در قالب پویش مردمی «میزبان مهربان» صورت می‌گیرد؛

تدارک ویژه جوانان مشهدی برای اسکان و پذیرایی از زائران +جزئیات نحوه پذیرش

تدارک ویژه جوانان مشهدی برای اسکان و پذیرایی از زائران +جزئیات نحوه پذیرش

به گزارش سراج24، میلاد شعیبی دبیر شبکه جوانان رضوی کشور در گفتگو با ضمن اشاره به پویش مردمی «میزبان مهربان»، اظهار داشت: قرار است در این پویش که به همت شبکه جوانان رضوی با همکاری موسسه جوانان آستان قدی رضوی و همچنین جمعی از جوانان و دانشجویان سراسر کشور راه‌اندازی شده است در طول سال، خدماتی به زائران حضرت رضا(ع) ارائه شود.

وی شعار این پویش مردمی را «از همه ایران میزبانیم» عنوان کرد و افزود: در اولین قدم از پویش مردمی «میزبان مهربان»، قرار است همزمان با شهادت امام رضا(ع) موکب مردمی خدمات جامع زائر ایجاد شود تا در این ایام، خدماتی به زوار ارائه شود.

شعیبی با اشاره به اینکه قرار است خدمات مختلفی در ایام شهادت امام رضا(ع) به زائران این امام همام ارائه شود، اظهار داشت: طبخ بیش از ده هزار غذا به صورت روزانه جهت اطعام کلیه زائران، اسکان و پذیرایی از بیش از دو هزار نفر از بانوان، توزیع آب، چای و سایر خدمات موردنیاز از جمله برنامه‌های موکب جوانان رضوی در ایام مذکور است.

میلاد شعیبی دبیر شبکه جوانان رضوی کشور

وی افزود: علاوه بر این، بیش از ۱۰ غرفه خدمات جامع زائر نیز تدارک دیده شده است که خدماتی همچون خدمات پزشکی، خدمات فرهنگی، خدمات اجتماعی و پذیرایی از زوار را ارائه خواهند داد.

دبیر شبکه جوانان رضوی کشور با اشاره به اینکه اسکان زائران صرفا ویژه بانوان است درباره نحوه پذیرش زائران گفت: پذیرش بانوان جهت اسکان در زائرسرا به صورت عام انجام می‌شود و بانوانی که در این ایام به مشهد سفر می‌کنند و فضای اسکان ندارند قادرند با مراجعه به این موکب از خدمات اسکان و پذیرایی بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: همچنین ضابطین ما در استان‌های مختلف کشور اقدام به شناسایی و معرفی زائران جهت اسکان خواهند کرد و علاوه بر این، خادمان موکب جوانان رضوی، با حضور در خیابان‌های اطراف حرم، بانوانی را که نیاز به اسکان دارند را شناسایی و در موکب پذیرش و اسکان خواهند داد.

شعیبی با اشاره به اینکه موکب جوانان رضوی در فلکه برق(ابتدای خیابان فداییان اسلام) مستقر است، افزود: فعالیت موکب از روز شنبه ۴ آبان آغاز و تا روز شهادت امام رضا(ع) ادامه خواهد داشت و با توجه به اینکه ممکن است به علت ازدحامی که پس از روز شهادت در پایانه‌های مسافربری به وجود آید و زائران ساعات زیادی را معطل شوند، از همین رو، موکب جوانان رضوی اقدام به ارائه خدمات در ترمینال مسافربری و راه‌آهن مشهد خواهد کرد و از زائران پذیرایی می‌کند.

لازم به ذکر است در این طرح عموم ارادتمندان به حضرت علی‌بن موسی الرضا(ع) می‌توانند با واریز ۲۵ هزار تومان به شماره‌های اعلام‌شده از سوی این موکب، هزینه میزبانی از یک زائر در یک شبانه روز را تقبل کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دعوت به حجاب باید با منطق و استدلال باشد

توزیع روزانه 40 هزار وعده غذای متبرک میان زائران امام رضا (ع) در ایام پایانی ماه صفر

حدود ۴۰۰ هزار زائر اربعین همچنان در عراق هستند/ تلاش برای استمرار تردد زائران از مرزهای زمینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha