تا یکم آبان ماه ادامه دارد؛

برپایی نمایشگاه «قریبِ غریب» در کربلای معلی

برپایی نمایشگاه «قریبِ غریب» در کربلای معلی

به گزارش سراج24، نمایشگاه فرهنگی، هنری و بین المللی «قریبِ غریب» یکی از رویدادهای بزرگ و مهم در مسیر کنگره عظیم پیاده روی اربعین حسینی از ایران تا عراق است.

جریان شناسی دینی و اسلامی، تقابل بین جبهه حق و باطل از ابتدای خلقت تا انتهای خلقت، بررسی تطبیقی فرایند فتح و فرج امام زمان(ع)، جبهه های مقاومت در سه مقطع زمانی دیروز، امروز و فردا به صورت ماکت، نقاشی، اینفوگرافی و ... از جمله فعالیت های این نمایشگاه است.

امسال با همکاری و نظارت عتبه امام حسین (ع) در نمایشگاه دائم کربلا واقع در عمود۱۴۱۴ شارع العباس یک کیلومتری حرم امام، نمایشگاهی توسط موسسه مردم نهاد پنج تن آل عبا (ع) اهواز و به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

افتتاحیه این نمایشگاه روز یک شنبه چهاردهم صفر و با حضور مسولان کشور ایران و عراق و در راس آنها سید مجتبی حسینی نماینده مقام معظم رهبری در عراق، نمایندگان عتبه امام حسین (ع)، نمایندگان مراکز فرهنگی کربلا، نمایندگان پارالمان،  از استانداری کربلا و حضور اهالی رسانه و شبکه های ماهواره ای عراق، زائران و... انجام شد.

این نمایشگاه تا ۲۴ صفر برقرار است، این نمایشگاه به ۵ زبان (انگلیسی، عربی، فارسی، اردو و ترکی)  و کتابت ۴ زبان روایت می شود؛ راویان به زبان اردو از جامعه المصطفی و ۱۵نفر مبلغ که ۷ نفر خواهر و ۷ نفر برادر اهوازی دوره دیده هستند.

این نمایشگاه پنجمین رویداد نمایشگاهی موسسه پنج تن آل عبا در عراق است قبل از آن در عمود ٢٨٥ ، صحن حضرت زهرا ( ع) حرم امام (ع) ، در شارع علی بن ابیطالب نجف و دانشگاه کربلا برگزار شده بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

شرایط حضور ناشران در نمایشگاه مجازی کتاب تهران اعلام شد

برپایی نمایشگاه عکس روستایی «حنین الاربعین» در خوزستان

نمایشگاه هنر اسلامی در موزه رویال ووستر انگلیس

0 نظر

ارسال نظر

capcha