌یاخامنه‌ای؛ هم‌چنان با اختلاف زیاد ترند نخست توئیتر فارسی

کتاب صوتی «ماه از زبان مهر» تولید و رونمایی شد

گوشه‌هایی از اسرار حکمت‌های علوی در «با علی در صحرا»

0 نظر

ارسال نظر

capcha