با همکاری بنیاد ملی غدیر و نماینده ولی فقیه در استان لرستان؛

یازدهمین همایش ملی «سیره علوی» با رویکرد سلامت

یازدهمین همایش ملی «سیره علوی» با رویکرد سلامت

به گزارش سراج24، در سال ۸۷ با همت نماینده ولی‌فقیه در لرستان، دبیرخانه «سیره علوی» تثبیت و ماندگار شد و هر ساله، به‌عنوان یکی‌از مهم‌ترین رویدادهای آموزشی و پژوهشی استان که با مشارکت و استقبال گسترده تمامی دانشگاه‌ها و محققان برگزار می‌شود، در قالب همایش علمی در معرض قلم و افکار اندیشمندان و فرهیختگان قرار می‌گیرد.

تاکنون ۱۰ همایش با رویکردهای مختلف برگزار و در سال‌ جاری یازدهمین همایش آن به‌صورت ملی با عنوان «سیره علوی با رویکرد سلامت» به‌همت بنیاد ملی غدیر، نماینده ولی‌فقیه و دانشگاه‌های استان لرستان در دانشگاه علوم پزشکی لرستان ۱۴ اسفندماه سال ۹۸ برگزار خواهد شد.

محورهای یازدهمین همایش ملی «سیره علوی» با رویکرد سلامت شامل سلامت جسمی در سیره علوی، سلامت روح و روان در سیره علوی، سلامت اعتقادی، اخلاقی و تربیتی در سیره علوی و سلامت اقتصادی و اجتماعی در سیره علوی می شود.

از موضوعات محور اول می‎توان به اهمیت سلامت جسمی از نگاه امام علی(ع)، تغذیه و سلامت در کلام امام علی(ع)، بهداشت جسمی در سیره علوی، تأثیر سلامت جسم بر روح و روان از منظر امیرالمؤمنین(ع) و تغذیه در گروه‌های آسیب‌پذیر در سیره علوی اشاره کرد همچنین موضوعات محور دوم نیز شامل حیات طیبه از منظر امام علی(ع)، راهکارهای رشد شخصیت در نهج‌البلاغه، بهداشت روانی و روانشناسی سلامت در سیره علوی، تأثیر متقابل سبک زندگی، سلامت روحی و روانی در احادیث علوی، آسیب‌شناسی سلامت روح و روان از نگاه امام علی(ع) و بررسی نظرات روانشناسی و جامعه‌شناسی در باب سلامت با تأکید بر سیره علوی است.

از عناوین و موضوعات محور سوم نیز می‎توان به راهکارهای تحقق سلامت معنوی از منظر امام علی(ع)، تأثیر و تأثر اخلاق، رفتار و اعتقاد در بیان امیرالمؤمنین(ع)، رفتار مطلوب سیاسی در سیره علوی، فرهنگ نقد و گفت‌وگو در سیره علوی، تعامل حاکمیت با مردم و نخبگان در حکومت امام علی(ع)، راهکارهای عملی تأمین سلامت اداری، اجتماعی و سیاسی در سیره علوی اشاره کرد.

همچنین موضوعات محور چهارم نیز شامل نشاط و شادابی و رابطه آن با سلامت اجتماعی و اقتصادی در کلام امام علی(ع)، رفتار اجتماعی و اقتصادی شهروندی و سلامت جامعه در احادیث امام علی(ع)، نقش تاب‌آوری اجتماعی و مقاومت اقتصادی بر سلامت جامعه در سیره علوی، نقش کارگزاران اجتماعی و اقتصادی بر سلامت جامعه در حکومت علوی، سرمایه اجتماعی و سلامت جامعه در نهج‌البلاغه و رابطه ساختار اجتماعی و اقتصادی با سلامت جامعه از نگاه امام علی(ع) است.

یادآور می‏‌شود، مقالات برگزیده ضمن نمایه در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC در قالب لوح فشرده چاپ و مقالات برتر در روز همایش ارائه و از برگزیدگان تجلیل می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

این پویش به مثابه محاسبه و حدیث نفس است

تداوم تلاش جهادی تا شکست کرونا/اجرای طرح اطعام مهدوی در ماه رمضان

آخرین فیلم حاتمی کیا چگونه از سینماها خارج شد/ ایستگاه انقلاب 14

0 نظر

ارسال نظر

capcha