در چهار قرارگاه مستقر؛

اسکان بیش از 43 هزار نفر در موکب‌های استان قزوین در عراق

اسکان بیش از 43 هزار نفر در موکب‌های استان قزوین در عراق

به گزارش سراج24، سعیدخورشیدی، دبیر ستاد مردمی اربعین استان قزوین با اشاره به آخرین وضعیت موکب های این ستاد اظهار کرد: موکب‌های ستادمردمی اربعین استان از ۹ مهر ماه آمادگی پذیرش زائران را داشته و تا ۲۹ مهر ماه نیز خدمات را ارائه خواهند داد.

وی افزود: از ابتدای آغاز به‌کار موکب‌ها در قرارگاه‌های چهارگانه مستقر در کشور عراق، بیش از 43 هزار 133 نفر در این قرارگاه‌ها اسکان یافته‌اند.

خورشیدی عنوان کرد: همچنین در طی این مدت بیش از 213 هزار پرس غذا در وعده‌های سه‌گانه صبحانه، نهار و شام در این قرارگاه‌ها به زائرین اربعین ارائه شده است.

وی اضافه کرد: در قرارگاه نجف اشرف با بیش از 14 هزار پرس غذا از زائرین اربعین پذیرایی شده و 5 هزار و 500 نفر نیز در این قرارگاه و موکب‌های ذیل آن اسکان یافته‌اند.

دبیر ستاد مردمی اربعین استان قزوین تصریح کرد: در قرارگاه کربلا نیز 30 هزار نفر اسکان داده شده و 132 هزار پرس غذا نیز در بین زوار توزیع شده است.

وی بیان کرد: در قرارگاه طریق الحسین نیز علاوه بر توزیع ۳۹ هزار پرس غذا، 3 هزار و 700 نفر نیز اسکان داده شده‌اند.

خورشیدی گفت: توزیع ۱۸ هزار و ۹۰۰ پرس غذا و اسکان ۳ هزار و ۹۳۰ نفر به صورت روزانه در قرارگاه مسیب از جمله خدمات این قرارگاه است.

وی اظهار کرد: ارائه خدمات به زائران اربعین در قرارگاه کربلا تا دو روز بعد از اربعین نیز ادامه دارد.

خورشیدی اضافه کرد: اپلیکیشن «لبیک یا حسین» ویژۀ زوار اربعین سال جاری به همت موکب رسانه‌ای ستاد اربعین استان قزوین طراحی و تولید شده است و زائران اربعین با دانلود این اَپ موبایلی در سایت https://labbaikhossein.ir می‌توانند از دقیقترین آدرس موکب‌های استان در نجف، کربلا، مسیب و طریقالحسین و سامرا، به همراه نقطۀ مپ آنها مطلع شوند.

وی اضافه کرد: اطلاعاتی از نحوۀ خدمت رسانی و اسکان موکبهای قزوین، ادعیه عاشورا و اربعین، آشنایی با مکان‌های زیارتی عراق، آموزش مکالمه عربی، دانستنی‌های اربعین، بزرگداشت اربعین در کلام ائمه و بزرگان دینی و تصاویر دیدنی از پیاده‌روی اربعین جزو دیگر خدمات ارائه شده در این اپلیکیشن است.

دبیر ستاد مردمی اربعین استان قزوین یادآور شد: زائران اربعین اطلاعات بروز و دقیق موکب‌های استان را میتوانند در کانال تلگرامی به آدرس @setade_arbaein  و پیج ایسنتاگرام به آدس @setade_arbaeen  دنبال کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نهادینه کردن فرهنگ کتاب‌خوانی باید از سن کودکی آغاز شود

ضرورت ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه اسلامی

عماریار میزبان جشنواره مقاومت می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha